Skocz do zawartości
wawrzul

Wybór werbla 14x8 a'la hair metal lat 80'

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka swoich typów ale chciałbym wiedzieć kto z was ma takiego grubasa albo jaki poleca. Jest Ludwig Black Magic (mosiądz) oraz Supralite, DW Performance Steel, Pearl Free Floating (alu) z tych w ludzkich cenach. Wszystkie są metalowe bo akurat mój klonowy Ludwig Coliseum 14x8 (12 lugów) mi nie pasuje. Próbowałem go różnie stroić, dodawać połówki żelek ale nadal mnie irytuje. Myślałem też nad brzozą jako że to drewno do tej muzy często było wykorzystywane ale ciężko taki werbel znaleźć.

 

Dla odniesienia - mój ulubiony werbel to DW Collector's alu 14x6,5, brzmi zajebiście. Szukam czegoś podobnego ale z większym dołem. Mosiądz niby może być ale alu ma bardzo fajną górkę. Stal ew. też mi pasuje.

Rzecz w tym że nie ma szans przetestowania tych werbli w Krakowie, chyba że ktoś takowy ma.

 

Zależy mi na werblu dobrze brzmiącym przy niskim strojeniu z w miarę suchym uderzeniem i głębią.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, z werbli-studni to najlepiej siegnac do isntrumentow wlasnie z lat 80".

"Klasyk" Sonor H.Link Signature lub Phonic Plus - czy to stal czy buk z bubinga nie zawiedzie (o bell brassie nie wspominam, bo to osobna historia).

Podobnie np. Tama Imperial Star-King Beat czy jakis Mastercraft/Artwood lub odpowiednikow Pearla (sa mosiezne, stalowe, brzozowe i klonowe).

Yamaha miala oczywiscie gleobkie "klasyki" serii 9000/Recording (brzozowe, stalowe, mosiezne) oraz 8000/Rock tour (brzozowo-mahoniowe).

Inna rzecz,ze o brzmieniu werbli w muzyce hard rock and heavy to juz wiele historii krazy, ze tam ze wzgledu na te wszystkie zabiegi, bramkowania i filtry, nakladki to "zywego" werbla czasem niewiele.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał Ludwiga Black Magic. Jak dobrze pójdzie, to sam będę takiego kupował, tyle, że głębokiego na 6,5", bo 8mkę miałbym pod brodą (siedzę bardzo nisko), a i 6,5" wydaje mi się być najbardziej uniwersalnym rozmiarem. Na Pearlu FF nie miałem okazji grać (tylko na Brass 5"), a z kolei Performance Steel jakoś niczym szczególnym mnie nie urzekł. Zwykły, dobrze zrobiony stalowy werbel i nic poza tym. Moim zdaniem Ludwiś będzie najlepszym wyborem. Osprzęt bardzo przyjemny, do tego die-casty (jak lubisz oczywiście), no a o brzmieniu nie muszę mówić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statyw akurat mam "specjalny" do grania niski (Atlas Pro) bo też siedzę nisko - o wiele lepszy wykop.

 

Groundcontrol - eq, miksy itd. swoją drogą, wiadomo że lata 80' to tona reverbu głównie. Jednakże tylko 14x8 (i głębsze) brzmią jak uderzenie w, jak napisałeś, studnię z naciągami.

 

Na ibeju chyba widziałem Yamaha Recording ale 6,5". Nie mam problemu ze ściąganiem sprzętu z USA i Japonią ale jest naprawdę biednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakąś składankę Pearla 1000 i Gibraltara, bo niestety nie wytrzymał obsługi kolegów z drugiego zespołu, także tak wysokiego werbla nie moge założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepiej kupic werbel 14x6,5" z polki pro. osiagniesz takie brzmienie jakie chcesz.

nie potrzeba Ci werbla 14x8".

kupic mozesz teraz werble tamy w niezlej cenie ok 1600-1700zl mosiezne z serii SLP.

http://allegro.pl/tama-s-l-p-black-brass-14x6-5-drumstore-gdynia-i4737350079.html

odpowiedni stroj i jedziesz.

lata 80 gwarantowane ;)

oczywiscie Ludwig Supra 6,5" byl niezwykle czesto uzywany w latach 80. taki Nicko McBrain endorser sonora a pozniej premiera uzywal wiele lat wlasnie supra 6,5".

ps. poszukaj nawet na polskim allegro znajdziesz ludwigi 6,5"

http://allegro.pl/ludwig-supraphonic-14x6-5-supersensitive-1978r-i4795655701.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze, 6,5" daje rade, ale tak jak mowil kolega, 14 x 8" dobrej markii sluchac (ja mialem Tame Superstara i Sonora Signature w tym rozmiarze i dostzregam roznice.

Wazny tez material - tu albo jakis metal (stal/mosiadz?) albo gruba sklejka drewniana. Moja Yamaha Recording 14 x 7" nie jest taka studniowa, jak tamte pozostale (pewnie chodzi o roznice konstrukcji - ma cienszy brzozowy korpus i lzejsze zelastwo, bo nie sadze, zeby ten 1 cal mial decydujace znaczenie).

 

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludwig 14 x 6.5 Supraphonic :doubt: :evil: :cry: :roll: :roll: :razz: ;) :arrow: :idea: :-( :?: :smile: :cool: :shock: :???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...