Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu szukam perkusji, jestem, jak wskazuje nick, zielona w tej kwestii :)

Może ktoś mi powiedzieć czy opłaca się kupować tą? http://olx.pl/oferta/perkusja-amati-kompletny-zestaw-dla-poczatkujacego-okazja-CID751-ID8wpgX.html#07d7df19d1

 

Wiem, że trzeba kupić pada etc, ale szukam na bieżącą, z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym tego nie kupował. Blachy popękane. Stan raczej średni. Za tęcene można znaleźć co lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę... Swoją drogą to kolejny kombinowany zestaw. Z Amati to są na pewno lugi i naciąg. A czy reszta.. Trudno orzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dobry zestaw blach i beczek, to nie widzę przeciwwskazań co do kupienia razem. Na początek i tak wszystko jedno, a nie muszą być superhiper rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby opanować grę na zestawie, to podstawą jest bas, werbel i hi hat. Więc jeśli nie byłoby lepszych widoków, można spróbować w takiej konfiguracji.

 

Co kupowania razem czy osobno...

Dla zdecydowanej większości z nas najlepiej, żeby razem kupić shell set (bas i tomy). Niby można kompletować osobno, ale trzeba się bdb znać, mieć bdb słuch, etc... Tak więc tzw shell set kupujemy razem, co do zasady. Werbel, blachy i wszystkie statywy (czyli hardware) można kupować osobno. Ważne żeby się blaszki zgrywały. Głównie crashe same ze sobą, dobrze jak crashe z ridem i hat z ridem.

 

Kolejną rzeczą jest fakt, że trudno dostać fajne bębny z przyzwoitymi blachami i jeszcze w dobrej cenie. Ale można :)

 

Na Twoim miejscu skupiłbym się na zakupie przyzwoitej perkusji plus hat z jakąś jeszcze jedną blachą (crash albo crash-ride albo ride). Aczkolwiek jak znajdziesz kompletny zestaw, to nic nie szkodzi na przeszkodzie żeby go wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pierwsze odpuść. Niepełny Basix i Polmuz.

 

Ta Amati jest całkiem przyjemna - starsza trochę seria. I lepsza niż ostatnie wypuszczane na rynek.

No i Pearl Export. Chyba najpopularniejsze bębny świata. Plus dwa statywy...

 

Ogólnie zastanawiałbym się nad tymi dwiema.

Z tymże Amati widać, ze stan jest jak najbardziej ok.

Pearl. Mało co widać. Najlepiej by było oglądnąć osobiscie. Albo przynajmniej poprosić o dokładniejsze zdjęcia i opis.

 

Osobiście bym się może zastanawiał - bo wbrew pozorom, z Amatki można sporo wyciągnąć.

Ale na Twoim miejscu brałbym tego Pearla. Jeśli wszystko z nim ok. Bo cena bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie, zadzwonię i popytam ;)

Statywy już ogarnęłam, ale nie wiem gdzie kupić talerze, które nie będą droższe od mojej nerki. Możecie coś poradzić? :)

 

 

I podłapałam takie ło werble:

http://olx.pl/oferta/werbel-polmuz-po-renowacji-perkusja-CID751-ID5VoTN.html#e6bdb7d68e

http://olx.pl/oferta/werbel-mapex-meridian-birch-14x5-CID751-ID7t6wH.html#4a136c8112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polmuza sobie odpuść... Do niego trzeba naprawdę dużo serca, trochę umiejętności, a i tak nie wiadomo co z tego wyniknie. (bo raz się trafi na drewno, raz na karton. zależy co było w danym czasie dostępne i ile robotnik wypił ;) )

 

Ten Mapex.. Hmm... Nie mam większego pojęcia jak go ocenić. Aczkolwiek tak "na czuja" wydaje mi się, że jednak ciut za drogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...