Skocz do zawartości
Miccowhy

Paiste 502 vs Sabian Pro i Pro Sonix

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, szukam tanich talerzy i dostałem dwie oferty dwóch kompletów złożonych z hi-hatu, crasha i ride. Jeden to set Paiste 502 (14', 16' i 20'), drugi to crash 18' i ride 20' Sabian Pro, oraz hi-hat Sabian Pro Sonix 14'.

Oba są w tej samej cenie. Co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dzięki wszystkim za jednogłośną pomoc! :biggrin: A z ciekawości zupełnej i zwykłej chęci poszerzenia wiedzy, jakie są u Paiste odpowiedniki (tj. ta sama półka) Pro i Pro Sonix? Bo 502 to była półka Sabiana B8, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo 502 to była półka Sabiana B8, tak?

Taka opinia krąży, aczkolwiek według mnie jest zupełnie nietrafiona. Osobiście porównywałem set Paiste PST5 Rock (PST5 wydaje się być logicznym następcą serii 802) i Sabian B8 (crashe Thin) i te modele są podobne. Różnią się głównie szczegółami. Ustawiłbym je na tym samym poziomie. Z 502 miałem do czynienia z crashem 16", i wyraźnie odstaje on brzmieniem od B8 czy PST5. Na niekorzyść serii 502.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu 502 to były najtańsze blachy Paiste wykonane z brązu - tańsza seria 402 wykonana była z nikieliny, a jeszcze tańsza 302 z mosiądzu. Ponieważ u Sabiana B8 również jest najtańszą serią blach z brązu (i była w ofercie w tym czasie co 502), to można powiedzieć, że są to blachy z tej samej półki. Nie znaczy to, że te blachy są dokładnie takiej samej jakości brzmieniowej czy kosztują dokładnie tyle samo.

Co do serii Pro (w tym Sonix) - w marzeniach marketingowców Sabiana, miała to być seria w pełni profesjonalna, zdolna do nawiązania walki z Paiste 2002. Było to założenie bardzo ambitne, a mówiąc wprost - porwanie się z motyką na słońce. Rynek przyjął te blachy co najwyżej jako alternatywę dla Paiste Alpha albo 802. Obecnie można je plasować gdzieś w przedziale między PST5,7,8 do Alpha. Oczywiście takie porównania są bardzo zgrubne, bo w ramach jednej serii mogą być blachy lepsze i gorsze albo skierowane do innych odbiorców. Ogólnie określiłbym serię PRO jako blachy mid-level, czyli lepsze od blach dla początkujących, ale nie dość dobre by przekonać do siebie profesjonalistów.

Ale ostatecznie to Ty decydujesz. Mój znajomy uważa, że najlepszy hi-hat wszechczasów to...Sabian Pro Sonix 14".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...