Skocz do zawartości
ddoktor_ok

Paiste pst7 vs Sabian xs20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem bębniarzem od około 20 lat z czego ostanie 6lat spędziłem za elektronikami i trochę jeśli chodzi o akustykę zostałem w tyle :/

Głownie gram na imprezach typu "wesele" i ponownie postanowiłem grać na akustyku.

Dodam że obecny zespół niby weselny ale z pewnym swingowym klimatem.

Mam teraz pewien problem z wyborem odpowiednich talerzy i odrazu piszę że nie wchodzą żadne używki. Talerze mają być grubości w kierunku jak najbliżej thin.

Pierwsze przymiarki były do paiste pst 7 z uwagi na sentyment do tej marki, ale crash jest jak w większości zestawów w tym przedziale cenowym trochę gongowaty. Niby ładnie syczy ale słychać takie buczenie które nie bardzo mi odpowiada. Na Youtube słuchałem ostatnio Sabian XS20 i wydaje się, jak dla mnie, że tego nieprzyjemnego buczenia w nich aż tyle nie ma. Zależy mi na talerzach "jasnych".

Może ktoś pomoże w wyborze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paiste PST 7 18 thin crash, nie ma żadnego buczenia właśnie, może chodzi ci o nieco niższy ton ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pst7 będą ok, "buczenie" zupełnie zniknie jak zaczniesz grać w kontekście innych instrumentów, a osobiście mialem kontakt(krótki bo krótki ale był:) z obiema seriami i jednak co paiste to paiste :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie moim tematem :)

Na początku właśnie byłem już pewien że to będzie paiste. Kiedyś też miałem paiste i to tylko 402 i mile je wspominam.

Ale teraz już trochę lat mi przybyło i wymagania co do sprzętu też zdecydowanie wzrosły. Nie chciał bym utopić kasy i potem żałować.

Niedawno grałem na znajomego zestawie i on ma pst3 - katasrofa. Ale wiem ze po pst3 jest pst5 i dopiero pst7. Myślałem też żeby kupić hh i ride z pst7 a cr16 z formuły 602.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow ładny rozrzut jeśli chodzi o serie :) Zastanawia mnie tylko dlaczego zupełnie nie interesują Cię używane, do 2000 mogłbyś zebrać secik topowych paiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrzut bierze się stąd że jestem bardzo uczulony na crashe. Ride i hi-hat zawsze "jakoś" zabrzmia, a cr nie zawsze i dlatego trochę obawiam się całego setu pst7.

Co do używek to już trochę szukałem i raczej dobrych talerzy się nie sprzedaje. Przeważnie komuś wyciera się osłonka na statywie i w talerzu taka duża dziura i jeszcze jajowata :P

I używki też nie wiadomo ile zabójczych ciosów dostały. Po miesiącu użytkowania mogą pęknięcia wyjść. I jeszcze też wygląd trochę też ma znaczenie. Zestaw ma po po pierwsze brzmiec a po drugie wzgldac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poglądy rozumiem i szanuję, chociaż zupełnie nie podzielam :) Jeżeli podobały ci się hi hat i ride to ten crash na pewno cię nie zawiedzie a same blachy "gryźć się" nie powinny , tylko mam nadzieję że spojrzałeś na cenę 16 z 602 :) jeśli tak to tylko pogratulować wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jaka jest cena. Tylko próbuję dociec czy za tą cenę otrzymam coś co sprawi że będzie bardzo odczuwalna (słyszalna) różnica między pst7? Wiem że 602 to profesjonalna formuła, a pst to pst.

 

[ Dodano: 05-03-2015, 22:09 ]

Do sabiana i paista doszedł jeszcze zildijan. Cięzko widzę ten mój wubór.

