Skocz do zawartości
OlekG

Miotełki

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu kupuję miotełki. Póki co grałem na jakichś noNAME, przez co srednio mi się nimi grało i od dłuższego czasu przymierzalem sie do kupienia nowych.

Gram jazz z całym bigbandem. Sporo dęciaków, brak nagłośnienia dla bębnów. Co polecacie i dlaczego?

Budżet: ok. 100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam miotełki z plastikowymi "pręcikami"

Są trwalsze (nie łamią się), troszkę głośniejsze (ale, nie wiem czy przebijesz sie przez dęciaki) i nie brudzą naciągu werbla (metalowe zostwiału mi taki czarny nalot)

 

Grałem na modelach FLIX oraz Vic Firth

FLIX ma wiekszy wybór plastikowych miotełek, ale obie firmy mają swoją renomę

Co do samej miotełki, musisz korzystać z opisów (są deykowane do jazzu, rocka) lub najlepiej przetestować w sklepie

 

http://drumcenter.pl/pol_m_Miotelki_flix-352.html

http://drumcenter.pl/pol_m_Miotelki_vic-firth-350.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Vic Firthów po jednym lepszym koncercie zrobiłem banany, do tego stopnia, że przestały się chować... okazało się, że można je było wygiąć w palcach. Nie pamiętam modelu, takie w niebieskawym odcieniu.

 

Miałem też drumstick brush Vatera - to była kwestia paru miesięcy sporadycznego używania i rozsypały mi się w rękach, wszystkie druty wypadły jednocześnie, na szczęście podczas próby.

 

Z drugiej strony no nejmy działają najlepiej - mam od wielu lat i nic się z nimi nie dzieje, poza tym że są zdekompletowane bo je gubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z Vic Firthów po jednym lepszym koncercie zrobiłem banany, do tego stopnia, że przestały się chować... okazało się, że można je było wygiąć w palcach. Nie pamiętam modelu, takie w niebieskawym odcieniu.

 

Plastikowe czy metalowe?

 

Z metalowymi bywało róznie, pręciki dosyć często mi sie wyginały i wypadały (marka bez znaczenia, chyba we wszystkich tak samo...)

 

Plastikowe miotełki lepiej mi się sprawują, ich żywotnośc jest sporo dłuższa. Ale, w sumie to ja nimi dosyć delikatnie gram ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zrobiłem wielki transfer z VF którymi grałem całe życie na ProMarki. I jestem baardzo zadowolony. Miotły też posiadam, świetna robota - Polecam. ~100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...