Skocz do zawartości
Żółtodziub

Perkusja dla początkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chcę zacząć swoją przygodę z perkusją, ale najpierw muszę w jakąś zainwestować :)

I tu pytanie: Czy opłaca mi się kupować perkusję do "1000zł", skoro ma być tylko do początkowych ćwiczeń? Chodzi o to, żeby nie wydać wszystkiego i nauczyć się bębnić, z później kupić porządną, z wyższej półki.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1000zł to za wiele nie kupisz. Proponowałbym na razie pad lub werbel, żeby ćwiczyć technikę werblową - na początku jest to bardzo ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców kupiła usłuchałam innych i kupiłam używaną Amati :), a teraz rozglądam się za padem.

Tylko po co właściwie jest pad? Nie można ćwiczyć na samym werblu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad możesz zabrać ze sobą nieomal wszędzie, dodatkowo nie rozpraszając innych hałasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór z tą Amati...

Można ćwiczyć na samym werblu. Jak masz możliwość to tak rób... Ale myślę, że nie wszystkim w Twoim otoczeniu przypadnie to do gustu ;) I tu na przeciw wychodzi pad... Spokojnie możesz ćwiczyć, ale nie hałasujesz. A niektórzy ludzie bardzo nie lubią słuchać jedynek i dwójek dłużej niż 5 sekund... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dostałam wiadomość, że perkusji nie dostanę, chociaż wszystko było omówione, bo idzie na prezent do kuzyna/brata/cioci/wujka :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukasz zestawu tak?

 

[ Dodano: 11-01-2015, 19:41 ]

wez pod uwage to, aby kupic taki zestaw ktory pojdzie pozniej a to nie znaczy najtanszy;), nie czytalem wszystkich wypowiedzi wiec nie wiem czy ta odpowiedz jest calkiem na miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej zrób. Kup sobie PAD aby ćwiczyć połóż sobie go na krzesło, wybierz sobie pałki które będą dobrze wyważone polecam vater 5b :)

 

Chyba że chcesz wydać z 300zł to możesz i statyw pod werbel kupić zamiast używać krzesła jako statyw.

 

Kolejna opcja, jeżeli nie byłeś nigdy przy perkusji, udaj się na salkę/salę prób. Na godzinę lub dwie i wtedy uzbieraj na coś porządnego jeżeli ci się to spodoba.

 

Np. Jakieś bębny z klonu czy brzozy lub mahoń nawet i topoli. Będą w sam raz na start, jeżeli masz kieszonkowe lub pracujesz to w końcu uzbierasz, a dzień w dzień możesz sobie ćwiczyć jeżeli wydasz na ten start te 300zł lub 150zł. A jakby to nie było dla ciebie to po sprzedaży mało stracisz, a jakieś już doświadczenie będziesz mieć. Mam nadzieję że pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry będzie 12" lub 10" uzyskać też może być. Może podejdż się do jakiegoś sklepu muzycznego i zobacz co mają porównań ceny. Napisz tu w dziale kupie i czekaj na oferty również na gieldzie perkusyjne złóż takie ogłoszenie a na pewno ktoś ci odpowie. Wiesz. Ja mam 14" vater dwustronny. I nie żałuję że wydałem na niego 150zł w ragtime. Bo pad się nigdy nie zuzyje. Chyba że go podpalisz. Używam go dzień w dzień i są ślady użytkowania a jak go przetre mokra scierka to nie ma nic. Więc wiesz będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry będzie 12" lub 10" uzyskać też może być. Może podejdż się do jakiegoś sklepu muzycznego i zobacz co mają porównań ceny. Napisz tu w dziale kupie i czekaj na oferty również na gieldzie perkusyjne złóż takie ogłoszenie a na pewno ktoś ci odpowie. Wiesz. Ja mam 14" vater dwustronny. I nie żałuję że wydałem na niego 150zł w ragtime. Bo pad się nigdy nie zuzyje. Chyba że go podpalisz. Używam go dzień w dzień i są ślady użytkowania a jak go przetre mokra scierka to nie ma nic. Więc wiesz będzie dobrze.

 

W jakim narzeczu Ty piszesz? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o budowę zdań, interpunkcję i składnię - wszystko to powoduje, że aby zrozumieć Twoją wypowiedź, trzeba ją przeczytać przynajmniej czterokrotnie. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale raczej wszyscy wiedzą o co chodzi, lecz ja czasami się sam w tym gubię ale jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pad to dobry pomysł, ale pozostaje pytanie:

Czy kupować używaną Amati za 600zł bez talerzy? Znalazłam też dwa Staggi po 800 z talerzami i Drums Session classic za 750.

Znalazłam kilka ofert z i bez talerzy i nie wiem czy kupować.

I czy kupować używane talerze z "małym pęknięciem"? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewna że to cię nie zniechęci? Rozwalony polmuz czy ta, jakiś dixon czy coś co użycie stopy będzie się przesuwać? Jesteś tego świadoma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozwalony polmuz czy ta, jakiś dixon czy coś co użycie stopy będzie się przesuwać?

WTF??? Do podstawówki na lekcje polskiego. Tego się czytać nie da.

 

Czy kupować używaną Amati za 600zł bez talerzy?

Tak, jeśli jest w dobrym stanie. Zawsze możesz wstawić zdjęcie, postaramy się pomóc.

Znalazłam też dwa Staggi po 800 z talerzami i Drums Session classic za 750.

Nie, odpuść sobie Stagga. "Drums Session", a co to?

 

I czy kupować używane talerze z "małym pęknięciem"?

Nie. Lepiej już nawet kupić po taniości hat i crash-ride z mosiądzu (jeśli budżet będzie aż tak mały); a jeszcze lepiej poszukać po taniości brązu. Ale uszkodzone blachy uszkadzają się dalej, nie brzmią i ogólnie warte są tyle ile dadzą za nie na złomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, Staggi, tego Drum-coś-tam sobie odpuść.

Ten żółty zestaw - niby amati - też. Bo na Amati to nie wygląda. Ma inne lugi, inny tom holder, a co za tym idzie inne mocowanie tomów. A i stan pozostawia trochę do życzenia. Szczerze mówiąc, trudno mi powiedzieć co to za perkusja. Może ktoś inny będzie potrafił ocenić.

 

Z kolei ta druga Amati/Słowik, to hmm... Stan bardzo ładny. Ale na zdjęciach sprzed remontu widać, że bębny trochę przeszły. A werbel to porażka.

 

Ogólnie wstrzymałbym się na Twoim miejscu. I poczekał na coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metalizer, Jeżeli miałbym pisać językiem którego używam na studiach lub w pracy nie zrozumiał byś mnie w ogóle, dlatego pisze tak jak pisze. Staram się zniżyć do Twojego poziomu intelektualnego, nie zamierzam się o to kłócić co jak i gdzie pisze. Następnym razem pisz na temat a nie kto jak i gdzie napisał ok? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...