Skocz do zawartości
Marcin Gamus

Problem z dźwiękiem.Superior Drummer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kochani nie wiem czy dobrze trafiłem,ale potrzebuję pomocy natury informatycznej,choć bardzo związanej z perkusją elektroniczną.

Używam perkusji Yamaha DTX500,którą podłączam do laptopa Dell E6410 z wtyczką VST Superior Drummer. Procesor i5 2-rdzeniowy 2,4 GHZ,4GB Ram,Dysk SSD,Windows 7 32 bit. Zewnętrzna karta dźwiękowa Steinberg ur22.

Generalnie wszystko ładnie pięknie brzmi,do momentu gdy zacznę "gęściej" grać.Co jakiś czas na chwilę pojawia się efekt "blastów"(Stuttering),tak jak bym grał z prędkością światła :)

Na początku używałem programu bazy Cubase do tej wtyczki VST,i myślałem że Cubase jest za duzym kombajnem dla mojego laptopa.W tej chwili używam prostego prohgramu"VSThost"

Niestety zjawisko chwilowych "blastów" pojawia się nadal.

Czy ktoś z Was ma, bądź miał podobny problem?

Generalnie wygląda na to że procesor nie daje rady z ilością przetwarzanych sygnałów MIDI.

Ale z drugiej strony wydaje mi się że procesor i5 jest wydajnym procesorem.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Procesor i karta

 

Nawet na słabszym Macu wszystko pójdzie jak znalazł

 

Co konkretnie masz na myśli?

Procesor za słaby?

Karta też?

 

Grałem nawet na karcie zintegrowanej wykorzystując ASIO4all i było wszystko ok. z latencją,ale "blasty" niestety pojawiały się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dotychczas nie rozwiązałeś problemu > Rozumiem, że korzystasz z drivera ASIO ? Jeśli tak to zaznacz: v ,opcje - audio- audio device - latency settings - force wdm driver to 16-bit. Dodatkowo w tym samym miejscu suwak "ASIO buffer size = 64 samples" powinien być na zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...