Skocz do zawartości
Qbek12

Werbel do 700 zł, który wybrac ??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku kilka werbelków(do 700 zł), chciałbym niedługo którys z nich pozyskac:

Dixon classic 14"x5,5" 500 zł

MPX birch 14"x5,5 500 zł

MPX Maple 14"x5,5" 500 zł

 

zamierzam którys dokupic do zestawu Pearl Vision VB, na który takze się czaję. Wiem ze werbel początkowy w zestawie takze da rade (Pearl Vision Birch 14"x5,5").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej Dixon.

Jedna rada i prośba.

Jeśli już koniecznie musisz - zalóż po jednym temacie zbiorczym, jak blachy, bębny, naciągi i pytaj o sprzęt dla ciebie..

Lepiej jednak będzie jeśli założysz jeden temat w "co lepsze", nazwij go jakoś sensownie i czekaj. Będzie to z pożytkiem dla wszystkich. Na przestrzeni kilku tygodni założyłeś chyba ponad 20 tematów, a można by tą liczbę ograniczyc do trzech...

Wszyscy widzą i rozumieją twój entuzjazm i euforię...ale daj odpocząć. Nie skazuj się na odpowiedzi ludzi z podobnym tobie doświadczeniem bo to prowadzi do nikąd.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli czaisz sie na set Vision z werbelem i chcesz ten werbel wymienic na ktorys z podanych, to szkoda zachodu.

 

Druga sprawa. Pytasz czy lepszy bedzie MPX klonowy, czy brzozowy. Sam musisz sie dowiedziec, jaki typ werbla pasuje ci bardziej.

 

Ja ostatnio kupilem za 7 stow uzywanego Mastersa i zjada na sniadanie takie wynalazki jak MPX. To bedzie najlepszy kierunek poszukiwan (uzywany sprzet) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigos, dobra, postaram sie :D dzieki za odp.

 

[ Dodano: 24-05-2015, 10:22 ]

mistrzbara, jak czytałem na innych forach to dixon niby był lepszy. Wiem, wiem z Mapexów to tylko Black Panther :D

 

czyli ze sie nie opłaca wymieniac tego werbla ??....bo niby klon lepszy od brzozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej - napisz co masz, jakie intrumenty chcesz wymienić ?

Napisz jak długo już grasz, bo od tego zależy na ile masz wykształcone własne poglądy.

Nie opieraj wszystkiego na internetach. Taki YT pomaga, ale też zniekształca wrażenie, wiele zależy od tego na czym próbka jest nagrywana i gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź mojego premiera modern classic, zawodostwo za 570 zł bije na łeb to co wymieniłeś

 

stan bdb, klon, powerhoops, naciagi remo

 

więcej szczegółów na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigos, no gram 4 lata, mam Premiera Olympic ale chce zakupic Pearla Vision VB. chciałbym w nim wymienic werbel (Pearl Vision Birch 14"x5,5") - słyszałem ze tez jest dobry. Czy opłacałoby sie na tego Dixona ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Mapex to seria MPX Maple. Modele Birch nigdy nie należały do chodliwych i miały dość długi okres leżakowania w magazynie dystrybutora. Jak pamiętam to modele MPX z klonu i brzozy nie są już produkowane. MPX Maple fajne werblki, łatwe w strojeniu, ale zawsze trzeba sprawdzać czy proste. No i liczyć się z tym, że do wymiany od razu przynajmniej naciąg uderzany i sprężyna bo są w tych modelach po prostu słabe.

 

Rozważ opcję werbelka Anarchismo, bardzo ciekawy model za dobrą cenę. Należy wziąć jednak pod uwagę, że lugi tubowe w jakie wyposażony jest ten werbel wymagają ostrożności przy wkręcaniu śrub, gdyż nie mają wymiennych wkładek gwintowanych. Przekręcony gwint = śmierć lugi, a do Premiera ciężko zamienne dostać.

 

Anarchismo, oglądam sobie ten Twój werbelek, Ty grałeś z ceną na naciągu rezonansowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Anarchismo, oglądam sobie ten Twój werbelek, Ty grałeś z ceną na naciągu rezonansowym?

 

witaj :)

 

tak

 

co do przekręcania śrub w gwincie.. nie wiem bo mam drugi modern classic na którym gram już chyba z 8 rok i nie dość że wygląda jak nowy, to żadnych problemów z lugami etc nie miałem. Nie spotkałem też żeby ktoś o takich problemach pisał.

Wykonanie werbla jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie, więc nie sądzę by taki problem miał zaistnieć

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bigos, dobra, postaram sie :D dzieki za odp.

 

[ Dodano: 24-05-2015, 10:22 ]

mistrzbara, jak czytałem na innych forach to dixon niby był lepszy. Wiem, wiem z Mapexów to tylko Black Panther :D

 

czyli ze sie nie opłaca wymieniac tego werbla ??....bo niby klon lepszy od brzozy.

Klon nie lepszy , lecz inny . Niby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anarchismo, wiesz co, tak oglądam sobie te zdjecia i nawet spoko, tylkon a razie kasy zbytnio nie mam :D INSIST to twój zespół ? fajny. a tak apropo jakich naciagów uzywasz na werblu oraz stopie i gdzie nagrywasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to mój zespół dzięki za opinie

 

naciągi na których nagrywalem to aquarian super 2 tomy werbel to aquarian coated pojedynczny a stopa superkick II

 

aquarian robi zarąbiste naciągi. Nadmieniam że warstwa coated trzyma mi się na werblu już ok 8 miesięcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Anarchismo, oglądam sobie ten Twój werbelek, Ty grałeś z ceną na naciągu rezonansowym?

 

witaj :)

 

tak

 

co do przekręcania śrub w gwincie.. nie wiem bo mam drugi modern classic na którym gram już chyba z 8 rok i nie dość że wygląda jak nowy, to żadnych problemów z lugami etc nie miałem. Nie spotkałem też żeby ktoś o takich problemach pisał.

Wykonanie werbla jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie, więc nie sądzę by taki problem miał zaistnieć

 

pozdr

 

Problem powszechny przy wszystkich lugach tubowych niezależnie od producenta i jakości wykonania. Przytrafia się głównie tym mniej rozgarniętym lub przy szybkiej zmianie naciągu np. na koncercie, a Ty przecież jesteś ogarnięty i dbasz o sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Tak jak powiedziałem Dixon, a zwłaszcza w tej cenie. Są też inne wynalazki takie jak Worldmax - też można pomysleć. Obie marki mają również dobry osprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczorja nabyłemza 600 zl pdp birch limited 14x6.5 super werbel. no zwlaszcza za ten hajs ;)

 

polecam ci go tez;l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, trzy werbelki mam do obgadania, nie wiem który wybrac.

ten: http://www.sklep.slaskiecentrumperkusyjne.pl/pl/p/WORLDMAX-XM-6514P3-werbel-14x6%2C5/2086

ten: http://drumcenter.pl/product-pol-3835-Dixon-Werbel-Classic-14x5-5-PDSCS554N-BK.html

czy ten: http://www.sklep.slaskiecentrumperkusyjne.pl/pl/p/WORLDMAX-Vintage-Butterfly-Steel-14x6%2C5-werbel/1722

zamierzam wymienic werbel w zestawie w który niebawem się zaopatrze czyli Mapex Mars Crossover 22 100% Birch. wolałbym raczej 14x6,5 ale jezeli 5,5 bije te worldmaxy na głowe to wemze dixa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...