Skocz do zawartości
buarzej

zapamiętywanie utworów

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem poznać wasze opinie i sposoby na to, jak robicie, żeby za każdym razem zagrać dany utwór tak samo.

Wiadomo, że jeśli partia perkusji w kawałku jest prosta, to łatwo za każdym razem zagrać tak samo. Jednak chciałbym wiedzieć, jak odnosicie się do sytuacji, gdy mocno "mieszacie" na perkusji w danym utworze. Jak to jest, gracie np. na koncertach idealnie tak samo za każdym razem, czy też, chodzi o to, żeby grać mniej więcej tak samo ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja staram sie zawsze grac tak samo, ale czasami po prostu nie wychodzi :D dla mnie ważne jest to, aby słuchac danego utworu duzo, a nastepnie grac go sobie po 2-3 razy za kazdym podejsciem do perkusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba powtarzać po kilka taktów ,żeby układ "wbić" sobie w kończyny. Później łączyć te fragmenty i wyjdzie całość zagrana za każdym razem ((prawie)) identycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OlegK potwierdzam, próbuję tak ostatnio robić, głównie w przypadku trudniejszych przejść i rzeczywiście działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zagrasz jakąś partie wystarczająco dużo razy to wbija sie w podświadomość i nawet nie myślisz o tym, że ją grasz ;p najlepiej ogarniać tak całe utwory bo wtedy można skupić się już tylko na mimice twarzy i spowodować żeby granie i dla ucha i dla oka było przyjemne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...