Skocz do zawartości
Aren

Frozen Fire - Endless War (same bębny)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, nareszcie udało mi się coś nagrać. Jest to raczej jeden ze spokojniejszych kawałków mojego starego zespołu, który jest zawieszony od 2 lat. Miałem przerwę w graniu i znowu ostatnio coś brzdękam ;)

Wiem, że nie jest idealnie, ale ja sam jestem nawet zadowolony, najbardziej mi chodziło o równe granie, nagrywałem z metronomem, tempo 180.

 

Chętnie usłyszę co robię źle i nad czym powinienem pracować, pozdrawiam! ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=FM0exJebPjg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aren, jeżeli chcesz grać na podwójnej stopie to popracuj nad równością gry na niej, bo przesłuchałem tylko początek nagrania i tam jest kompletnie nierówno.

 

Pomijam kwestie brzmieniowe. Dźwięk masz tak przesterowany, że aż kłuje w uszy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens wrzucanie nagrania takiej jakości>? Przy całym szacunku szanuj uszy innych...

 

pozdrawiam;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywane niestety aparatem lustrzanką, nie mam możliwości nagrywania pod mikrofonami. Nie wrzucam tego po to, żeby się jakoś zachwycać tym, tylko żeby się czegoś dowiedzieć.

 

W sumie muszę jeszcze sprawdzić jaka będzie różnica przy nagrywaniu telefonem, bo wcale się nie zdziwię, jeśli dźwięk będzie "lepszy".

Czyli rozumiem, że taki plik później powinienem też jakoś edytować (ścieżkę audio), żeby było chociaż trochę bardziej przystępne do słuchania? Chociaż czarów i tak nie będzie z takiego nagrywania, wiadomo. Są jakieś sprawdzone, proste sposoby edycji tego dźwięku? Ale jeśli jest to zapisane jako jedna ścieżka, to raczej ciężko coś z tego jeszcze zrobić.

 

Tak czy inaczej nagrałem to przede wszystkim dla siebie, w celach edukacyjncyh, żeby zobaczyć sam siebie jak gram, żeby móc skorygować jakieś błędy, z których sam może nawet sobie nie zdaje sprawy jak gram. Następnym razem postaram się coś pokombinować i zrobić to lepiej.

Dzięki za wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj gdybym umiał zagrać Łajtczapel to bym nagrał, wybacz, że Cię zawiodłem. :razz:

Ten kawałek to w sumie jedna z pierwszych piosenek, jakie zrobiłem z moim drugim (amatorskim oczyfko) zespołem. Jest prosta, bez żadnych cudów. Następne utwory będą już raczej bardziej rozbudowane i urozmaicone.

 

W sumie w takiej jakości serio nie ma sensu za bardzo tego pokazywać, może prędzej powinienem wybrać dział porady dla początkujących, a nie twórczość forumowiczów haha.

W sumie więcej się dowiedziałem pokazując to jakimś znajomym perkusistom/muzykom, niż tutaj, więc jak dla mnie to temat można nawet i skasować.

Może jak uda mi się coś wykombinować z polepszeniem jakości i jak zagram coś ambitniejszego, to wtedy będę mógł "z czymś wyjść do ludzi".

 

A to w sumie przy okazji pokażę ten kawałek z resztą instrumentów, tak jak to kiedyś nagraliśmy na demo 2 lata temu (polecam solówkę gitarową od mniej więcej 2:07, a najlepszy moment od 2:29, mi osobiście się bardzo podoba, tzn. są to dwie osobne solówki można powiedzieć, najpierw grał jeden gitarzysta, potem drugi):

 

Na kanale są też jeszcze 2 inne pieśni z demka

 

 

Ale mimo tego, jak już wyżej pisałem, dzięki za wypowiedzi, spodziewałem się krytyki to ją dostałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie równo, brzmienie katastrofa :(

z tak brzmiącym zestawem nawet dobry mikrofon sobie nie poradzi a co dopiero lustrzanka czy dobry smartfon. zrób coś z akustyką tego pomieszczenia bo pogłos cię w końcu zabije :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, minęło trochę czasu, wziąłem sobie do serca uwagi o wcześniejszym filmie.

Popracowałem nad brzmieniem perkusji, wygłuszeniem pomieszczenia i mam teraz sensowny mikrofon.

W ramach testów nagrałem 48 sekundowe wideo improwizacji, na pewno słucha się tego lepiej, niż tamte wcześniejsze katusze ;p

 

https://www.youtube.com/watch?v=PGRfiHk1v_4

 

amator lvl 999, ale ja osobiście postęp widzę :smile:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No słucha się lepiej w sensie brzmienia pomieszczenia.

 

Natomiast ciężko jest powiedzieć jak to zabrzmi do jakiejkolwiek muzy - jeśli będziesz w ogóle nagrywał z jakimkolwiek zespołem.

 

Ostatnia rzecz to Twoje granie - jest ono wyrwane z kontekstu, ciężko się tu dopatrzeć jakiegoś groovu - nawet najprostszego. Lewa ręka, czyli werbel - leży i kwiczy, stopa też słabo. Mam wrażenie, że przy sobocie wszedłeś i bez jakiegokolwiek przygotowania coś tam nagrałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to beż żadnej nawet rozgrzewki ani konkretnego pomysłu, siedziałem po prostu pół dnia w mojej kanciapce, zmieniałem ustawienia mikrofonu, jego położenie itd., doklejałem żelki na tomy/przestrajałem coś delikatnie i tak metodą prób i błędów nagrywałem próbki żeby sprawdzić jak to brzmi. Mam teraz dobre porównanie jak coś brzmi nagrywając na różne sposoby (ale to i tak ciągle tylko nagrywka na 1 mikrofon). To dobry kierunek i podstawa żeby teraz nagrać coś z głową, mam w planach zająć się jakimiś coverami i luźną grą z jednym kumplem basistą. Dużo człowiek się też przy tym uczy, więc cieszę się z nowych doświadczeń. Na takim wideo i ścieżce audio sam też w końcu widzę czarno na białym co mi nie wychodzi, co powinienem lepiej przeanalizować i co ćwiczyć (sam widzę, że kuleją niektóre sprawy, które mi się wydawały proste i że je umiem, a tu jednak nie jest tak kolorowo :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...