Jump to content
Bębniarek

Cała prawda o Ludwigu Supraphonic

Recommended Posts

Cała prawda o ...

 

Ostatnio dostaję sporo pytań dotyczących werbli Ludwiga, prosicie mnie o identyfikację, ocenę itd. głównie modelu Supraphonic, a więc wytłumaczę o co w tym wszystkim chodzi.

 

Bardzo dużo osób przyzwyczaiło się do cen na poziomie 1200zł za 5", owszem taka cena (za instrument w stanie dobrym) była realna jeszcze z rok półtora wstecz, teraz natomiast w takiej cenie można kupić werbel w stanie ... delikatnie mówiąc "bez szału".

Utrzymuję kontakt z paroma kolekcjonerami i sprzedawcami instrumentów vintage w USA jak i w Europie, wytłumaczyli mi dlaczego w przeciągu roku czasu ceny tych instrumentów podskoczyły tak drastycznie, powód jest prosty cała Europa rzuciła się na zakupy.

Co za tym idzie pojawiło się sporo handlarzy chcących zarobić na tym fakcie, którzy skupują za grosze części i składają taki werbel z paru, ceny są niskie, ale werbel nie jest oryginalny i jego części pochodzą w paru roczników, uwierzcie mi że można kupić korpus z lat 90, do tego za 25$ dokupić badge z lat 60 lub 70 i już cena idzie w górę.

 

Oczywiście brzmienie będzie w "porządku", choć z tym też różnie bywa, ale do czego zmierzam, jeżeli ktoś chce kupić na prawdę dobry i oryginalny, sprawdzony werbel to musi się liczyć z wydatkiem za LM400 (5") od 1400zł, za LM402 (6,5") od 1800zł i to są ceny minimalne za jakie można taki werbel kupić w Europie, na dowód tego o czym piszę podaję link do strony jednego z godnych polecenia sprzedawców europejskich - http://www.purplechord.com/#!ludwig-supraphonics/c11o9

 

ale żeby nie było, można znaleźć okazje na Ebayu, trzeba jednak posiadać wiedzę na ten temat, żeby nie nadziać się na minę.

 

Dziękuję za uwagę i jak macie pytania a wiem że macie to piszcie i pytajcie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acrolite zawsze były tańsze, to tzw. werbel "szkolny" nie tak bardzo pożądany jak legendarny Supraphonic, bardzo zresztą dobry instrument, ale cena nie wiele się zmieniła w ostatnim czasie

, za około 100$ można kupić fajny egzemplarz z lat 70.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bębniarek pewnie sprzeda mi jakiś fajny egzemplarz, żebym nie musiał szukać u pośredników za małą cenę i wymieniać maszynki ;) Zapraszam na PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bębniarek pewnie sprzeda mi jakiś fajny egzemplarz, żebym nie musiał szukać u pośredników za małą cenę i wymieniać maszynki ;) Zapraszam na PW.

 

Niestety nie mam nic do sprzedania, mamy wolny rynek możesz kupić sobie co chcesz w jakim stanie chcesz i od kogo chcesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...