Skocz do zawartości
BERO

kolejny temat o Amati

Rekomendowane odpowiedzi

Czy odpicowana Amatka z dobrymi naciagami moze dorownac takiej perce jak np. tama rockstar ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...no zależy no czym się skupisz, ale szanse są mniej więcej takie jak to, że odpicowana Skoda Favorit z dobrymi oponami dorówna Toyocie Corolli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam 3 zestawy akustyczne: Pearla MCX-a, Yamahę Stage Custom i Amati ale za to w złotej okleinie :lol: (+ 2 do szybkości kopytek)

Wszystkie przeszły przez te same naciągi jednak na ucho kolejność brzmienia jak wymieniłem powyżej - jednak czy różnica jest zasadnicza? Moim zdaniem nie, a Amati brzmi zaskakująco dobrze. Wszystko zależy od stanu instrumentu. Ważniejsze są moim zdaniem blachy i werbel;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ważniejsze są moim zdaniem blachy i werbel;

Zgadzam się z tym w całej rozciągłości. Profesjonalne blachy i porządny werbel bez problemu obronią nie tylko Amati, ale również wynalazki typu Power Beat, Maxtone itp. Natomiast blachy Polmuza umoczą każdy zestaw. Podobnie werbel. To jest serce zestawu i jeżeli brzmi kiepsko, to ogólne wrażenie jest słabe.

Hipotetycznie, mając ograniczony budżet na cały zestaw, lepiej wziąć Amati i lepsze blachy, niż Rockstara i blachy z niższej półki. No ale porównując same bębny to jednak Rockstar górą, choć nie jest to różnica typu niebo a ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli amatka jest odpicowana , to nieodpicowanej tamie może dorównać . Bardzo odpicowana może ją nawet przewyższyć . Lecz tamie odpicowanej nie dorówna . :cry:

Przede wszystkim w odpicowaniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A "czynnik ludzki"?

Bębenista odpicowany vs. nieodpicowany?

Ileż nowych wariantów!

 

Serio: w amati smuciły mnie zawsze części metalowe - rurki, śrubki.

Nie wiem, jak jest w rockstarze, ale podejrzewam,

że trochę lepiej w kwestii "jasnych gwintów".

:smile:

 

 

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, jak jest w rockstarze, ale podejrzewam,

że trochę lepiej w kwestii "jasnych gwintów".

Są trochę jaśniejsze i bardziej odpicowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są trochę jaśniejsze i bardziej odpicowane

 

Bez picu, naprawdę? Nie picujesz?

Mogę Ci zaufać, czy to tylko pic na wodę fotomontaż?

 

 

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...