Skocz do zawartości
buarzej

dwie stopy a otwarty hi-hat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie zielonego: jak wygląda obsługa hi-hatu w przypadku gry na dwie stopy? Tzn. jeśli gram jakiś utwór w którym są partie na dwie stopy i takie, które można zagrać jedną, to jak wtedy działa hi-hat? Bo jeśli gram na 2 stopy to musi być na stałe zamknięty a jak przejść do takiego stanu, w którym będzie można go otwierać?

Mam nadzieje, że pytanie zrozumiałe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zamknięty chyba lepiej brzmi, otwarty mocno hałasuje..? A nie da się go trzymać przecież stopą, bo ona obsługuje stopę do centrali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "otwarty lepiej brzmi" lub "zamknięty lepiej brzmi". ;)

 

Generalnie zależy do czego chcesz wykorzystywać tę podwójną stopę, po Twoim temacie o Dailorze i Careyu wnioskuję, że raczej metalowe klimaty Cię interesują, a w tym przypadku to właśnie się gra na twinie, żeby było gęsto, agresywnie i głośno. I w większości przypadków z otwartym hi-hatem. :)

 

Jak naprawdę potrzebujesz zamknięty, to drop clutch może Ci się przydać.

 

Ja osobiście jak grałem na twinie, to zamkniętego używałem tylko przy ćwiczeniach, żeby lepiej słyszeć stopę, ale wtedy to po prostu zamykałem na stałe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buarzej, To sobie zobacz

Nie wsłuchiwałem się co tam ten koleś mamrocze ale możesz zobaczyć małe urządzenie które powinno dać Ci odpowiedz na twoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedzi. No właśnie nie wiem jak się to robi, dlatego założyłem wątek i tak jakoś przeczuwałem, że do tego są jakieś takie dziwne mechanizmy. Ja na razie gram na jedną stopę ale lubię sobie po manewrować trochę hi-hatem (pootwierać) i zastanawiało mnie jak to jest z dwoma stopami. No chyba, że się ma trzy ale to nie na tej planecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dżawol, A śmialiście się z tematu o maszynkach do hh :P

Ale tu chodzi o "poważniejsze" mechanizmy Simon. ;) Maszynka ma trzymać dobrze topa i już .

buarzej - jeśli grasz jakiś kawałek w całości na 2 stopy , przykręć hh w pozycji zamkniętej , a wtedy święto lasu.

No chyba, że się ma trzy ale to nie na tej planecie

Jest na tym forum pewien dziwoląg , który może mieć nawet trzy :lol: Ale lepiej go o to nie pytaj , jeśli chcesz korzystać z normalnego forum :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...