Skocz do zawartości
Vister6

PDP Concept Maple vs Mapex Armory

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest znacząca różnica między tymi zestawami?

Trudno wyczuć, co uważasz za różnicę znaczącą, a co za pomijalny szczegół. Przykładowo - PDP ma tomy z 7 warstw, a Mapex z 6. Robi Ci to różnicę?

PDP ma śruby DW True Pitch, którymi precyzyjniej się stroi, ale spotykane są rzadko (tylko DW i PDP) i ewentualne dokupienie uszkodzonej śrubki czy wkładki gwintowanej do lug jest trudniejsze. To ważne czy nie? Mapex ma śruby chyba 'takie jak wszyscy'. Dlaczego chyba, to zaraz wyjaśnię.

Concepty są albo brzozowe, albo klonowe. Z grubsza każdy wie jak brzmi brzoza i jak brzmi klon. Mapex to połączenie klonu z brzozą. Podobno udane, ale konserwatystów może odstraszać (to ważne jakbyś chciał odsprzedać), bo nie wiadomo czy to pies czy wydra.

Dalej, Concept ma werbel drewniany (klonowy jest bardzo fajny, brzozowego nie znam). Mapex oferowany jest z werblem stalowym (Tomahawk) - nie grałem, nie macałem; nie jestem pewny, czy każdy zestaw jest z Tomahawkiem, bo jest od groma innych werbli 'Armory'. I tu wracamy do śrub strojących - wyczytałem w sieci, że Tomahawk ma niestandardowe śruby (źródło). Ktoś może to potwierdzić?

Mapex oferuje dwie wersje głębokości tomów, PDP tylko jedną. Za to PDP oferuje centrale 24" jakbyś bardzo chciał.

Generalnie to beczki z podobnej półki, więc różnic typu niebo a ziemia raczej nie należy się spodziewać. Ja bym brał PDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...