Skocz do zawartości
dixonkiet

odpowiednia perkusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

gram w zespole muzycznym( wesela, bale, festyny) i posiadam nie profesjonalną perkusje akustyczną. Czasami przeszkadzam kolegom w zespole bo ich zagłuszam. Chciałbym się zapytać co polecacie, kupić elektryczną czy akustyka? gramy ze styli muzycznych i właśnie nie wiem jaka perkusja będzie najlepsza. może ktoś z was gra i wie.

z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zagluszasz kolgow to znaczy ze grasz za glosno. Zadna perkusja tego nie zmieni. Zwykle "profesjonalne" instrumenty sa duzo glosniejsze niz te z dolnej polki. Cieiutkie palki i cwiczena grania bardzo, bardzo cicho. Tego najbardziej potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak, ale gram bez żadnego nagłośnienia i jak będę grac ciszej nie będzie mnie słychać ;/ i tutaj.pytanie co jak naglosnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku perkusja elektroniczna sprawdzi się doskonale . Jej głośność dostosujesz precyzyjnie do innych instrumentów. Jest lżejsza i zajmuje mniej miejsca . Poręczniejsza do transportu. Posiada bardzo wiele brzmień , które indywidualnie można dobierać - w razie potrzeby - do poszczególnych kawałków. Wiele zalet , prawda ?

Ale nie wygląda jak prawdziwe bębny i nie gra się na "tym" jak na prawdziwych bębnach !

Na wesela i bale , oraz biorąc pod uwagę Twoje kłopoty z utrzymaniem odpowiedniej głośności bębnów , zastosowanie elektronika jest warte rozważenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie wygląda jak prawdziwe bębny i nie gra się na "tym" jak na prawdziwych bębnach !

 

W przypadku Dig-Drum ma to i to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczyłby TD-3, a nawet lepszy TD6-V. Na E-bayu często jest masa okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie wygląda jak prawdziwe bębny i nie gra się na "tym" jak na prawdziwych bębnach !

 

W przypadku Dig-Drum ma to i to.

Na pewno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej tak. Podałeś filmik sprzed kilku lat. Tu masz aktualne fotki (w tym mojego zestawu).

 

10930032_505604646246522_5310549932078305465_n.jpg?oh=4c15f585585aba327a50a4c32ef9bf47&oe=5609DDB010896829_491693604304293_8359814279519538009_n.jpg?oh=cb5d089944f90fb80fa992954d5b4840&oe=55D1AA9B

10980707_505604642913189_6847520060593497686_n.jpg?oh=3d4894de2852e74496dd6afa572bfa0a&oe=55D3038D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No raczej tak. Podałeś filmik sprzed kilku lat. Tu masz aktualne fotki (w tym mojego zestawu).

 

No coś lepiej , szczególnie te żółte . Bębenki wciąż malutkie i ieszcze "blachy" do poprawki , bo plastikowe . Oraz czucie gry - całkowicie inne .

Nie zmienia to jednak faktu , iż dla kolegi dixonkieta na wesela i bale elektronik byłby optymalnym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz również zainwestować po prostu w mniejszą perkusję. Chodzi mi tutaj o wymiary poszczególnych bębnów. Na przykład tomy 8, 10, 14 i stopka 18 lub 20.

Plus jeszcze cieniutkie pałki np. jakieś z serii 7.

Sam grywam po weselach i miałem swego czasu problem z głośnością talerzy. Rozwiązałem go poprzez kupno crasha 16 oraz Rida 20.

Wydawać by się mogło że 2 cale to mało, ale uwierz że te 5 cm robi różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...