Skocz do zawartości
JacekJ

Splash czy mały crash?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym uzupełnić swój set o coś wybuchowego i szybko gasnącego. Coś co sprawdziłoby się w kawałkach reggae.

Mój obecny stan posiadania blach to:

hi hat Zildjian New Beat 14"

crash Zildjian A Custom 16"

crash Zildjian A Custom 18"

ride Sabian HHX Groove Ride 21"

Zastanawiam się nad kolejnymi A Customami, np. splash 10"/12",czy crash 14".

Chętnie zasięgnę waszej opinii.

Może ktoś obstukiwał A Cutstom 14" fast crash?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybuchowy i szybko gasnący. Według mnie to nie jest opis crasha. Tak więc splash, jeśli sięgnąć po metodę eliminacji. Ale kolega druMILO rzucił dobry pomysł. Crash z dziurami (w sumie ciekawe czy i jaką to ma fachowa nazwę) idealnie pasuje pod opis "wybuchowy i szybko gasnący".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja z tym dziurawymi A Customami. Jeszcze gdyby tylko miały cieplejszy i słodszy sound :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poniżej 16 cali będzie ciekawie uzupełniało Twój set. Zależy od tego jakiego konkretnie brzmienia chcesz.

Mam dużo małych blaszek - Paiste 2002 15 crash, dzwonki accenty z Paiste, Zildjian 12 Remix Crash, 11 oriental Trash splash... One wszystkie mają swoją charakterystykę i musisz trochę poszukać zanim znajdziesz to, co pasuje w sam raz.

Crash też może być wybuchowy a splash może okazać się pozbawiony ciała do stylu w jakim grasz.

Poza tym mały crash to mały crash. Splash, nawet dużych rozmiarów, będzie brzmiał jak splash. Musisz określić sobie w głowie czy wolisz jedno czy drugie.

Osobiście polecam Ci zarówno sprawdzenie małych crashy (15, 14 cali) jak i większych splashy. Zobacz sobie serię Remix, bo crash 12 fajnie brzmi (musisz poszukać używki, bo jets nieprodukowana). Osobiście używam w jednym projekcie Paiste 2002 20 medium, 505 18 crash, 2002 15 crash i zildjian remix 12 crash jako cztery tony crasha o podobnej charakterystyce. Barwa podobna.

A co do splashy... na allegro jest nówka Paiste Twenty splash 12 w dobrej cenie. Poszukaj :)

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim zestawie mam zarówno małego crash-a (14") jak i niewiele mniejszego splash-a (12"). Różnica miedzy nimi jest bardzo duża. Crashe 14" i 16" są dla publiczności trudne do odróżnienia, natomiast splash brzmi wyraźnie inaczej. Jest znacznie szybszy, ale też cichszy. Imho trzeci crash niewiele wniesie do Twojego zestawu, a splash tak.

Dziurawiec (wiele ma w nazwie o-zone czy tak jakoś) to też będzie spore urozmaicenie, przy czym dziurawce brzmią w miarę podobnie do talerzy chińskich, więc może jakąś chinkę weźmierz pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że o-zone splash będzie brzmiał jak orientalny splash, natomiast nawet mała china...

 

Moim zdaniem trzeba się przejechać do większego sklepu perkusyjnego i popróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w secie K custom fast 14 crash, jest wybuchowy, szybko gasnący, w w sam raz na szybki, krótki, jasny akcent. Mam też K Dark splash 12, gada bardziej jak mały crash, niż splash, jest dużo cieplejszy, ale cichszy od tego fasta. Wcześniej miałem Aaxplosion, krótko, jasno wybuchowo. Wymieniłem się, trochę żałuję.

Myślę, że każda z tych trzech blaszek nadałaby się bardzo dobrze do Twojego grania. Wszystkie wymienione blaszki nie są zbyt drogie na wtórnym rynku, moim zdaniem możesz zaryzykować w ciemno, najwyżej później wymienisz lub odsprzedasz z małą stratą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...