Skocz do zawartości
deeppurple12

Pst 7 czy Pst 8 ???

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któraś z serii jest lepsza, to raczej trudno stwierdzić. Są różne.

 

PST 7 nawiązuje do serii 2002. Jest czymś jak serie 404 czy 505 w latach 70/80. Taka budżetowa wersja serii 2002. Bardzo uniwersalne blaszki.

 

PST 8 z kolei to raczej pójście w stronę Alphy. Blachy jasne, zdecydowane. Trochę przywodzą na myśl serię 1000. Według mnie sprawdzą się lepiej w cięższej muzyce - rock, metal.

 

 

BTW fajny nick. Czyżby na cześć zespołu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz. Założyłem z góry, że to oczywiste.

Tak, i PST 7, i PST 8 są wykonane z brązu B8, czasem zwanym brązem 2002 na cześć legendarnej serii. Ogólnie większość serii Paiste'a jest wykonana z brązu B8.

 

Jakość wykonania też jest na podobnym, wysokim poziomie. Różnice są jedynie w sposobie obróbki, bo np. PST8 ma wyraźniejsze i rzadsze młotkowanie, a PST 7 lżejsze, ale bardzo gęste. Wpływa to li tylko na brzmienie.

Pod względem wykonania obie serie to pierwsza klasa.

 

Różnica tylko w brzmieniu, więc wybór zależy tylko od gustu. Bo cena też podobna mniej więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj sobie tego. Nagrałem jakiś czas temu próbkę porównującą crashe PST7 PST8 oraz XS20 Brilliant.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim arsenale posiadam crasha PST8 18" - tak jak kolega wcześniej wspomniał, bardzo dobrze sprawdza się w cięższym graniu. Głośna, wybuchowa. Jak zwykle w wypadku szwajcarów - bardzo wytrzymała :)

Z PST7 ustrzeliłem jakiś czas temu małą chinę 14" - cieńsza, jasna, bardziej uniwersalna. Również polecam. Wszystko zależy od tego co grasz i czego oczekujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy macie racje... Pst 7 sprawdzi się w mniej ciężkim graniu dzieki:)

 

[ Dodano: 24-05-2015, 18:12 ]

Jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie do Pst 7 i 8 piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Tak jak koledzy wyżej napisali, Pst7 to tańszy odpowiedmik kultowej juz serii 2oo2.

Fajne jest to, że są trzy kategorie wagowe, fajne są zestawy, wydaje mi się również że naprawdę fajna jest cena. Bowiem w tej nigdy nie było czegos tak brzmiącego z brązu B8.

 

Ja mam thin crasha 18" Pst7 oraz PstX thin crash 16" a reszta blach z B20 i moim zdaniem blaszki nie gryzą się, a wprost przeciwnie. Możesz zatem komponować dowolnie sety.

Jeśli uda mi się to w okolicy lata zakupię sobie również set Pst7 Medium Set, wówczas będą mógł na 100% oddać jak się sprawują.

 

W pst7 ma działać czerwony kolor, wykończenie wprost nawiązujące do serii 2oo2, magiczny napis "made in switzerland" do tej pory niedostępny w tym pułapie cenowym, oczywiście jakość jak na Paiste przystało. Ja tak na to patrzę. Zawsze miałem bzika na punkcie 2oo2, a cenowo są ciężkie do przełknięcia. Teraz jest okazja by na 60-70% je poczuć. Ciekawe jak inni uważają ?

Tak czy inaczej to blaszki dla fanów marki i tej kultury brzmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety brudzą się, są dość ładnie polerowane. To tradycyjne wykończenie, ale jednak na błysk. Z Pst to chyba Pst5 powinny mniej się brudzić, nie wiedm jednak na pewno.

Myslę, że to jest jedna z tych lepszych próbek na YT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...