Skocz do zawartości
GetRekt

Pierwszy werbel, co dokupić potem.

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem teraz niepewny, bo nie wiem czy ten werbel (na wszelki wypadek daję zdjęcie) się zmieści. http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/51/33/77/31/5133773186

Jak się popieści, to się zmieści ;)

Spoko, to jest absolutnie normalny werbel z giętymi obręczami. Wejdzie na pewno. Problemem są werble z drewnianymi obręczami jak np. ten

Co do strojenia już nie wiem potrzebuje do tego specjalnego klucza?

Nie. Potrzebujesz zwykłego kluczyka, żeby kręcić nim śrubami napinającymi naciągi. Pomijając jakieś dziwactwa sprzed kilkudziesięciu lat, wszystkie bębny mają śrubki z takim samym 'łepkiem'. Takie ujednolicenie wprowadzono po to, żebyś jednym kluczykiem mógł kręcić przy wszystkich bębnach, statywach, stopach i innym sprzęcie perkusyjnym. Kluczyk, który pokazywałeś wcześniej jest OK.

Jeżeli ktoś Cię będzie namawiał na specjalny klucz do strojenia jak np. ten, to wiedz, że w praktyce użyteczność takiego narzędzia jest niewielka. To rozwiązanie bazuje na pomiarze oporu śrub i przyjmuje założenie, że jak wszędzie jest taki sam, to naciąg jest nastrojony. Ale to nie działa, bo wystarczy, że gwint się obetrze na jednej śrubie i już będzie ona dawała inny opór niż pozostałe. Podkładka pod śrubą się wygnie i to samo. Szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do strojenia już nie wiem potrzebuje do tego specjalnego klucza?

Pad na razie sobie odpuszczę (będę grał na paletce :D).

Specjalny klucz raczej nie będzie potrzebny. Chodzi raczej o to czy będziesz umiał poprawnie nastroić tym werbel ;)

Co do paletki... Słyszałem, że paletka nie jest zła. Ale chodzi też o odbicie pałki. Nie powiem Ci czy to dobry pomysł, bo sam nigdy tego nie próbowałem. Jeśli chodzi o pad, możesz samemu zrobić tanio własnego pada. Na forum jestem nowy, ale zdążyłem znaleźć kilka postów dotyczących robienia padów. Ja korzystałem z pada własnej roboty i oprócz tego, że dużo zaoszczędziłem, mogłem samemu sobie przystosować go do moich wymagań. Polecam Ci sprawdzić tą opcję. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rozwialiście wszystkie moje wątpliwości. Na razie wiem co chciałem wiedzieć, do kolejnego postu z zapytaniami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...