Skocz do zawartości
alonz

Wysokie przydźwięki podczas uderzania naciągów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie znalazłem żadnych konkretów w tym temacie.

 

Mianowicie: posiadam w swoim zestawie PDP Mainstage oryginalne naciągi jednowarstwowe "PDP by REMO, made in china"

Są już na nich bardzo małe kratery, zauważalne tylko pod światło, jednak mimo tego że są to bardzo malutkie wgłębienia, to na każdym naciągu jest ich już znaczna ilość, zapewne przez to że cały czas były katowane zużytymi pałkami od Gladka (końcówki już nie mają ładnej główki). Cały zestaw posiadam około 8 miesięcy. Czy takie zużycie naciągu wpływa na powstawanie brzydkich, bardzo wysokich dźwięków przy kontakcie z pałką? Czy wymiana naciągów na nowe, dwuwarstwowe typu EVANS G2 sprawi, że te dźwięki znikną? Czy powstawanie tych uszkodzeń jest spowodowane zużytą pałką, czy po prostu zbyt mocnymi uderzeniami (i tym że naciąg jest pojedynczy więc i mało trwały)? Dodam jeszcze, że opisane wyżej przydźwięki da się znacznie zniwelować strojąc naciągi wyżej, czego nie robię, gdyż wtedy brzmienie perkusji jest beznadziejne.

 

Pozdrawiam, i proszę o wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do jakich dźwięków stroisz tomy i czy te wysokości rzeczywiście odpowiadają właściwościom ( fizycznym możliwościom) poszególnych tomów? Ewentualnie do jakich częstotliwości? Czy przy wszystkich lugach otrzymujesz tę samą wysokość? Czy sprawdziłeś stan krawędzi? Jaką preferujesz różnicę stroju naciągu uderzanego do rezonansowego? Jak to sprawdzisz i nie będzie efektów zmień naciągi, efekt murowany. I pałki oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie gram profesjonalnie, tylko dla relaksu, dlatego też nie mam pojęcia o czym do mnie napisałeś z początku. Fakt jest jeden, że jak wystroję wyżej, to brzmią po prostu głupio. Tak - dźwięk przy każdej ludze jest taki sam. Nie sprawdzałem stanu krawędzi, jednak wydaje mi się że sprawdził to gość który mi po raz pierwszy składał perkusje. Oczywiście po tym czasie już były kilka razy rozebrane tomy, ale nie zwróciłem na to uwagi jak składałem. Dodam jeszcze, że przy pierwszym składaniu, wszystkie naciągi były zdjęte i "połamane" na krawędziach (wyginane siłą na drugą strone za pomocą kciuka). Czy to może mieć jakiś wpływ negatywny? Nie bardzo podobało mi sie to co gosciu robił, a nawet teraz po takim czasie widać przy krawędziach ślady po tym zabiegu na naciągach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam te naciągi, one po prostu są do bani. Kup porządne naciągi i nie męcz się dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o taki konkret mi chodziło. Dziękuję, i niech temat służy następnym użytkownikom nowego PDP Mainstage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja też gram dla przyjemności, jako hobby. Kiedy złożyłem sobie pierwszą, potem drugą perkę, po prostu musiałem poczytać i doradzać się o strojeniu. Ja staram sie stroić do konkretnych dźwięków, wejdź na stronę Tune Boota, oni tam świetnie to wyrłumaczyli. Co więcej, są programy z kalkuratorami np tuneboota do obliczania sobie samodzielnie częstotliwości, do jakiej trzeba stroić przy lugach, żeby uzyskać stosowny dźwięk. Mierzyć częstotliwość też można telefonem (choć ucho i tak weryfikuje wynik), np programem iDrumTune, czy jakimkolwiek podobnym. Trochę zabawy na początek i okazuje się, że da sie wiele z bębnów wyciągnąć, można też lepiej wykorzystać dobre naciągi i cieszy ć się ich brzmieniem. O takim łamaniu naciągów nie słyszałem, może mało wiem, za to fakt, że przy pierwszym założeniu niektórzy mocno napinają naciągi, niektórzy po prostu po jakimś czasie grania stroją ponownie. Ot i tyle. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...