Skocz do zawartości
mocarz

ROLAND TD-25K/KV

Rekomendowane odpowiedzi

Brzmieniowo bardzo zbliżony do td30. Ciekawy sprzęt. Myślę, że warty swojej ceny bo z tego co udało mi się ustalić do będzie chodził w granicach 4500-4800. Ciężko też cokolwiek powiedzieć po kilku filmach. Lepiej byłoby to przetestować. Ktoś już może miał styczność z tym modułem?

Jestem na etapie wymiany modułu na lepszy i jestem bardzo zainteresowany właśnie 25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co udało mi się ustalić do będzie chodził w granicach 4500-4800

 

W jakiej walucie niby, bo chyba nie PLN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polskich złotych. Wiem to stąd bo taką wiadomość otrzymałem ze sklepu muzycznego Rock'n'Roll w Krakowie. Pytałem wcześniej o sam moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko 18 zestawów fabrycznych + 18 użytkownika.

 

Faktycznie - na koncercie potrzeba minimum 50 :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze te 18 spokojnie wystarczy i nie jest to minusem. Można przecież dostosować i poustawiać wg uznania. Ile tak na prawdę używasz zestawów? Myślę, że nie o ilość tu chodzi tylko o jakość. Modyfikacji i opcji jest dużo nawet mając 18 wolnych slotów. W 2BOXie miałem 99 zestawów a używałem może 10 slotów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam. Co by było i czy w ogóle jest to możliwe, żeby do TD-25, wgrać oprogramowanie przeznaczone dla TD-30. Czy moduł je zaakceptuje, a jeżeli tak, to czy będzie działał bez problemów?

Próbował ktoś takich sztuczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak się zastanawiam. Co by było i czy w ogóle jest to możliwe, żeby do TD-25, wgrać oprogramowanie przeznaczone dla TD-30. Czy moduł je zaakceptuje, a jeżeli tak, to czy będzie działał bez problemów?

Próbował ktoś takich sztuczek?

 

Trzymamy kciuki. Jeśli potrafisz wyssać soft z TD30, to po co wgrywać go do TD25? Wgraj do TD3 albo jeszcze lepiej do Alesis dm6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzymamy kciuki. Jeśli potrafisz wyssać soft z TD30, to po co wgrywać go do TD25? Wgraj do TD3 albo jeszcze lepiej do Alesis dm6.

 

Przypuśćmy, że nie załapałem szyderstwa w Twoich słowach. Więc naszła mnie myśl - jakim cudem 91 razy ktoś uznał, że mu pomogłeś, skoro piszesz takie brednie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brednie? No bez urazy.

 

Jeśli uważasz, że tego typu operacje są w ogóle możliwe (ja przecież nic nie wiem, może jesteś jakimś hakerskim mistrzem albo zaawansowanym programistą sterowników) to czemu by nie pójść dalej? Po co ryzykować uszkodzenie modułu za 1000 euro, skoro można mieć to samo w module za 200 euro?

 

A potem przełożyć soft z Norda Electro albo mini Mooga do organek Casio? Chyba zdobyłbyś sławę i majątek na takich zabiegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tą wtyczką łączącą wszystkie pady zamiast jacków? Bo chce tego rolanda td-25 na chałatury i boje się że częste podłączanie i odłączanie może uszkodzić ją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podłączaniem i odłączaniem nie powinno być problemów, jeśli robisz to umiejętnie. Mówię tutaj o wtykaniu i wyciąganiu na siłę. Jak dbasz o sprzęt to nie powinno być problemów bo to ma grać. Po zakupie masz dwa lata gwarancji. Zakup sobie drugą wiązkę na wszelki wypadek i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wtyczka, jest wręcz idealna na chałtury - nie bawisz się w szukanie odpowiednich gniazd jacków, tylko od razu wpinasz całość i gotowe. Jedyne, na co Cię uczulam, to zbyt mocne dokręcanie śrub, trzymających wtyczkę na swoim miejscu. U mnie skutkowało to odkręcaniem się nakrętek w module. A przecież to nie koło w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, spoko. Ale chyba jednak skusze sie na td-12. Można mieć lepszą ramę, lepsze pady za tą cene i Made in Japan a nie China.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta wtyczka, jest wręcz idealna na chałtury - nie bawisz się w szukanie odpowiednich gniazd jacków, tylko od razu wpinasz całość i gotowe. Jedyne, na co Cię uczulam, to zbyt mocne dokręcanie śrub, trzymających wtyczkę na swoim miejscu. U mnie skutkowało to odkręcaniem się nakrętek w module. A przecież to nie koło w samochodzie.

 

Wkurza Was wpinanie kabli? Szukanie odpowiednich kabli przy ramie go nie ominie ;) Jedynie przy module można oszczędzić trochę czasu. Jednak zawsze lepiej wpiąć jedną wtyczkę niż 17 kabli JACK JACK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poradziłem sobie z poszukiwaniem odpowiedniej wtyczki przy pomocy opasek zaciskowych (zipów). Rozstawiłem bębny i dopiero potem wpiąłem kable najpierw w moduł, ułożyłem je na ramie, a następnie w pady. Dzięki temu wszystko wygląda bardzo schludnie. Trochę zabawy w domu, ale podczas rozkładania na scenie, oszczędzacie mnóstwo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest to, że td-25 ma te potrzebniejsze funkcje wyciągnięte na potencjometry i nie trzeba szukać ;d

No i ma wejścia juz usb i interfejs a td-12 tego ni ma :D

 

[ Dodano: 30-03-2016, 19:22 ]

To co sądzicie, Lepszy moduł Td-25 Czy Td-12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...