Skocz do zawartości
ironcobra666

Wycinanie pęknięć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie wycinania pękniętych fragmentów blach. Przy krawędzi jeśli pęknięcie ma około 1 cm to w jaki sposób najlepiej to wyciąć i czym? Pytam o patenty i sposoby jakie stosujecie, aby zrobić to jak najlepiej się da. Nie mam w tym wprawy więc stąd moje pytanie. Z góry dzięki za odpowiedź, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wycinaj, tylko wywierć dziurkę średnicy 6-8mm na końcu pęknięcia tak, aby pęknięcie nie postępowało. Możesz to zrobić zwykłą wiertarką i normalnym wiertłem do metalu. Poradzisz sobie sam bez problemu.

Z wycinaniem gorsza sprawa, bo wyciąć to jedno, a potem trzeba jeszcze wyszlifować krawędź. Bez ślusarza raczej nie dasz rady, a ślusarz bez doświadczenia z takimi problemami może Ci spieprzyć blachę na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, ale wiercenie tez niewiele da...ok, na pewien czas, ale predzej czy pozniej blache szlag trafi.

lepiej jednak sciac blache (bedzie strata brzmienia, nie ma sie co oszukiwac - jesli niektorym czyszczenie blachy zmienia brzmienie ;) ). od biedy mozna wziac kupic papier scierny o malym ziarnie i samemu sie pobawic w szlifowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...