Skocz do zawartości
Hofasho

Yamaha Stage Custom vs Pearl Export

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio bardzo często pojawiam się tutaj na forum z różnymi zapytaniami, ale szukam zestawu dla siebie i chcę, żeby to był przemyślany zakup.

 

Jak w tytule, Stage Custom vs Pearl Export. Do wydania mam ~1800zł.

Oferty jakie mam to:

-Yamaha SC w rozmiarach 10,12,14,22 bez webla, blach i statywów

-Pearl Export w rozmiarach 10,12,14,22 z werblem stalowym 14x6,5, blachami Zildjian ZBT ride 20" crash 16" hihat 13" statywami pod nie i stopką Pearla.

 

Werbel mam swój, płytki, ale podoba mi się jego brzmienie więc może ewentualnie zostać. Wiem, że przewagą Exporta są blachy i statywy, ale o SC nasłuchałem się sporo dobrego, miałem okazję grać parę razy na podniszczonym secie SC 12,16,22 i brzmiał on wg mnie bardzo dobrze. Więc, warto kupić Yamahę i powoli, powoli kupować statywy, blachy itd., czy spokojnie brać Exporta? Wspomnę jeszcze, że 21 grudnia skończę 18 lat, więc jest to wiek w którym skompletowanie reszty zestawu może zając mi nawet i pół roku tym bardziej, że na swoje "sprawy" zarabiam sam, na portfel rodziców nie mam co liczyć.

 

Na prawdę liczę na pomoc. Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez za 1800 kupisz starsza Stage Custom z hardware i werblem. Exporta wciaga nosem ;). Jak za ta kase najlepiej brzmiace beczki, nie wstyd wyjsc na scene czy nagrywac w studiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady, stary SC (ten lakierowany na błysk, produkowany w Indonezji) to bębny lepsze od niemal każdego Exporta (wyjątek stanowi rzadko spotykany Export Custom) i jeżeli jest do kupienia w podobnych pieniądzach co Export, to lepiej wybrać Yamahę.

Ale jeżeli w podobnej cenie jest shellset SC i Export z hardware-m i blachami, to jednak rachunek ekonomiczny przemawia na rzecz Pearla. Yamaha imho fajniejsza, ale to nie jest jakaś ogromna przepaść, żeby opłacało się do Yamahy dużo dokładać. Myślę, że 10-15% dopłaty do Yamahy (względem Pearla) ma sens, ale więcej to już zakrawa o fanatyzm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jeśli za 2000 można kupić SC wraz z hardwarem itd to proszę, pokażcie mi takie bo szczerze mówiąc nie natknąłem się jeszcze na taką ofertę a byłoby to dla mnie jak najbardziej korzystne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

pablo - ja zdjąłem tego customa, szczerze mówiąc większej okazji nie widziałem :-), fotki porobię w weekend, pozmieniam naciągi i umieszczę w wątku o swoich bębnach; ma razie trzymam bebny w ćwiczeniówce bo jakby Żona zobaczyła kolejny zestaw to bym spał na dworcu! :badgrin:

Hofasho - refleks trzeba mieć :-)

 

pozdrawiam;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie jeśli za 2000 można kupić SC wraz z hardwarem itd to proszę, pokażcie mi takie bo szczerze mówiąc nie natknąłem się jeszcze na taką ofertę a byłoby to dla mnie jak najbardziej korzystne.

 

Szukaj, ja kupilem Stage Custom z hardware (w tym z mega masywnym statywem pod hh Premiera) i werblem za niecale 2k. Z tym, ze teraz jak sie ludzie poorientowali ze do 3k+ nie da sie kupic nic lepiej brzmiacego to ceny podskoczyly ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym, ze teraz jak sie ludzie poorientowali ze do 3k+ nie da sie kupic nic lepiej brzmiacego to ceny podskoczyly .

 

da się choćby premier arist wciąga stage custom nosem jak tu ktoś pięknie pisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym, ze teraz jak sie ludzie poorientowali ze do 3k+ nie da sie kupic nic lepiej brzmiacego to ceny podskoczyly .

 

da się choćby premier arist wciąga stage custom nosem jak tu ktoś pięknie pisał

amen.

jak widze shell sety premier artist za 1600-1800 wiszace na allegro bez odzewu i widze posty ludzi pytajace co kupic w tej cenie, to... nie moge uwierzyc.

mimo, ze wielokrotnie chwalilem SC na tym forum (w polce amatorskiej/semi pro - najlepszy secik), to do artista (semi pro/pro) nie ma co porownywac.

 

ps. gdyby nie perspektywa dworca po zakupie kolejnego zestawu (bebzoon, trzeba grupe wsparcia zalozyc ;)) to kupilbym artista do chociazby probowni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...