Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy.Na chwilę obecną nie dysponuję zbyt wysoką kwotą.Moge podkreślić iż nigdy nie grałem na typowej perkusji,znaczy grałem na perkusji z poduszek i perkusji za 30 zł.Obecnie gram na telefonie na aplikacji ale przecież to jest zupełnie co innego.Chyba nie bedę się zbytnio angażować w perkusje ponieważ nie zamierzam tworzyć zespopłu ale fajnie byłoby pograć z kolegami jakieś utwory.Jeden gra na keyboardzie a drugi na gitarze tylko perki nam brakuje i właśnie ja w tej sprawie.Wiem że dużo było takich tematów i aż żal tyle pisać ale co wybrać do 1300zł(Wiem że cena nie bije ale jestem jak to się mówi biednym studentem).Z tego co znam to Millenium,Alesis,Black Hawk czy też może jakąś YAMAHE używaną.Mogę dodać że pałki już kupiłem firmy Vic Firth 7A.Prosiłbym o szybką odpowiedź.

 

PS.Się rozpisałem a na maturzę ciężko było jedną strone napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego rekreacyjnego brzdąkania to rozważ Alesisa DM Lite lub DM 6 jak znajdziesz kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na pewno wolał tę Yamahę od Alesisa, bo wg mnie ma lepsze brzmienia. Czy Tobie to robi różnicę to juz sam sobie muszi odpowiedzieć.

Wydaję mi się, że jak Ci sie ta zabawa znudzi to Yamahę bedzie łatwiej odsprzedać po zadowalającej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawa mi się raczej nie znudzi bo na keyboardzie sam nauczyłem się grać jakies 7 lat temu.Teraz nie gram za dużo ale jeszcze coś tam tworze a tak po za tym to od dziecka zawsze chciałem grać na perkusji i może w koncu po 20 latach zobaczę jak to jest.A możesz mi powiedzieć czym się różni taki Alesis np od YAMAHY wiem że firma robi swoje ale to niby perkusja i to też chodzi o materiał,o jakość brzmienia czy o co.Sorry że pytam ale nie znam sie na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, niewiele pomogę, bo z elektrykami nie mam za wiele do naczynia.

Brzmienie Yamahy bardziej mi się podoba i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Spoko własnie czytałem sobie o padach, że najlepsze są silikonowe,później gumowe i na końcu plastik.Głownie chodzi mi o dźwięk i o poziom głośności padów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz yamahe sam mam dtx 700k i yamaha jest bezkonkurencyjna z tymi firmami co wymieniłeś :) polecam brzmienia genialne jedna z najlepszych aktualnie firm :) jeszcze jest roland :) Co do padów to aktualnie najlepsze są siateczkowe później silikon i później guma a na końcu plastik jaki oferuje alesis i jest najgłośniejszy siatki są w black hawku ale brzmienia ma słabe za te pieniądze lepiej kupić coś lepszego :) dlatego polecam yamahe bo za tą cenę mają brzmieniowo dobre zestawy porównując do rolanda który zaczyna się od 2000 w górę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak podejdziesz do kwestii to i tak nic z grania nie będzie bo Perkusja to wymagający instrument dla najtwardszych i trzeba mieć naprawdę samozaparcie aby się nauczyć grać. No chyba że rodzice do szkoły muzycznej posłali to wtedy jest inaczej bo juz nie musisz być twardy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam czytać posty z odpowiedziami po 8 miesiącach , a nawet kilku latach :shock: :biggrin: wszak było kilku takich "bystrzaków " ...

 

[ Dodano: 07-06-2016, 22:53 ]

Niedawno odpowiadałeś na temat zamieszczony ponad 3 lata temu . Dużo zdrowia życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tak podejdziesz do kwestii to i tak nic z grania nie będzie bo Perkusja to wymagający instrument dla najtwardszych i trzeba mieć naprawdę samozaparcie aby się nauczyć grać. No chyba że rodzice do szkoły muzycznej posłali to wtedy jest inaczej bo juz nie musisz być twardy

 

To tak mniej więcej jak z zawodami lekarskimi i prawniczymi. Rodzice pchają, a później taki lekarz nawet nie wie, że ma lektyny w jelitach.

 

Zresztą jak i perkusista nie wie co to flam, no i też nie wie co w jelitach ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...