Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dość może nietypowe pytanie odnośnie dużej centrali. Przez słowo duża rozumiem jakieś 26-28 cali. Mianowicie gdzie mógłbym dostać taką centralke i czy w ogóle istnieje taka możliwość aby dostać ją w Polsce? Jak to właściwie jest.. czy zestawy z takimi kolosami są robione tylko na zamówienie, czy są to jakieś limitowane konfiguracje? Prosze o normalne odpowiedzi bez przekąsów i głupich sarkazmów ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centralki 26" spotykane są rzadko, a 28" jeszcze rzadziej. Popularne modele nie występują w takim rozmiarze. Ale wszystko jest do zdobycia. Takie centrale robi Mapex, więc możesz próbować się dogadać z dystrybutorem. Kiedyś były Ludwigi 26", może dalej da się zamówić. Jest też zestaw Ddrum Reflex Bombardier, w którym centrala mierzy 26x15 cali. Ten zestaw jest całkiem niedrogi. Możesz też zrobić sztuczkę i jako centrali użyć bębna marszowego. Bęben marszowy 26x14 możesz wyrwać całkiem tanio. Inna opcja to zamówić u jakiegoś customowego producenta. Może Bertrand by się podjął zrobienia takiego bębna.

Generalnie korpusy 26 i 28 cali produkuje firma Keller, więc żaden problem kupić taki korpus i przykręcić do niego hardware. Każda firm customowa powinna się tego podjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, wielkie dzięki za odpowiedź! Co do tego Kellera i bębna marszowego to jakie są mniej więcej ceny takich bębnów/korpusów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korpus Kellera 26" to 200$, 28" kosztuje 250$. Przy czym jest to korpus bez zeszlifowanych krawędzi. Dla firmy customowej to żaden problem, ale jakbyś chciał samodzielnie, to lepiej dopłacić za obróbkę. Przykładowy cennik masz tu.

Beben marszowy masz tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa nowe naciągi Pearl by Remo CS 28" mogę Ci tanio sprzedać.

 

 

 

 

 

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gerard, bardzo chętnie bym kupił, jednak na razie tylko orientacyjnie chciałem poruszyć ten temat. Taka centrala bardzo by mi przypasowała, więc dzięki za opcje z naciągami! ;) Swoją drogą skąd zdobyć takie naciągi? Dogadać się z jakimś sklepem perkusyjnym żeby sprowadzili? Bo raczej chyba nie mają na stanie takich naciągów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jeden z poprzedników wspominał Ludwig robi takie centralki. Możesz kupić samą centralę

http://www.adamusic.pl/stopa_ludwig_centennial_14x26_bass_drum_lrc1426b,p62541.html Zresztą zależy od tego jaki budżet masz na to. Poszperaj bo na tej stronie co podałem jest również kilka zestawów z takimi centralkami (co najmniej 3 różne zestawy z 26 mają)

Jeśli nie to zawsze można bęben marszowy kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...