Skocz do zawartości
grummer

Tama Starclassic Performer 02'/Superstar '82/'83

Rekomendowane odpowiedzi

Tak było jeszcze rok temu. PDP EX 2003 standard + Mapex Pro Steel 14x6,5 + Set 16", 18", 20" Alchemy Pro A.R.T. i hh Amedia Tigris 14".

 

http://www.perkusja.org/pera-grummera-vt54505.htm

 

WJd0fIa.jpg

 

Jednak udało mi się niedawno zdobyć dość ciekawy i niebanalny instrument. Projekt tkwił w mojej głowie od 3 lat. Otóż każdy bęben pochodzi z innej epoki, jednak świadomie wybrałem brzozę.

 

Werbel

 

14x6,5 Tama Artwood Birch Cherry Wine AW336 z 1986 r.

 

9FoIwsV.jpg?1

 

http://www.tamadrum.co.jp/anniversary/expansion.php?cat_id=64&now=1

 

Zestaw I

 

- 22x18 Tama Starclassic Performer Amber Gold (2002)

- 12x11 Tama Superstar Super Mahogany (1982)

- 14x13 Tama Superstar Super Mahogany (1983)

 

Planuję w przyszłości zdobyć FT 16" i BD 24".

 

eexaIwS.jpgBMIGU0C.jpg

 

Tomy parę dni temu otrzymały oryginalne Gauger Percussion R.I.M.S., przez co wybrzmiewają swobodniej i pełniej. Niestety po tym zabiegu okazało się, że tom 12" nie mieści się już do hardcase, a same tomy po paru godzinach grania są kompletnie rozstrojone. Także nie obyło się bez dodatkowych kosztów w postaci zakupu mocowania z motylkiem z boku i Lockerzów pod śruby, na których opiera się R.I.M.S.

 

Hardware i akcesoria

 

- 2x statyw łamany Basix CBS-800L,

- statyw łamany Tama HTC87R z wbudowanym tom-holderem

- ramię łamane Power Beat,

- ramię łamane no-name z przeciwwagą,

- pod werbel Ever Play SS-600,

- pod hi-hat Premier 4115,

- krzesełko Mapex T770 z oparciem,

- stopa Tama HP200,

- tom-holder Tama MTH905N,

- multiclampy Yamaha, Power Beat.

 

Blachy

 

- hi-hat 14" Sabian AA Regular Hats,

- splash 10" Zildjian Armand,

- crash 17" Zildjian A Custom,

- crash 18" Zildjian A Custom,

- china 18" Zildjian A China Low (A Custom była za głośna i za mało uniwersalna),

- ride 20" Sabian Steve White Signature.

 

Przeszkadzajki

 

- cowbell LP Mambo,

- tamburyno RhythmTech.

 

Pokrowce i case'y

 

- Hardcase: 22, 12, 14,

- Everplay 14x7 na werbel,

- Mapex 22'' Deluxe PMK-M116 - plecak na talerze,

- Everplay na pałki,

- przerobiona torba Oracle na przeszkadzajki.

 

Zestaw II

 

- 22" Arbiter Flats Pro

- 10" Traps

- 14" Traps

 

weH2JvW.jpgkxb3ZCz.jpg

VlUXdFV.jpgPWAPFgZ.jpg

 

Dodatkowo torba Ludwimar na cały zestaw + Remo Silentstroke do cichego grania i wyciszacze HQ na hh 14" i ride 20".

 

Zestaw III

 

Z racji zmiany salki pojawiła się potrzeba zakupienia jakiegoś taniego zestawu. Dorwałem używanego Pearla Targeta z kompletnym hardware i blachami za dosłownie grosze.

 

Pearl Target Standard Jet Black + naciągi

 

- BD 22x18

- TT 12x9

- TT 13x10

- FT 16x16

- SD 14x5,5

 

y080s5S.jpg

 

Blachy

 

- HH 14" Sabian Pro

- Crash-ride 18" Paiste 802

- Ride 20" Zildjian Planet Z (pierwsza gen. z brązu b8, przyzwoite brzmienie, szczególnie bell)

 

Hardware

 

- Statyw pod HH Pearl Target

- Statyw pod SD Pearl Target

- Statyw prosty Ever Play CS 800

- Statyw łamany Sonor MBS-53

- Statyw prosty CB Drums

- Stopa Tama HP10

- Stołek Stagg (w rozsypce, ale służy dzielnie ;))

 

