Skocz do zawartości
bald_man

Dylemat przed zakupowy - statyw Hi-Hat

Rekomendowane odpowiedzi

Nadejszła wiekopomna chwila i pora powoli rozstać się z wymeczonym statywem HH marki Amati Kraslice.

Do wydania jest ok 300-350 PLN i potrzebuje drobnej porady.

Na placu boju zostały:

- Sonor HH 274 (optycznie leży mi najbardziej chociaż wolałbym serie 400 ale jest zbyt droga). Mam twina DP 472 i jestem z niego bardzo zadowolony. Statyw wygląda biednie chociaż ma podstawowe funkcje

- Mapex H600 - statyw z serii Mars (brak info czy są obrotowe nogi, regulacja dolnego talerza)

- Tama HH 35W (obrotowe nogi, regulacja dolnego talerza, wyglada masywnie)

- Pearl H-830 (obrotowe nogi, regulacja dolnego talerza, wyglada masywnie)

 

jako alternatywy brane pod uwage są jeszcze:

- Basix HH-800-V4 (właściwie ma wszystko tylko nie wiadomo jak z jego trwałością)

- Gibraltar 6607 (ciężko dostępny ale wyposażony we wszystko i dosyć masywny)

 

Z góry dziękuje za pomoc i ewentualne sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Mapex H600 - statyw z serii Mars (brak info czy są obrotowe nogi, regulacja dolnego talerza)

producent zawsze pisze , czy nogi są obrotowe / chyba , że mapex ma kiepskie opisy swego sprzetu/, więc chyba nie są obrotowe

Tama HH 35W

miałem ten statyw - na tamie się nie zawiedziesz

Pearl H-830

nie miałem styczności , lecz pewnie jak tama

Basix HH-800-V4 (właściwie ma wszystko tylko nie wiadomo jak z jego trwałością)

mam statywy basixa serii 800 , super hardwar , porównywalne do 2 razy droższych tamy , dw , sonora , więc mniemam , że hh będzie naprawdę fajny i w cenie znacznie niższej , jakością porównywalny do wyższych półek "gigantów"

 

Reszty nie znam . Seria 200 sonora to jedna z niższych , dlatego "biednie " wygląda .

Moje typy : tama lub basix , którego produkty są naprawdę super i w niskiej cenie. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Gibraltara z serii 6. Mam taki, tylko starszą wersję (pełny pedał) i jest konkret. Masywny, stabilny, wysoki. Płynnie pracuje, dość miękko. Wożę go w torbie z resztą statywów i muszę przyznać, że nie widać po nim specjalnie śladów zniszczenia ;)

 

Za tą cenę na pewno warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mogę polecić Giblartara z serii 6.

Zgadzam się! Mam Gibraltar 6607 - stabilny, solidny, chodzi sprawnie i cicho. No i jest w miarę tani. Używany widziałem niedawno za 180zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki Mapex H750A? Zmieścisz się w budżecie a to doskonały sprzęt- obrotowe podwójne nóżki, mega stabilny, kąt nachylenia itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mysli kolega o uzywce bo nowki jak widze ponad 400 pln a to juz ponad budzet.

 

Btw na forum jest uzywka pearl h900 ktos ma z nia jakies doswiadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie mi udało się zakupić Mapex 1000 Falcon - używany oczywiście

 

Rozkłada konkurencję, moim zdaniem oczywiście ;-)

 

Jeżeli Ci się nie śpieszy, masz czas, to poczekaj na taką okazję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey_joe, dawno tego Falcona kupiłeś? Na forum ostatnio koleś sprzedawał ale za tyle, że zastanawiałem się nad nowym;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nie tak dawno, pod koniec 2014 roku. Gość na OLX wystawił komplet Falcona na sprzedaż, twina i statyw do hi-hat. Zupełnie przypadkowo zgadałem się na tym forum z innym użytkownikiem, ktory bardzo chciał zakupić właśnie twina Falcona

Razem wyszło nas taniej :-)

 

Nowy w thomann można kupić za 670 zł, znalezienie używanego za 50% wartości jest możliwe, ale wymaga sporo czasu, cierpliwości i gotówki w kieszeni, bo takie oferty trzeba brać natychmiast :-)

 

Ja na ten statyw kilka miesięcy polowałem

Kiedyś napisałem tu na forum że mam singla, bardzo jestem z niego zadowolony i szukam statywu hi-hat. Kolega z tego forum (którego zupełnie nie znam), znalazł ofertę statywu z twinem, napisał do mnie, dogadaliśmy wspólną ofertę i tak się udało :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, zazdroszczę. Tutaj był za 500 zeta. W Prodrumie 665 zeta, więc oferta używki bez sensu.

Edycja : Siła sugestii: ja pisałem o stopie singlu i tak się zafiksowałem, że nawet nie zauważyłem, że tu o hihacie :biggrin: . W każdym razie singla Falcona w dobrej cenie bym chętnie nabył :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to dodam że singiel Falcona kupiłem tu na forum, za 300 zł. W stanie idealnym, z sztywną torbą, wymiennymi krzywkami itp.

 

Jakiś... rok temu, może półtorej? Kolega z forum dał tu ogłoszenie że chce sprzedać stopkę Falcona i... ogłoszenie "wisiało" prawie miesiąc, kilka razy było ponawiane, bez odzewu. Nie mogłem na to patrzeć, tak mi było żal, że w końcu ją kupiłem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heyjoe no falcon by byl super. Musze w koncu kiedys pozbyc sie starego statywu ktory od Ciebie wzialem razem z everplayem i dzielnie sluzy podczas nauki grania :)

 

Genralnie mi sie nie pali i szukam czegos dobrego na dluzej...szkoda tylko ze nikt uzywek dw sprzedaje w fajnych cenach ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale świat jest malutki :-).

Fajnie że sprzęt tak długo Ci służył, to znak że zakup był udany! Powodzenia w poszukiwaniu statywu!

 

Na marginesie, mam na zbyciu bębny, Pearl Export, jak będziesz chciał przesiąść się z everpleya, to daj znać, Tobie ssprzedam tanio ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...