Skocz do zawartości
laniache

Zestaw Rogers - prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam na stanie w spadku dość ciekawy zestaw perkusyjny firmy Rogers prawdopodobnie set Londoner ale nie dam sobie za to rękę uciąć (coś patrzyłem i pasuje mi to do tego). Tomy 12' i 14', kocioł 16', stopa 22' (wszystko tak na oko z tego co się jeszcze znam:)) werbel Ludwig ze starym mocowaniem sprężyn, nie widziałem takiego wcześniej. Zestaw w bardzo dobrym stanie z końcówki lat 70tych, nie ma hardwaru, nie ma nawet nóżek do studni, bębna basowego i mocowania tomów. Chodzi mi o zidentyfikowanie dokładne tego zestawu oraz jakąś wycenę. Nie ukrywam że chcę go spieniężyć bo nie mam czasu na grę przez najbliższe kilka lat. Będę wdzięczny za pomoc.

 

Poniżej link do zdjęć:

https://plus.google.com/photos/117731230263448255242/albums/6112705703537612897?authkey=CMyMkpOhicmnjwE

 

Pozdrawiam,

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu porządku (polerowanie, smarowanie) werbel w tym stanie i z tego rocznika wyceniam na około 2000zł, gdyby to nie był Supersensitive to warty był by więcej, za 1000-1200zł to kiedyś można było kupić Supraphonica 5" te czasy już jednak minęły.

 

Jednak na fakt że jest to Supersensotive będzie ciężko go sprzedać, bębny to Rogers Big R myślę że góra 3000z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gleboki Supersensitive zawsze znajdzie jakiegos amatora.

Natomiast XP-8 Rogersa za ok. 3 tys. bez nozek?Ja bym te cene podzielil przez pol, jesli chodzi o polski rynek. Z bebnow lat 70" to raczej Londonery niz XP-8 oferuja to, co w Rogersie bylo najbardziej cenione -brzmienie wyrozniajace sie stosunkwo nowoczesnym charakterem (pionierskie ostre ciecie krawedzi korpsusow) wsrod klasycznych bebnow z tamtych lat:-)

Jakosc korpusow XP-8 bardzo dobra,ale to nie 6-warstwowe w pelni klonowe korpusy Rogersa elektryzuja uzytkownikow. Podobne zaczal wkrotce oferowac np. Pearl. Bebniarka tez nie namowisz raczej na Ludwiga Classic Maple z II pol. lat 70" z 6-warstwowymi korpsusami bez "re-ringow" ;-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za 1000-1200zł to kiedyś można było kupić Supraphonica 5" te czasy już jednak minęły

Głównie za sprawą wzrostu kursu USD. Jak dolar stanieje (co nie jest pewne) to byc może takie ceny powrócą. Choć zrobiła sie moda na vintage, więc może być różnie.

Myślę, że za ten werbel można wyrwać 1400 - 1700 przy dobrych wiatrach. Wspomniane 2000 to byłaby bardzo dobra cena dla sprzedającego. Jeżeli ma być szybko, to trzeba sie liczyć z koniecznościa zejścia z ceny. To jednak sporo kasy i nie każdego stać, nie każdy może w danym momencie tyle wyłożyć itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za 1000-1200zł to kiedyś można było kupić Supraphonica 5" te czasy już jednak minęły

Głównie za sprawą wzrostu kursu USD. Jak dolar stanieje (co nie jest pewne) to byc może takie ceny powrócą. Choć zrobiła sie moda na vintage, więc może być różnie.

Myślę, że za ten werbel można wyrwać 1400 - 1700 przy dobrych wiatrach. Wspomniane 2000 to byłaby bardzo dobra cena dla sprzedającego. Jeżeli ma być szybko, to trzeba sie liczyć z koniecznościa zejścia z ceny. To jednak sporo kasy i nie każdego stać, nie każdy może w danym momencie tyle wyłożyć itd.

 

Ceny w USA podskoczyły w ciągu dwóch ostatnich lat o 100%, moda na vintage, tak to swoją drogą, kupuję cały czas sprzęt u jednego z kolekcjonerów w stanach i mówił mi że właśnie przez to że ludzie z Europy kupują masowo sprzęt w usa, ceny tak poszły w górę.

Tych werbli nie przybywa a ubywa i ceny będą rosnąć, dobry egz w usa to wydatek 350-450$ za 5", tutaj mamy do czynienia z 6,5" i to z lat 70.

Ludzie mają kasę na dobre egzemplarze, i wydatek nawet i 2000zł za 5" w stanie idealnym to żaden problem, jedyną przeszkodą w tym przypadku jest to że to Supersensitive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości spytam, dlaczego przeszkodą jest, że to Supersensitive? Przecież to też świetny werbel jak Supraphonic. Chodzi o legendę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że jest to świetny instrument, ale wiem też że ludzie narzekają na to że:

- nie wejdzie do case/pokrowca 14"

- obija się o nogi w czasie grania

- ciężko dostać sprężyny

dlatego większość wybiera Supraphonica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie mam czasu na polerowanie i doprowadzanie bębnów do idealnego stanu :) Sam mógłbym to zrobić bo jeszcze coś tam pamiętam jak się o bębny dbało, ale niestety czasu brak nie pozwala mi na to dlatego jeżeli byłby ktoś zainteresowany kupnem wszystkiego za 4k to zapraszam do kontaktu. Do tego mam jeszcze stare oldschool'owe pokrowce. Myślę że cena nie jest wysoka zwłaszcza jak na stan zestawu.

 

W razie pytań zapraszam na maila m.pierznik@gmail.com

 

Pozdrawiam,

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że cena nie jest wysoka zwłaszcza jak na stan zestawu.

 

W tym stanie zestaw jest bezużyteczny:

"nie ma nawet nóżek do studni, bębna basowego i mocowania tomów".

Zdobycie brakujących, a niezbędnych elementów,

to kolejny, niemały wydatek, jeśli już gdzieś na nie się trafi.

Będziesz mieć problem ze sprzedażą.

Ale... wszystko możliwe.

:smile:

 

 

 

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, w taki stanie będzie ciężko, nie masz czasu na doprowadzenie zestawu do stanu odpowiedniego to zejdź z ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...