Jak na najtańszy zestaw Pearla, jest wykonany dość przyzwoicie. Drewno lipowe, więc cudów nie oczekujmy. Mam wrażenie, że w tych bębnach grają same naciągi, a te żeby brzmiały, muszą być dobre. Nie obyło się też bez żelków (takie świąteczne z biedronki). Przy okazji sprawdziłem jak się sprawuje ketchup do czyszczenia blach. Najlepszym elementem z całego zestawu jest centralka. Nisko nastrojona naprawdę miło się odzywa. Nad kotłami trzeba posiedzieć, żeby coś z nich ciekawego wycisnąć. Werbel bardzo średni, ale fajnie że jest. Zadziwiająco dobrze działa w nim sama maszynka. Obecnie pożyczony, a ja gram na pożyczonym Sonorze Force. Hardware jest całkiem stabilny. Najbardziej zadowolony jestem ze statywu pod hi-hat (obracane nóżki, szybka reakcja). Statyw pod werbel niczego sobie, spełnia swoją funkcję należycie. Zadowolony jestem również z tom-holderów. Mimo braku memory-locków, tomy wiszą pewnie nad centralką i trzeba użyć trochę siły, żeby je przestawić. Po jakimś czasie tom 12" został zawieszony na starym prostym Everplayu, przez co poprawiło się jego brzmienie. Doszedł też łamaniec Sonora. Bębny nawet zaliczyły parę mniejszych koncertów i jak na warunki klubowe radzą sobie dość dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny zestaw :) gratulacje!

ustrzeliles go za jednym zamachem czy kupowales go na czesci?

 

PS. jak Ci sie sprawuje wiszaca 14? nie buja sie mocno?

dzisiaj zaluje ze majac do wyboru floora 14 albo tom 14 w SMC wybralem toma. a przyznam, ze pani Gabrysia namawiala mnie do zakupu floora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajny zestaw :) gratulacje!

ustrzeliles go za jednym zamachem czy kupowales go na czesci?

 

PS. jak Ci sie sprawuje wiszaca 14? nie buja sie mocno?

dzisiaj zaluje ze majac do wyboru floora 14 albo tom 14 w SMC wybralem toma. a przyznam, ze pani Gabrysia namawiala mnie do zakupu floora ;)

 

Dzięki! Kupowałem na części w comiesięcznym interwale :-). Co do zestawu, to oględziny nastąpią dopiero w tę sobotę, gdyż w domu nie mam warunków do grania. Kombinuję z brzmieniem i na razie zdjąłem rezonanse z tomów. Coś ala lata 80 ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co :) zestawik jest smaczny.

minimalizm czesciej jest elegancki niz olbrzymi zestaw. Twoj jest elegancki.

sam podobnie jak Ty skladalem MMX-a na czesci.

niestety trwalo to dluzej niz comiesieczne zakupy, bo polowalem na niego kilka ladnych lat.

8" cali i 14" i 22" przylecialy do mnie z USA - w roznych odstepach czasowych.

niestety byl to malo oplacalny zakup bo... nie dosc ze przesylka wyszla ok 4 tys :( to urzad celny dowalil mi clo i podatek. taniej wyszloby w SMC.

12" kupilem na allegro, kolejna centrale 22" od kolegi Piotra P z Iscariota (Piotrek pozdrawiam Cie :)) a reszte w SMC.

na dodatek pearl dal ciala (wszystko #165 diamond burst + black hardware) a 10" po 9 miesiacach czekania przyslali mi w kolorze... srebrnym.

upierali sie ze wszystko jest ok (nie tyle sam pearl co centrala w Rotterdamie), kilka bymbnow musialo poleciec do Japonii "na wzor" (porazka! wyslalem fotki itd) i po kolejnych 2 miechach wszystko wrocilo do mnie.

wzorowo i mega profesjonalnie zachowala sie Silesia Music Center (polecam!) ktora na okres 2 miesiecy wypozyczyla mi inny zestaw bebnow pearla (MMX/Reference).

do tej pory szukam floora 16".

bymbnow od groma, ale uzywam 3-4 do roznych rodzajow grania - 12, 16 (saturn) + 22 rock, 8, 10, 14, 22 gospel. 2 central na razie nie uzywalem, ale maja byc do mientalu ;) po latach zaczalem grac z dawnymi kolegami (szszzterdziesci lat minelo jak jeden dzieeeen ;))

