Skocz do zawartości
bald_man

Dobry używany hi-hat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę bardziej doświadczonych kolegów o pomoc i sugestie w zakresie hi-hatu jaki planuje kupić w najbliższym czasie.

Sprzęt oczywiście używka lub powystawowy. Muzyka rock/metal

 

Typy brane pod uwagę:

- meinl classic

- meinl raker

- sabian xs20

- sabian b8/b8 pro

- sabian aa/aax (jeśli się znajdzie jakaś używka w dobrym stanie)

 

W blaszarni obecnie wisi:

-14" meinl MCS (w miare podoba mi się brzmieniowo chociaż wiem że ma aparycje garnka i super dźwięku nie daje ale o dziwo brzmi lepiej niż b8 pro)

- 16" sabian b8 pro heavy crash (miał być piękny zakup a wyszła kupa. Fajny sound ale potrzebuje mega pierd....niecia żeby go rozruszać. Raczej pójdzie na handel)

- 20" sabian b8 ride (ani dobry ani zły. tu nie mam nic przeciwko. sound jest w miare ok, bell całkiem znośny chociaż szału nie ma)

 

Z góry dziękuje za opinie i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam do sprzedania Meinl Classics w stanie idealnym: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4867995247&ref=last-visited

 

Zamieściłem tam linka do odsłuchu, a jeśli zainteresuje cię na poważnie moja oferta, polecam poszukanie próbek na YT lub oficjalnej stronie Meinla.

 

Daje radę w mocnej muzie na luzaku (sprawdzone w NuMetalu), w sumie chętnie bym sobie go zostawił, ale zmieniam na bardziej jazzowe blachy.

 

Sabiany B8 rzeczywiście są ciężkie do ruszenia, to pierwsze o czym pomyślałem gdy uderzyłem w crasha. Jeśli podoba ci się w miarę garnkowate brzmienie MCS, serią Classics powinieneś być zachwycony.

 

Blachy są prawie, jak nowe, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy rozrzut. Od B8 przez XS20, Rakera aż do AA...

HH B8 nie jest zły. Jak i cała seria. Wszystko jest ok, aż kupisz jakąś wyższą serię. Wtedy nagle uświadamiasz sobie, że w tym B8 tego brakuje, tu brzmi nie tak, itp.

Ogólnie, obojętnie co byś wybrał, to będzie lepsze od MCSa. Kwestia jak bardzo.

Raczej bym odpuścił Sabiany B8/B8 Pro i XS20. O calssicu za dużo nie wiem.

Powszechnie chwaloną serią jest Meinl Raker. A Sabian AA/AAX to klasa sama w sobie. Więc z podanych przez Ciebie celowałbym właśnie w te trzy serie.

Od siebie natomiast zasugerowałbym np. Paiste'y 505. Bardzo dobre blaszki. Albo Paiste 2000 jakby udało Ci się znaleźć dobrą okazję. Oby dwie serie nadadzą się do cięższego grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozrzut jak to zwykle bywa wynika z relacji chęci vs grubość portfela.

Oczywiście najchętniej brałbym w ciemno sabiany AA/AAX ale cóż mówiąc delikatnie nie są tanie.

 

O rakerach słyszałem dużo dobrego no i jeszcze pozostają nieuchwytne amuny które jak się pojawią na allegro albo ebay to miażdżą ceną i znikają bardzo szybko.

 

no i oczywiście kompromis pomiędzy nimi czyli meinl classic albo classic custom

 

Cenne będą wszystkie porady od kogoś kto "przerobił" kilka blaszek i może powiedzieć o nich cokolwiek konkretnego bo nie sztuka wydać kasę bez sensu :)

 

zapomniałem napisać o budżecie 400-600 PLN (skrajny przypadek 700).

 

Odpowiadając na wszystkie priv wiadomości rozmawiamy tylko o sabiankach i meinlach,

resztą nie jestem zainteresowany.

 

B8 pro sądząc po moim obecnym heavy crash'u wydaje mi się że raczej tylko medium by był ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meinl Classics Custom są zorientowane typowo na mocną muzę, ale mają też swoją cenę. Chyba jeszcze nie wiedziałem używek na sprzedanie.

 

Polecam ci poszukanie filmów z danymi blachami na YouTube. Tu jakość jest bardzo słaba, ale coś tam słychać/:

 

P.S. wg mnie te Sabiany to max pokrywki, a najlepiej zabrzmiał chyba Zildjian ZXT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Meinl Classics Custom są zorientowane typowo na mocną muzę, ale mają też swoją cenę. Chyba jeszcze nie wiedziałem używek na sprzedanie.

 

Polecam ci poszukanie filmów z danymi blachami na YouTube. Tu jakość jest bardzo słaba, ale coś tam słychać/:

 

P.S. wg mnie te Sabiany to max pokrywki, a najlepiej zabrzmiał chyba Zildjian ZXT

 

filmików widziałem sporo i co do sabianów chyba mam podobne przemyślenia.

 

Classic custom do wyrwania nowy za niecale 700 w jednym z poslkich sklepow i na ebay niemieckim.

mam jeszcze opcje na sabiana aa regular hats za dobre pieniadze ale niestety 13"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

bardzo uniwersalne są sabiany aax stage hi-hats

praktycznie do każdej muzy miałem taki i mogę śmiało polecić

po za tym ceny są dość niskie za 550zł można już taki kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt teraz nie ma ale około miesiąca temu jak szukałem dla kolegi to były dwa takie na sprzedaż do 600zł z wysyłką więc można kupić ale nie teraz

jeżeli jesteś zdecydowany, napisz ogłoszenie w dziale kupię może ktoś da Tobie dobrą cene za taki hi-hat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm za 550 to jakoś nie widziałem nigdzie aax :/

http://allegro.pl/sabian-aax-stage-hihat-14-i4748912733.html

http://allegro.pl/hi-hat-sabian-aax-stage-14-zobacz-koniecznie-i4746364716.html

Jednak można. Kwestia cierpliwości. Skoro były miesiac czy dwa temu, to się pojawią znowu.

A ten za 450zł nie poszedł. Sprzedawał go zdaje się kolega inferno87 z Forum. Aczkolwiek nie jestem pewien. W każdym razie przez Allegro możesz jeszcze sie spytać, czy ten hat jeszcze jest na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...