Skocz do zawartości
goldomor

Werbel 15" - jak z dostępnością naciągów i sprężyn?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Noszę się z zamiarem zakupu werbla o wymiarach dość niestandardowych, bo 15x5. Werbel bardzo mi odpowiada pod każdym kątem, spełnia w zasadzie wszystkie moje preferencje, tak więc chciałbym żeby potowarzyszył mi przez co najmniej kilkanaście przyszłych lat. Jedyna moja obawa to piętnastocalowa średnica. Zarówno w głównymch polskich sklepach perkusyjnych, jak i na thomannie wybór naciągów górnych, rezonansowych oraz sprężyn jest zerowy lub bardzo ubogi. Teraz pytanie, czy znacie jakieś pewne źródła 15 calowego osprzętu werblowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepy perkusyjne na zamówienie Ci ściągną. Naciągi na pewno, nie wiem jak sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MusicDealer dystrybutor Evansa ma różne 15" na stanie, dzwonisz do nich z pytaniem czy mają i potem ewentualnie wybierasz sklep, w którym chcesz kupić. Gewa, dystrybutor Remo też powinni mieć ten rozmiar w swojej ofercie. Ja mam floor toma w tym rozmiarze i nie mam problemu z kupnem większość modeli naciągów. Ewentualnie przy jakimś zamówieniu od razu bym się zaopatrzył w zapasowy rezonans, bo jedynie z tym może być ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny 15" na pewno robi Puresound i Ludwig. Na logikę powinny też być sprężyny od Tamy, bo mają w ofercie werbel 15". Jeżeli w sklepach będą kręcić nosem to możesz kupić na ebay-u czy amazonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie uspokoiliście. Jedyna moja obawa została w związku z rezo. No, ale z drugiej strony nie należę do osób eksperymentujących z odwracaniem werbla podczas gry, więc dolny naciąg nie będzie eksploatowany za pomocą pałeczek. :lol: Domyślam się także, że ludwigowski stockowy rezo będzie niczego sobie, więc mogę na 99% wykluczyć jego wszelkie wymiany, no chyba że jakiś złośliwiec przebije mi go nożem. :evil:

Zostaje jeszcze moja głupia rozkmina. Czy istnieje jakaś różnica w efekcie założenia na werbel naciągu tomowego i werblowego. W sklepach naciągi na tomy i werble podaje się zawsze w oddzielnych kategoriach, czy wynika to z jakichś różnic w konstrukcji "drumheadsa"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre naciągi zostały po prostu opracowane z myślą o werblu i są do werbla dedykowane. Ale najpopularniejsze na werblach naciągi (jako fabryczne), czyli Remo Ambasador Coated i Evans G1 Coated to naciągi uniwersalne, nadające się zarówno na tomy jak i werbel.

Kupujesz Supralite 15x5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W www.drumshop.pl bez problemu ściągniemy Ci takie naciągi, gorzej może być z dostępnością sprężyn, ale też damy radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamsz :arrow: Masz rację, brass to mosiądz :biggrin: Jak usłyszałem jak fajnie brzmi to nawet nie zwróciłem na to uwagi.

 

@Wesołek :arrow: Dzięki Ci! Wklepuję kolejną opcję do zakładek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...