Skocz do zawartości
marcepanowy

Potrzebuję książki do ćwiczeń

Rekomendowane odpowiedzi

Okej, poddaję się. Szukałem jak mogłem, ale nie mam żadnego punktu odniesienia, a wyszukiwarka na forum wiele mi nie pomogła. Ćwiczę rudymenty codziennie, sprawia mi to przyjemność i widzę spore postępy. Chciałbym jednak sięgnąć po jakąś książkę, która pomogłaby mi rozwijąć moje umiejętności. Powiem szczerze, że naoglądałem się dr Johna Wotoona i chciałbym mieć jego książkę(i). Jest jednak w USA, więc sprowadzić ją kosztowałoby trochę. Chyba że to najlepsza książka na rynku, to wtedy co innego :D

 

Poszukuję ogólnorozwojowej książki (nawet nie tylko rudymenty, coś na stopkę też może być). Prosiłbym o konkretne tytuły i jakąś swoją opinię, ponieważ sam nie mam obeznania w literaturze stricte perkusyjnej.

 

Dzięki za pomoc :)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Stick Control For the Snare Drummer - George Lawrence Stone

2.Accents & Rebounds - George Lawrence Stone

3.Joe Morello - Master Studies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadą nawet najlepszej książki jest to, że nie popatrzy jak grasz i nie powie, co robisz źle. Wybierz się do nauczyciela, tym bardziej jeśli ćwiczysz regularnie, żebyś niepotrzebnie nie utrwalał sobie złych nawyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wadą nawet najlepszej książki jest to, że nie popatrzy jak grasz i nie powie, co robisz źle. Wybierz się do nauczyciela, tym bardziej jeśli ćwiczysz regularnie, żebyś niepotrzebnie nie utrwalał sobie złych nawyków.

 

Bardzo dobra podpowiedź.

 

Zaznaczamy jednak by wybrać sprawdzonego, dobrego nauczyciela. Ktoś, kto specjalizuje się w tej kwestii.

Dochodzą do nas cały czas informacje, ze pojawiło się sporo nauczycieli, którzy opowiadają herezje mimo, że grają w dość znanych zespołach. Błędy w ustawieniu aparatu są tragiczne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, kwestia poruszana na forum już chyba od samego czasu jego powstania, tylko że to nijak się ma do książek. :)

 

Ogarnięty uczeń może spokojnie uczyć się sam raz na jakiś czas korzystając z pomocy nauczyciela, nie zapominajmy, że dobry nauczyciel z reguły dobrze kosztuje, a u elity to są naprawdę spore koszty, na które mało kto może sobie pozwolić gdyby chciał pobierać nauki np. nawet raz w tygodniu.

 

Najłatwiej moim zdaniem uderzać do nauczycieli ze szkół/uczelni, łatwo zasięgnąć opinii na ich temat i raczej będą wiedzieli co i jak. ;)

 

Co do tematu, to ja też nic nowego nie napiszę - najlepsze książki to klasyka, większość tego co teraz wychodzi to odgrzewanie tego co już było, często jest też tak, że w nowych książkach jest po prostu mniej niż w starych.

Dlatego polecam najbardziej znane:

- Stick control,

- Accents and rebounds,

- Master studies,

- Bass drum control,

- Advanced techniques for the modern drummer,

- Syncopation,

- wszelkie solówki na werbel (Pratt, Schinstine, Peters etc.),

W sumie wymieniać mogę dalej, ale sądząc po treści pierwszego posta jesteś początkujący, więc i tak już za dużo wymieniłem, wystarczy na początek Stick control i Bass drum control. ;)

 

Btw. fajne są też książki Rona Spagnardiego moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...