 

[ Dodano: 06-03-2015, 11:59 ]

Jeszcze takie pytanko do znawców, bo na "thomann.de" można posłuchać brzmienia większości oferowanych przez nich talerzy. Czy te próbki są realistyczne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko przygotowałem porównanie crashy:

 

Paiste PST7 Crash 16

Paiste PST8 Medium Crash 16

Sabian XS20 Brilliant Medium Thin Crash 16

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super takie porównania, w tych samych warunkach, tym samym mikrofonem.

A tak wogóle to nawet nie wiedziałem że to forum tak sprawnie działa :)

 

[ Dodano: 07-03-2015, 21:41 ]

Według mnie na tym filmiku najgorzej wypada PST7, a najlepiej xs20 i chyba pójdę w kierunku Sabiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pst7 to fajna seria ale dla tych co lubią brzmienie serii 2002. W końcu pst7 to takie 2002 dla ludzi z mniejszym portfelem.

 

Sabian XS20 także najbardziej w tym porównaniu mi przypadł do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie na tym filmiku najgorzej wypada PST7, a najlepiej xs20
Sabian XS20 także najbardziej w tym porównaniu mi przypadł do gustu.

Ja również stawiam na sabiana .

Więcej takich "testów" , klinik. Krótkie , ale niezwykle klarowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym nagraniu crash Pst7 brzmi nienajgorzej, na żywo jednak brzmią lepiej.

Faktycznie Sabian wychodzi najlepiej, , Pst8 zaś najgorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak, Paiste odrzucam z mojego kręgu zainteresowania. Wcześniej miałem wątpliwości, ale po tym filmiku obstaje przy Sabian XS20.

Ale dziś przeglądając Youtube rzuciły mi się jeszcze talerze Istanbul Agop Xist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale dziś przeglądając Youtube rzuciły mi się jeszcze talerze Istanbul Agop Xist

Im dłużej będziesz się zastanawiał ty bardziej będziesz głupiał . Dziś dołączyłeś do grona pt zakupu istanbula , za 4 dni może to być zildijan , potem anatolian , następnie meinl ... itd, zdecyduj , bo ochujejesz , tyle tego !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam cały set z sabianów XS20 i muszę powiedzieć, że naprawdę fajnei grają. HH jest selektywny, fajnie się na nim gra, ciepłe brzmienie, można się bawić artykulacją. Crashe mi się podobają, mam 16" i 18", mają dobre brzmienie, co widać na filmiku. Ride ma wyraźny bell, a blacha jest nieco rozproszona. Blaszki odpowiadają solidnie jak się w nie nieco mocniej przyłoży. Medium Thin w końcu, nie :D? W każdym razie w wykończeniu brilliant wyglądają naprawdę imponująco. Ponadto wyglądem sugerują na grube i ciężkie blachy (a to, że niby dużo metalu = dużo kasy, haha, żartuję :P). Polecam, na pewno nie zawiodą. Kupiłem za ok 1800 zł.

Nie planuję na razie zmieniać, ale na pewno nie będą to moje ostatnie blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trochę mnie tu nie było :biggrin:

Moje zmagania z wyborem talerzy skończyły się na Istanbul Xist. Facet w miejscowym sklepie dał taką cenę że zgrzeszył bym jak bym ich nie kupił. A co najważniejsze, według mnie brzmią dobrze. Ograłem na nich już około 20 wesel i już dawno na siebie zarobiły.

Teraz przyszedł czas na Chinę i Splash.

Najpierw zastanawialem się nad Chiną Xist ION 16 albo 18, ale zaintrygował mnie THOMANN.

Mam pytanie czy ktoś może mi to wytłumaczyć:

http://www.thomann.de/pl/meinl_c101812_classics_effectset.htm,

http://www.thomann.de/pl/meinl_c18ch.htm

 

Niby ta sama seria, ten sam stop, a taka różnica cenowa??

 

[ Dodano: 01-09-2015, 14:35 ]

W pierwszym linku proszę usunąć przecinek na końcu bo przeglądarka ląduje gdzieś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...