Skocz do zawartości
pytonka

Perkusja elektroniczna jaką wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Potrzebuję pomocy w wyborze perkusji elektronicznej. Do tej pory miałam styczność jedynie z zestawami akustycznymi, a w elektronikach jestem totalnie zielona. Czy jesteście w stanie polecić coś konkretnego ? Przedział cenowy to tak do 3 tys., ja jestem średniozaawansowana i chodzi mi głównie o pogranie w wolnych chwilach, tak żeby sąsiedzi nie walili drzwiami i oknami z hasłem "Żądam ciszy!" :) z góry dzięki za wszelkie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo tematów dotyczących tego problemu, polecam poczytać powinno ci się trochę rozjaśnić w kwestii elektroników.

 

Od siebie do 3 tys zł poleciłbym Dig Druma z jakimś używanym modułem rolanda, np. TD-3, TD-4 lub TD-6.

 

Roland ma jak na razie najlepsze moduły perkusyjne, a dig drum jest to bardzo dobra alternatywa dla bębnów rolanda. Ja grywam dwa razy w tygodniu na akustyku i bez problemu przesiadam się z elektronika na akustyka. Bębny pancerne, trudne do uszkodzenia z bardzo realistycznym odbiciem pałki i co najważniejsze ciche.

 

(Wygląda trochę jak reklama, ale są to moje subiektywne odczucia z gry na zestawie) :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj uzywanych rolandow na allegro (td3 +), nie pakuj sie w zaden dig drum, w razie pytan priv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, nie pakuj sie w zaden dig drum, w razie pytan priv

 

a można wiedzieć czemu każdemu tak gorączkowo odradzasz ten wariant? Jesteś chyba pierwszą osobą na setki zadowolonych, która tak bardzo nienawistnie się wyraża o DD. Serio, po prostu jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Wiem, że na forum strasznie polecacie Big Drum, ale nigdzie nie mogłem znaleźć informacji ilu strefowe są pady, etc.

Mój wybór oscylował między Alesis DM10x mesh (skończyli w końcu z pakowaniem gąbek do padów), oraz Black Hawk HXD (z tego co widziałem są tańsze i np. pad werbla jest trzy strefowy, więc wygląda to lepiej niż w przypadku Alesisa).

 

Głównie chcę zakupić zestaw, aby podłączyć go do Kontakta od NI i młócić ich zestawy, więc brzmienia w module nie są dla mnie super istotne.

 

Chodzi głównie o to, jak te dwa zestawy zachowują się po podłączeniu do kompa, czy nie ma z nimi problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mq jeśli tak odradzasz dig drum to może napiszesz dlaczego sądze że wiele osób i właścicieli i przyszłych nabywców dowie sie czemu to dig drum jest taki zły niż te gumowe pady gdzie po godzinie grania ręce masz jakbyś przewalił tone gnoju widłami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego mq jeśli tak odradzasz dig drum to może napiszesz dlaczego sądze że wiele osób i właścicieli i przyszłych nabywców dowie sie czemu to dig drum jest taki zły niż te gumowe pady gdzie po godzinie grania ręce masz jakbyś przewalił tone gnoju widłami

 

W zasadzie też jestem bardzo ciekawy, bo zestawy dig drum są naprawdę godne polecenia, a to co mówisz bez żadnego argumentu brzmi dosyć niepoważnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troll/felerny egzemplarz z drugiej niedbającej-o-nic ręki. Innego wyjścia nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Vandr, Pan Mq gra na tym na co kase dali rodzice a nie na tym na co musiał sam zarobić własnymi rękoma pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego Vandr, Pan Mq gra na tym na co kase dali rodzice a nie na tym na co musiał sam zarobić własnymi rękoma pozdrawiam

 

Zapewne, faktycznie dosyć logiczne wytłumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za doglebna refleksje nt mojej sytuacji finansowej i rodzinnej jak rowniez mojego wieku (akurat jestem po 30stce i z rodzicami nie mieszkam;]), a wracajac do DD: niestety mialem okazje wpakowac sie w ten sprzet po przeczytaniu wielu pochlebnych opinii, i wywalilem w bloto ciezko zapracowane SWOJE (pozdro Pietrek30;) pieniadze. Po jakimś czasie zaczelo doslownie odpadac/rozklejac sie, rozsypywac WSZYSTKO, mocowania triggerow praktycznie wszystkie sie rozlecialy, kontroler HH z maszyny do szycia lutowany z precyzja 5 latka poszedl jako pierwszy:) Guma na talerzach jest juz szczatkowa, co dziwne bo gram cichutko zeby nikomu nie przeszkadzac. Pad stopy pomimo moich usilnych staran ustawienia nie zbiera jak powinien (zabawa z czuloscia na module/napiecie siatki itd niewiele daja), gra na twinie na tym "czyms" to porażka.

Reasumując - dobry pomysl, ale minie jeszcze wiele lat zanim ten sprzet bedzie mogl stanac kolo nawet najnizszego setu rolanda. Majac na uwadze ze faktycznie duzo dzieciakow bedzie chcialo wziac kase od swoich rodzicow na ten zestaw staram sie zawsze go odradzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o stary, no to pojechałeś - w takim razie nie wiem co było nie tak z twoim egzemplarzem, ale zapewniam cię, że jeszcze nie widziałem by ktokolwiek na tym forum miał podobny problem, a temat z DD przeczytałem wzdłuż i wszerz czterokrotnie. :razz:

 

dobry pomysl, ale minie jeszcze wiele lat zanim ten sprzet bedzie mogl stanac kolo nawet najnizszego setu rolanda.

 

Miałem okazję grać na jednych z niższych setów Rolanda oraz TD4 i podobna opinia nigdy nie przyszłaby mi do głowy, no ale są gusta. ;) [/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też odradzam digdrum, mialem okazje na tym grać i mam podobne wrażenie jak kolega wyzej, dla mnie to wrób chałupniczy, bardzo przereklamowany na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...