Skocz do zawartości
marine94

straszny ból w klatce piersiowej podczas grania koncertów

Rekomendowane odpowiedzi

siema,podczas koncertow bas strasznie gniecie mnie w mostek,nie da sie oddychac,czuc straszny ból jak podczas zawału, i utrudnia to granie koncertow. Są jakieś kamizelki albo patenty zeby nie umierać tak bardzo na scenach ? Pewnie bardzo mało ludzi ma takie coś ale szukam jakiegoś sposobu by zniwelować skutki rozchodzących się fal dźwiękowych. To nie jest stres z góry zaznaczam,podajcie info dalej bo sprawa jest pilna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz o czymś takim słyszę, skąd sie bierze bas skierowany w Twój mostek?? przecież to jakiś absurd.. pytanie czy robisz rozgrzewki przed koncertem, czy się rozluźniasz odpowiednio ?? Nie ma prawa Cię tu boleć jeśli jesteś zdrowy a jeśli jesteś chory to do lekarza bo my tu raczej nie po medycynie co najwyżej paru znachorów by sie znalazło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Kardiolog, chirurg-ortopeda i pulomonolog. Mysle, ze to sa wlasciwi adresaci Twojego pytania.

Warto wyjasnic, czy po prostu tak masz, czy tez granie - wykonwyanie pewnych ruchow lub cisnienie akustyczne rzczywiscie Ci szkodzi.

 

Mam nadzieje,ze raczej taki Twoj "urok", ale trzeba zapytac fachowcow. Moze Twoj organizm w ten sposob broni sie przed jakims szkodliwym dla niego czynnikiem.

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jescze dopisałbym neurologa albo psychiatrę ?

 

no chyba że człowiek ma odsłuch od basu skierowany prsto w mostek ":P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk rozchodzi się z taką samą energia w każdą stronę. I nie ma znaczenia czy siedzę na przeciwko czy obok . Faktycznie dużo zależy od ciśnienia akustycznego. U lekarzy byłem. ,nawet po jednym z koncertów wylądowałem na sorze bo ciężko było oddychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie pisz takich herezji o dźwięku, bo jeszcze ktoś uwierzy. Dźwięk nie rozchodzi się w każdą stronę z tą samą energią. Przykładowo stojąc za kolumną, nie słyszysz dźwięku tak głośno jak z przodu. Dalej, po co wykonuje się precyzyjne pomiary i ustawia kąty w systemach liniowych? Jeśli chodzi o bas to do pewnej częstotliwości człowiek nie jest w stanie powiedzieć gdzie jest źródło dźwięku, co nie znaczy że dźwięk dociera wszędzie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gram od momentu wyladowania na ratunkowym. Jestem absolutnie zdrowy na ciele, na głowie również,  nic sobie nie wkrecalem.  Problem dalej nie rozwiązany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...