Skocz do zawartości
FlorekBartek

Jakie naciągi rezonansowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Perkusja "Platin" (chińszczyzna), rozmiary 12", 13", 16" i 22".

Zastanawiam się jakie wybrać naciągi rezonansowe, na uderzanych mam Remo Emperor Clear :badgrin:

 

No i jeszcze jakie naciągi na centralę?

Chciałbym osiągnąć ogólne brzmienie jak najbardziej zbliżone do tego :D

(tak wiem, że z takim drumsetem jest to mało prawdopodobne do uzyskania ale próbować można :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej perkusji niepotrzebne Ci dobre rezonanse. Wydasz 150zł a efektu nie będzie. Kup jakieś używane Ambassadory czy nawet firmowe z perkusji wystarczą.

 

Na centralę w ciemno polecam Remo Powerstroke 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze mówi, jak już koniecznie musisz to ambasadory clear kup. Przy czym gra nie warta świeczki imho. Na centralę Powerstroke 3 to bezpieczny wybór, z tego naciągu sporo można wycisnąć.

Zanim jednak kupisz nowy naciąg na centralę, to pobaw się fabrycznym. Pokombinuj ze strojeniem, z tłumieniem itp. Mniejsza poduszka, większa poduszka, dotyka/nie dotyka naciągu uderzanego/rezonansowego itd. Nowy naciąg to niemały wydatek (w skali instrumentu tej klasy), a możliwe, że fabryczny nie jest wcale taki do bani. Widziałem już takie przypadki - na tomach syf, ale na centrali całkiem spoko naciąg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no to skoro tak, to nie będe kupował tych rezo, tak źle nie brzmi a myślałem że wycisnie coś :D

 

Pasowało by mi kupić jeszcze jakiegoś clampa z ramieniem, ktoś coś? :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup rezo na tomy do Platina mija się z celem. Uzyskasz poprawę ale nieznaczną względem wydanej kaski.

 

Jak chcesz uzyskać brzmienie zbliżone do tego z filmu do zainwestuj w mikrofony i mikserek a potem obróbka na kompie :)

 

Na żywo, tak jak słyszy to Twoje ucho, nie zbliżysz się nawet do tego co podałeś w linku obojętnie jakie naciągi byś zakładał.

 

W Platinie kojarzę, że sporym problemem był naciąg rezonansowy bębna basowego, który sprawiał mnóstwo trudności w uzyskaniu zadowalającego brzmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ktoś widział tę perkusję na oczy :D Wogóle ktoś coś kojarzy te firmę? W internecie żadnych wiadomości od 3 lat ( odkąd ją mam xd) tak jakby to jakiś chwilowy wyrób był xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze ktoś widział tę perkusję na oczy :D Wogóle ktoś coś kojarzy te firmę? W internecie żadnych wiadomości od 3 lat ( odkąd ją mam xd) tak jakby to jakiś chwilowy wyrób był xd

 

Platin to nic innego jak "nazwa". Bębny pochodzą z fabryki OEMowej. Platin miał w swojej historii mnóstwo serii o tych najbardziej badziewnych gdzie bęben basowy strojony był na 6 śrub do tych już "wypaśnych" jak chociażby seria DELUXE, lakierowanych i już słusznie brzmiących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metalizer, apropo naciagów rezo na centrale (22") :remo ps 3 czy evans eq3 coated ??

(MAPEX MARS CROSSOVER 22 100% BIRCH).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apropo naciagów rezo na centrale (22") :remo ps 3 czy evans eq3 coated ??

To są chłopcze naciągi uderzane , nie rezo ! Może pytasz o co innego ? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety mój performer należy do tych 6 śrubowców :CCC

 

To jak masz 6 śrubek na BD to znaczy, że zakup rezonansów absolutnie mija się z celem.

 

Przy tych 6 śrubkach nigdy nie osiągniesz dobrego stroju bo się dobrze tego nie da wystroić. Utrzymanie stroju będzie stanowiło swego rodzaju wyzwanie.

 

Jeśli pomyślisz o zmianie czegoś na centralę to przede wszystkim musi to być naciąg który ma dość wąski zakres stroju i nawet jak ci bęben puści strój to naciąg dalej będzie gadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...