Skocz do zawartości
Tomek Ciosek

Mapex M vs. Imperialstar vs. Rythm Mate

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

Jestem posiadaczem perki Mapex M. Kupłem używaną za 2K. W sumie nie wiele o niej wiem, dlatego pytam:

 

1. Warto wymienić Mapexsa na Imperialstar od Tamy, czy może Mapex M jest lepszy?

 

2. Warto wymienić Mapexsa na Rythm Mate równiez od Tamy, czy Mapex jest lepszsy?

 

Imeprialstar:

 

Rythm Mate:http://drumstore.pl/produkty_perkusyjne/perkusje_akustyczne/tama_rhythm_mate_-_rm52kh6c.html

 

I czy za takie ceny wogóle warto kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eMka, to przyzwoite bębny. Nie ma sensu ich wymieniać na wyraźnie słabszą Rythm Mate czy na słabszego Imperialstara.

 

Jak chcesz zmieniać Mapexa M, to tylko na coś wyraźnie lepszego.

Czyli to będzie Orion/Saturn Mapexa, Sonor minimum serii 3000, Premier Artist i w górę, Pearl Session i w górę, Tama Superstar, etc. To tylko przykłady na co warto zmienić eMkę.

Na niższe od wspomnianych nie ma sensu wg mnie. Bo kupisz trochę lepsze bębny, ale i tak po czasie będziesz chciał się przesiąść wyżej.

I pod żadnym pozorem nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno...

 

Moja perka ma strasznie zajechany hardware. Wszystko nadaje się do wymiany. To główny powód dla którego się zastanawiam. Wypatrzyłem hardware mapexa za 1200zł.

Jeśli bym go kupił wszystko by grało i był bym zadowolony z tego sprzętu. Gdybym np. sprzedał tą i dołożył tyśaka czyli w sumie 3,2K to kupię coś lepszego czy to nadal bedzie ta sama klasa, bo z tego co wiem to w nowych perkach trzeba odrazu inwestować w naciągi i hardware też nie powala.

 

[ Dodano: 04-07-2015, 13:05 ]

Jaka jest różnica p międy eMką a M brich??? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I pod żadnym pozorem nowe.

Ciekawe skąd brałyby się używki , gdyby każdy miał Twoje podejście i nikt nie kupował nowych :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą zorientowałem się nowe nie znaczy lepsze bo na olx itp. faktycznie można zaoszczędzić i kupić nawet lepszy sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przed chwilą zorientowałem się nowe nie znaczy lepsze bo na olx itp. faktycznie można zaoszczędzić i kupić nawet lepszy sprzęt

Oczywiście , że nowe nie znaczy lepsze , ale sedno mojej wypowiedzi jest nieco inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek Ciosek, za 3,2 koła nie dostaniesz zawodowej perkusji z HW (hardwarem). Sam shell - owszem. Masz Mapexa M, fajne bębny. Posypał Ci HW, to zainwestuj w lepszy (polecam używany). Będziesz miał dobry HW, dozbierasz kasę, kupisz sam shell i będziesz miał pro-zestaw. No, plus blachy jeszcze ;)

 

Ciekawe skąd brałyby się używki , gdyby każdy miał Twoje podejście i nikt nie kupował nowych :?:

Kolega Tomek ma Mapexa M. Pyta się o Tamę Rythm Mate czy Imperialstar (jak słusznie mnie poprawił kolega dżawol) . Stąd wnioskuje, że w kiblu ma normalny papier toaletowy a nie studolarówki.

 

Zapewniam Cię, gdybm miał dochód na poziomie 20.000PLN miesięcznie, to nie zaglądałbym na Allegro (chyba, że w poszukiwaniu nieprodukowanych towarów) i kupowałbym nowe. I tak pewnie by robił każdy z nas. Ale realia są jakie są, więc większość decyduje się na używane - bo to racjonalne jest.

Gdyby ktoś się zastanawiał nad nowym Masterworksem z dwoma warstwami brzozy i czterema klonu, czy odwrotnie, to słowem bym nie wspomniał o używkach.

A skąd się biorą używki:

a) ktoś popełnił błąd i kupił nowe, a teraz traci

b) ktoś ma wystarczającą nadwyżkę finansową, więc jego wola na co wydaje pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega Tomek ma Mapexa M. Pyta się o Tamę Rythm Mate czy Silverstar. Stąd wnioskuje, że w kiblu ma normalny papier toaletowy a nie studolarówki.

Słuszny , błyskotliwy wniosek . Papier wygodniejszy i delikatniejszy . A pytał o Imperialstara .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pytalem i o to i oto. Chciałem się dowiedzedziec jakiej klasy są te perkusje w porównaniu z Mapexsem M. No i wiem.

 

A co do papieru toaletowego polecam Reginę. :lol:

 

I nie wiem czy czytaliście ale ja muszę do eMki kupić hardware więc w sumie bym wyda na nią 3,2 tys. Węc myślałem że lepiej by było sprzedac za 2K i kupić coś d 3,2 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do papieru toaletowego polecam Reginę. :lol:

 

Dobry wybór :D

 

I nie wiem czy czytaliście ale ja muszę do eMki kupić hardware więc w sumie bym wyda na nią 3,2 tys. Węc myślałem że lepiej by było sprzedac za 2K i kupić coś d 3,2 tys.

 

Tak, czytaliśmy i nawet odpowiedzieliśmy, a przynajmniej ja odpowiedziałem.

Ale to jeszcze raz, może trochę inaczej. Za 3,2 koła może i znajdziesz lepszy zestaw od Mapexa M wraz z HW, ale to będzie tylko trochę lepszy. O ile znajdziesz takowy. Moim zdaniem lepiej te 1,2 koła przeznaczyć na dobry hardware. Za tę cenę (średnio 200zł/sztukę) powinieneś znaleźć dobry używany hardware. A w przyszłości uzbierasz te 2 koła, sprzedasz eMkę za 1,5 i za 3,5 kupisz pro shell set, a HW już będziesz miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...