Skocz do zawartości
julespoids

PERKUSJA BEZ OKLEINY (co sądzicie? :) )

Rekomendowane odpowiedzi

witam perkusyjną brać. Chce zrobić remont mojej perkusji, ściągnąć okleinę, pomalowac bejcą i polakierować. Co myślicie o tym? Jaki będzie dzwięk bębnów? Lepiej bez okleiny czy z okleiną. z góry dzięki i pozdrawiam! :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dobrze dobierz kolor, w zależności od tego, czy chcesz mieć dźwięk jaśniejszy, czy ciemniejszy :biggrin:

Pozdrawiam i życzę zadowolenia z esetecznych wyników pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się skojarzyło

i tu cytat z samego Sienkiewicza (Jakuba):

 

Poradźcie mi ludzie

Poradźcie ludzie

Czy lepiej na dole

Czy lepiej na górze

 

Pytałem żone pytałem matkę

A one mówią włóż gacie w kratkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś mi się skojarzyło

i tu cytat z samego Sienkiewicza (Jakuba):

 

Poradźcie mi ludzie

Poradźcie ludzie

Czy lepiej na dole

Czy lepiej na górze

 

Pytałem żone pytałem matkę

A one mówią włóż gacie w kratkę.

 

[ Dodano: 14-05-2015, 13:02 ]

epic_powerkit.jpg

 

taki kolor myślałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolegom wyżej chodzi o to, że brzmienie się nie zmieni, jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się Panowie ponabijali... :biggrin: Bębniarek, Twój post mnie zabił :)

 

julespoids, zastanów się dobrze. Jeśli masz dobrą okleinę, to po kiego ją ściągać. Narobisz się, masz szanse coś uszkodzić, itp. Jak jest dobra okleina to ją zostaw.

Kolor bębnów to li tylko estetyka. Wg mnie nie warto męczyć się z okleiną, lakierami itp tylko po to żeby zmienić kolor perkusji.

 

Co innego jak okleina odchodzi, jest zniszczona, etc.

 

Co do brzemienia. Jak masz dobrą perkusję, która brzmi, to będzie brzmiała z okleina i bez niej. A jak masz słabą, to i tak nic nie pomoże.

 

To, że okleina rzekomo niszczy dźwięk, a lakier poprawia należy włożyć między bajki. Niestety poglad ten jest popularny nawet na tym Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam perkusyjną brać. Chce zrobić remont mojej perkusji, ściągnąć okleinę, pomalowac bejcą i polakierować. Co myślicie o tym? Jaki będzie dzwięk bębnów? Lepiej bez okleiny czy z okleiną. z góry dzięki i pozdrawiam! :biggrin:

Widocznie nie zdajesz sobie sprawy ile to roboty - precyzyjnej i dokładnej - aby efekt był dobry. Co do zasadności tego remontu , napisał Ci metalizer. I proszę , nie powielaj "mądrości" , że bębny w okleinie brzmią gorzej od lakierowanych . :roll:

Gdybyś jednak rozpoczynał "poprawianie" , daj znać na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julespoids, nie gniewaj się za żarty,

Kolorek wybrałeś modny, ostatnio firmy także w tę stronę idą, i mnie się taki podoba.

Jak masz beczki, które Cię nie zadowalają, a jedynym sposobem poprawy tego stanu jest włożenie w nie wielu godzin pracy, to walcz, dlatego życzyłem satysfakcji z efektów estetycznych.

Ludwig, którego zdjęcie wkleiłeś robi wrażenie. Przelicz sobie tylko, ile godzin pracy włożysz w zmianę "kolorku" swoich beczek. Na tom jakieś 5 - 6 h (ze szlifowaniem itp, w zależności od stanu, wydarzeń związanych z demontażem starych części, które mogą się po prostu zepsuć, urwać itp. A centrala? itp. Ile będzie razem? 20, 30 godzin (a szukanie farb, lakierów czy bejc i tym podobne jazdy po sklepach?) w tym czasie możesz sobie zrobić takie ćwiczenia z koordynacji, że koledzy z zespołu (czy z klasy, cokolwiek) spadną krzeseł, jak zagrasz coś pozornie prostego, ale dla zwykłego "śmiertelnika" trudnego do ogarnięcia. Może lepiej ten czas poświęcić na szlifowanie swoich umiejętności gry na instrumencie? Tak naprawdę na perce złożonej z jednej centrali, jednego werbla i jednego toma zaopatrzonej w blaszki możesz niesamowicie wymiatać. A czy jest to okleina, czy nie? Who cares?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale koledzy o jakość wykonania się nie boję:) od 3 lat pracuje w renowacji mebli mniej więcej najstarsze z xv wieku a po robocie wyglądają prawie jak nowe więc o temat pracy doboru farb się nie martwię bo to mam pod ręką: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to w takim razie śmiało możesz remontować. Widać, że znasz się na tym lepiej niż my, a przynajmniej ja :)

 

Tylko według mnie największą zmianą będzie zmiana estetyczna. Na plus rzecz jasna. Jakiejś konkretnej zmiany w brzmieniu się nie spodziewaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor według mnie bardzo modny teraz i bardzo przyjemny na pierwszy widok będzie ciepłe brzmienie na myśli pozytywnie roboty może być trochę ale jak się przyłożysz to będzie olśniewający widok :) sam lubię takie robótki :P pozdrawiam i powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie wysłałeś , bo fotografia talerzy i pomieszczenia w którym stoi zestaw nie jest mi potrzebna . Fragmenty bębnów , które widać wyglądają zachęcająco , więc wyślij KILKA ZDJĘĆ BĘBNÓW ZROBIONYCH Z BLISKA ! Bardzom ciekaw , bo nieżle to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...