Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi przyjacielu!

 

Usiądź wygodnie, wycisz się, otwórz swoje zmysły, otwórz swoją duszę, bo przed TobąâŚ

 

ZESPÓŁ DRY!

 

Po kilku latach poszukiwań odpowiednich składników w końcu wypuszczamy świeży towar i chcemy Cię nim poczęstować!

 

Link do pierwszego kartonika:

 

 

Bon Apétit!

 

Dry w składzie:

 

Edmund "Ed" Matuszewski - Wokal

Andrzej "Andy" Karczewski - Perkusja

Krzysztof "Słodki" Słodkowski - Bas

Piotr "Piter" Jędrzejewski - Hammond, Instrumenty klawiszowe

 

Zapraszamy do polubienia i komentowania:

 

www.facebook.com/256105510953

 

â ⌠i kolejny raz siedzisz na skraju spowitej purpurową mgłą krainy i

wsłuchujesz się w absorbujący, fioletowo-pomarańczowy zapach niewyraźnego króliczka, przeskakującego przez malutkie wrota do kraju czarodziejów i kolorów wykraczających poza paletę barw, zachęcającego Cię, abyś pobiegł tam za nim, lecz nie możesz zrobić kroku schwytany przez oplatający Twe stopy, dość sympatyczny dywan, ciągnący się korytarzem w nieskończoność. I tak wciąż nienasycony próbujesz sięgnąć po choć drobny fragment tego dziwnego świata⌠â

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemne :)

Jestem na TAK :D

 

Chętnie bym coś takiego pograł.. A nie tylko ciągle metal i metal... Ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętnie bym coś takiego pograł.. A nie tylko ciągle metal i metal... Ehh...

No to jaki problem Panie ? Cyrograf jakiś podpisałeś ? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość baaardzo smaczna... Groove jest.. ja akurat lubię trosze głośniejszą stopkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko. Trochę ćpuństwem zalatuje, ale niegroźnie.

A Ty to wielki anty czy na odwyku? ;)

 

Jak dla mnie to granie jest extra.

Natomiast brzmienie trochę słabe. Pisząc, że brzmienie jest słabe nie próbuje wysłać Was do nowoczesnego studia - o nie. Ale powinniście "trochę przestrzeni i nowoczesności dodać do swoich produkcji". Nie jest to żart, bo ja siedzę w tych starych klimatach bardziej niż Wy.

 

Kończąc mój wywód w 2015 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko. Trochę ćpuństwem zalatuje, ale niegroźnie.

A Ty to wielki anty czy na odwyku? ;)

 

Jak dla mnie to granie jest extra.

Natomiast brzmienie trochę słabe. Pisząc, że brzmienie jest słabe nie próbuje wysłać Was do nowoczesnego studia - o nie.

 

Ja to musiałem inne narkotyki ćpać chyba - ale granie owszem pozytywne jednak tak jak Aldi pisze brzmienie słabe - za bardzo sztuczne? nie wiem sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i uwagi. Co do brzmienia i miksu. Sami wszystko nagrywaliśmy i montowaliśmy. Dużego doświadczenia nie mamy a i sprzęt nie z najwyższej półki. Działaliśmy na interfejsie tascam us-1800, mikrofony pojemnościowe mxl 770 + dynamiki sm 57, 58. Mam świadomość, że brzmienie można by uzyskać dużo lepsze, długo się męczyliśmy z miksem. Jednak wzorowaliśmy się na brzmieniu starego grania.

@aldi Mógłbyś mi wysłać na pw jakieś przykładowe kawałki z brzmieniem, o którym piszesz? Niby wiem, o co Ci chodzi, ale nie do końca mogę sobie wyobrazić w kontekście tego kawałka. Masz na myśli samo brzmienie instrumentów, czy też "nowszy" aranż?

Jak tu ktoś zauważył, muzyka to niezły narkotyk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz na myśli samo brzmienie instrumentów, czy też "nowszy" aranż?
Nie chodzi o aranż ani o brzmienie instrumentów pojedynczo - tylko raczej o jakość mixu, który jest sztuczny, plastikowy, brak mu oddechu i właśnie nowoczesności. Pewnie miksowane w jakimś darmowym programie na darmowych wtyczkach ;)

Jak macie ścieżki i zespół się zgodzi to mogę spróbować to zmiksować jako ciekawostkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, po pierwszym, bądź co bądź dość komercyjnym kawałku, chciałbym Wam pokazać, co jest trochę głębiej w króliczej jamie ;]

Myśmy trochę odlecieli... Mamy nadzieję, że Ty tez będziesz miał potężnego muzycznego tripa. Wkładaj zaraz pod język i trzymaj się mocno, bo zabieramy Cię w muzyczna podróż!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepton, Wy nie jesteście normalni, prawda? :) No i bardzo dobrze :D

 

Bardzo fajny kawałek... Przywodzi na myśl lata 60. i 70. Cudnie :)

 

I pytanie trochę z innej beczki, jakiego Hammonda używa kolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleście reverbu nawalili. Nie ma HD? To nie jest ani stare ani nowe brzmienie.

Muza jak najbardziej super metodą odkrywkową, ale porównaj sobie brzmienie np. z tą starą płytą:

albo z tą nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dzięki Metalizer, Hammond to XK3, niestety analog jest bardzo nieporęczny, ciężko byłoby go wozić na koncerty. Poza tym, nie mamy analoga :) Ale cyfrowy XK3 brzmi bardzo dobrze.

 

@aldi, rzeczywiście, trochę się zagapiliśmy i wrzuciło nam dwa poprzednie kawałki w 480p, a ostatni w 360p. Pewnie ze względu na jakość zdjęcia i tym samym zjechało trochę z jakości audio. Ale patrząc tutaj na tabelkę, mamy 128 kbps.

http://www.h3xed.com/web-and-internet/youtube-audio-quality-bitrate-240p-360p-480p-720p-1080p

Youtube koduje w AAC, który jest bardziej efektywnym kodekiem stratnym, niż mp3, więc można by powiedzieć, że to coś około 192kbps dla mp3. Więc spokojnie można słuchać, ale dzięki, że zwróciłeś uwagę!

 

Co do brzmienia, czy trzeba wybrać pomiędzy "stare", a "nowe"? Kręciliśmy, aż nam się spodobało. Rzeczywiście to, co wrzuciłeś brzmi, jak typowe stare i typowe nowe. Jednak nasze brzmienie nadal mi się podoba, chociaż jest inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajer muzyka. Fajnie że nie kolejny black/death metal, punk ani inne dziwne rzeczy. Ambitna muzyka w starym stylu jest ostatnio na topie. Podoba mi się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...