Skocz do zawartości
Bębniarek

Cała prawda o Ludwigu Supraphonic

Rekomendowane odpowiedzi

Cała prawda o ...

 

Ostatnio dostaję sporo pytań dotyczących werbli Ludwiga, prosicie mnie o identyfikację, ocenę itd. głównie modelu Supraphonic, a więc wytłumaczę o co w tym wszystkim chodzi.

 

Bardzo dużo osób przyzwyczaiło się do cen na poziomie 1200zł za 5", owszem taka cena (za instrument w stanie dobrym) była realna jeszcze z rok półtora wstecz, teraz natomiast w takiej cenie można kupić werbel w stanie ... delikatnie mówiąc "bez szału".

Utrzymuję kontakt z paroma kolekcjonerami i sprzedawcami instrumentów vintage w USA jak i w Europie, wytłumaczyli mi dlaczego w przeciągu roku czasu ceny tych instrumentów podskoczyły tak drastycznie, powód jest prosty cała Europa rzuciła się na zakupy.

Co za tym idzie pojawiło się sporo handlarzy chcących zarobić na tym fakcie, którzy skupują za grosze części i składają taki werbel z paru, ceny są niskie, ale werbel nie jest oryginalny i jego części pochodzą w paru roczników, uwierzcie mi że można kupić korpus z lat 90, do tego za 25$ dokupić badge z lat 60 lub 70 i już cena idzie w górę.

 

Oczywiście brzmienie będzie w "porządku", choć z tym też różnie bywa, ale do czego zmierzam, jeżeli ktoś chce kupić na prawdę dobry i oryginalny, sprawdzony werbel to musi się liczyć z wydatkiem za LM400 (5") od 1400zł, za LM402 (6,5") od 1800zł i to są ceny minimalne za jakie można taki werbel kupić w Europie, na dowód tego o czym piszę podaję link do strony jednego z godnych polecenia sprzedawców europejskich - http://www.purplechord.com/#!ludwig-supraphonics/c11o9

 

ale żeby nie było, można znaleźć okazje na Ebayu, trzeba jednak posiadać wiedzę na ten temat, żeby nie nadziać się na minę.

 

Dziękuję za uwagę i jak macie pytania a wiem że macie to piszcie i pytajcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bębniarku, a jak wygląda sytuacja z Acrolite - te tańsze z ebaya to też jakieś składaki, czy tam raczej nie ma takich problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acrolite zawsze były tańsze, to tzw. werbel "szkolny" nie tak bardzo pożądany jak legendarny Supraphonic, bardzo zresztą dobry instrument, ale cena nie wiele się zmieniła w ostatnim czasie

, za około 100$ można kupić fajny egzemplarz z lat 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bębniarek pewnie sprzeda mi jakiś fajny egzemplarz, żebym nie musiał szukać u pośredników za małą cenę i wymieniać maszynki ;) Zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bębniarek pewnie sprzeda mi jakiś fajny egzemplarz, żebym nie musiał szukać u pośredników za małą cenę i wymieniać maszynki ;) Zapraszam na PW.

 

Niestety nie mam nic do sprzedania, mamy wolny rynek możesz kupić sobie co chcesz w jakim stanie chcesz i od kogo chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...