PS. do zakupu bebnow na czesci zainspirowal i zachecil mnie nasz dobry i nieodzalowany ś.p. kolega Jakub (Qbs - spoczywaj w pokoju), ktory mial swietnie brzmiacego MMX-a (choc wizualnie kazdy beben w innym kolorze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym, że udało mi się skompletować to w 3 miesiące to niebywałe szczęście. Celowałem w brzozę od samego początku, sprawdza się idealnie co do moich preferencji muzycznych. Lubię atak, a rezonans nie musi się ciągnąć bez końca. Nie muszę mówić, że kupowałem te instrumenty w ciemno ;). Ten projekt siedział już w mojej głowie od dobrych 3 lat. Najpierw trafił się werbel od Nawiego i tak poszło. Z centralą Starclassica miałem zawirowania, bo przyszła zalana i minimalnie rozwarstwiona. Była głośna sprawa na grupach dyskusyjnych na fb. Udało mi się jednak uratować bęben i teraz jest wszystko super. Zalanie było tylko powierzchniowe i zneutralizowałem je papierem wodnym. Rozwarstwienie skleiłem wikolem i nie ma śladu. Sprzedającego, który odstawił mi taki numer pominę, bo szkoda słów. Już wystarczająco dostał za swoje. Starclassic to bębny, o których marzyłem od samego początku. Marzyłem też o modelu Superstar z lat 80 i tutaj jak na zawołanie pojawił się RAudT. Przekonałem go do sprzedaży tomów i nie żałuję :). Także można powiedzieć, że marzenia 2 w 1 spełnione. Szczególnie, że pieniądze, które włożyłem za cały shell z werblem starczyłyby ledwo na shell nowego Meridiana. Ś.p. Qbs co do składania zestawu też był moją inspiracją. Chciałem stworzyć niebanalny zestaw za małą kasę, który będzie odróżniać się od wszystkich obecnych. Chyba się udało :). Na pewno będę chciał się dorobić floora 16 i centrali 24x16 Superstar :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pelni Cie rozumiem. z jednej strony to "wciaga" - jak kolekcjonowanie znaczkow dla niektorych staje sie pasja. z drugiej strony swiadomie skladasz zestaw do swoich potrzeb.

ja poczatkowo skladalem w kierunku gospel (stad celowalem w 8, 14 i za wszelka cene 10).

pozniej okazalo sie ze brakuje mi potezniejszego brzmienia w innym graniu - wskoczyla 12 z allegro i 14 zakupiona w SMC oraz 22 z Iskarioty (Piotr pozbywal sie jednej centrali; zreszta i tak ma twina ;)). niestety do dzis slinie sie na 16 (raz mnie przebil gosc na ebayu - nie mozna sie zagapiac niestety ;) z kilkanascie razy jankesi nie chcieli wysylac do jakiejs Polski polozonej w Afryce czy na Antarktydzie ;) 14 i 22 nawiasem mowiac przylecialy do mnie przez... Irlandie tam sie jeden yankee zgodzil wyslac...)

 

starclassic brzmia SWIETNIE. ostatnio (no dobra, jakichs kilka/nascie miesiecy temu - ten czas leci...) ogrywalem brzoza/bubinga i szczene zbieram do dzis.

prawie tak dobre wrazenie robi na mnie saturn (nowy sporo tanszy).

niestety malzonka jest nieugieta w sprawie zakupu kolejnych bebnow "do domu" ;)

 

cyt: "te twoje graty zajmuja za duzo miejsca" ;)

 

jedyna szansa do salki wiec bede sie rozgladal za jakas uzywka, zeby w razie jakiegos wlamu nie plakac za bardzo (ok, bede plakac ;))

 

trzymam kciuki zebys kupil 16 i 24.

 

pozdr.

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za miłe słowo, no i Tobie również życzę złożenia wszystkiego co tam sobie wymarzyłeś :smile:. Właśnie wprowadzam się do salki, gdzie stoi obok Starclassic Maple z lat 90. Nie wiem czemu, ale mnie nie porwał. Może to akustyka sali, a może już dogorywające naciągi lub kiepski strój. To perkusja metalowca, wszystko na flaka nastrojone, zero jakiejkolwiek muzyki z tych garów. Jeśli chodzi o strojenie garów, to chyba jestem strasznym pedantem w tej kwestii. Wszystko musi się zgadzać ;).

 

EDIT:

 

No i jestem po próbie i jak najbardziej zadowolony z zestawu. Werbel ma strzał potężny, świetnie się przebija na tak dużym metrażu. Tomy brzmią tak jak dla mnie powinny brzmieć tomy: selektywnie, tłusto, nie za długo. Stopa w stosunku do reszty przy mocno odkręconym basie trochę się gubiła. Na pewno jakiś nowy naciąg by się jej przydał, bo ten 10-letni powerstroke jest już trochę nadwyrężony.

 

[ Dodano: 23-09-2015, 08:33 ]

Mała zmiana. Hat Amedii idzie do lamusa, a na jej miejsce przyszedł Sabian AA Regular Hats 14" :).

 

097i2iU.jpg

 

Teraz powoli będę wymieniać crashe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta perkusja co ma zamiast bębna basowego sam naciąg to jest jakaś forma elektronicznej?

 

To akustyk bez korpusu, który można przerobić na elektryka.

 

EDIT:

 

Aktualizacje i zdjęcia w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...