Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

(znienawidzicie mnie za te pytania)

Witam

otóż jeśli już posiadam 7 mikrofonów do perkusji to jaki tani ( wręcz budżetowy ) mikser lub coś co bym mógł zebrać dźwięk z mikrofonów na komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundcraft EPM 8. Trudno o coś tańszego z siedmioma wejściami mikrofonowymi (ten ma 8 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://drumstore.pl/produkty_muzyczne/studio_i_rejestracja_dzwieku/miksery_studyjne/behringer_xenyx_q1002usb.html a coś w tym stylu pociągnie czy nie za bardzo ( czy trzeba kupować "skrzynkę")

 

[ Dodano: 06-12-2014, 18:28 ]

da radę czy coś jeszcze potrzeba bo jak słychać dźwięk nie jest najgorszy no a też nie widać sprzętu za xyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mikserek z Twojego linku ma 2 przedwzmacniacze mikrofonowe, więc podpięcie do niego 7 mikrofonów na raz jest niewykonalne. Sygnał mikrofonowy wpięty w wejście liniowe da dźwięk bardzo cichy. Oczywiście można go potem pogłośnić, ale szumy i wszelkie inne zakłócenia tez będą głośniejsze, więc to marna pociecha.

Potrzebujesz miksera, który ma tyle przedwzmacniaczy mikrofonowych ile masz mikrofonów.

Jak chcesz wyprodukować coś takiego jak ten ziomek z filmu, to daj sobie spokój z mikrofonami i mikserem, lepszy efekt da przenośny rejestrator np. taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to też jest mikser ? Da radę po to podpiąć ? http://www.shure.com/americas/products/mixers-dsp/scm810-8-channel-automatic-mixer

 

olx.pl/oferta/sprzedam-mixer-CID751-ID86gP5.html#b6c7a83def

 

[ Dodano: 07-12-2014, 12:18 ]

http://allegro.pl/mikser-stereo-mc8-8-kanalow-i4856006472.html

 

[ Dodano: 07-12-2014, 12:20 ]

http://allegro.pl/mikser-mx-8-elektronika-konskie-tanio-stan-dobry-i4858238050.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mikser automatyczny, używa się takich do nagłaśniania konferencji itp. Do instrumentów nie za bardzo się nadaje, a cena rzędu 5000 PLN nie pozwala nazwać tego urządzenia tanim.

olx.pl/oferta/sprzedam-mixer-CID751-ID86gP5.html#b6c7a83def

Ten ma odpowiednią liczbę przedwzmacniaczy mikrofonowych. Ogólnie nie wiem czy to nie jakiś złom, ale przynajmniej mikrofony da się podłączyć.

To mikser liniowy, w ogóle nie ma przedwzmacniaczy do mikrofonów. Dla Ciebie beużyteczny.

Jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Dziękuję za pomoc :) ale chyba ze względu na koszty Zacznę moją zabawę z nagrywaniem od Jakiegoś zoom H2N lub tascam dr-07 MKII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj sie interfejsami audio. Za 1k mozna kupic juz jakiegos uzywanego Presonusa albo Focusrita. Wszystko ponizej to na wlasne ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega adamsz, ma racje SoundCraft EPM 8. od nie dawna jestem posiadaczem takiego miksera i szczerze polecam :) bardzo fajny,nie duży i prosty mikser posiada wszystko to co trzeba :) ja Swój trafiłem za 450zł w świetnym stanie (brakuje 1 suwaka od głośności ale to nie problem) poszukaj i na spokojnie moze coś znajdziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega adamsz, ma racje SoundCraft EPM 8. od nie dawna jestem posiadaczem takiego miksera i szczerze polecam :) bardzo fajny,nie duży i prosty mikser posiada wszystko to co trzeba :) ja Swój trafiłem za 450zł w świetnym stanie (brakuje 1 suwaka od głośności ale to nie problem) poszukaj i na spokojnie moze coś znajdziesz :)

A do czego Ci się ten mixer przydał do tej pory? Nagrywasz na nim oddzielne ścieżki, czy miksujesz zespół na słuchawkach czy tylko przeżywasz najważniejszy jak do tej pory zakup swojego życia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy tylko przeżywasz najważniejszy jak do tej pory zakup swojego życia?

 

Jeżeli tak, to nie niszczmy radości przeżywania tegoż zakupu. Od czegoś trzeba zacząć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi, o budżetowe mixery, to z tańszych modeli chyba tylko różne modele soundcrafta (EPM i EFX z tanich a dobrych), Allen&Heath z serii ZED. Tanie Yamahy maja mieszane opinie dużo zależy od modelu Unikaj jak ognia mixerow Behringer (z wyjątkiem x32, ale,to,dróg zabawka) szumią, sa nie trwałe, a,ten z którym miałem okazję pracować dodatkowo miał tak duże opóźnienia, że wokalistka zwalniała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagłaśniam nim zestaw i tyle. Gość pyta to odpowiadam, przypuszczalnie jeżeli szuka czegoś niskobudżetowego to zapewne potrzebuje mikser do nagłośnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nagłaśniam nim zestaw i tyle. Gość pyta to odpowiadam, przypuszczalnie jeżeli szuka czegoś niskobudżetowego to zapewne potrzebuje mikser do nagłośnienia.

 

 

Kolo chce nagrywac a nie naglasniac wiec potrzebuje interface a nie mikser. Mikserem to sobie mozesz 1 sciezke nagrac ktorej nie jestes w stanie obrobic, bo masz wszystkie elementy perkusji zcisniete w 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...