Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

PDP to taka budżetowa wersja DW. DW dla ubogich ;)

Jak możesz zauważyć, DW nie produkuje tanich bębnów dla początkujących czy bardziej zaawansowanych ale amatorów. Stąd też chyba pomysł powołania PDP. Żeby wypełnić lukę w ofercie. Bo PDP nie produkuje w pełni zawodowych, prestiżowych zestawów. Więc nie kala marki DW niskimi i średnimi seriami, ale jednak jest podkreślone, że DW maczało w tym palce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, jak kolega był uprzejmy wyjaśnić to powyżej. Bębny PDP produkowane są wg innych norm jakościowych za równo w kwestii materiałowej jak i samego wykonania. Na samej górze pieniądze trafiają do tych samych osób, ale w rzeczywistości to dwa różne światy. Coś jak Audi i Skoda - niby jeden koncern, ale produkty różnią się dość istotnie i kierowane są do innych odbiorców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że PDP jak najbardziej produkuje też zawodowe instrumenty, zestawy, werble i hardware, różnica ceny wynika choćby z tego, że PDP produkowane jest przez żółte rączki, zaś DW w USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PDP jak najbardziej produkuje też zawodowe instrumenty

Nieaktualna informacja, kiedyś robili jakieś niby profesjonalne gary, ale to było dawno. Teraz najwyższa seria to Concept, a to średnia półka. Z hardwarem to samo - wycofano serię 900, a tylko ta zakrawała na sprzęt klasy pro.

PDP produkowane jest przez żółte rączki, zaś DW w USA.

Jeszcze nie tak dawno część produkcji DW odbywała sie w Meksyku i tam też produkowano część garów PDP, dlatego na używanych bębnach można znaleźć różne info. Niemniej masz rację, aktulnie cała produkcja DW odbywa sie w USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domag i Adamsz dobrze mówią.Są to gary z średniej połki cenowej,ale ja mają wymienione naciagi i są dobrze nastrojone idze uzyskac z nich dobre brzmienie. :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są to gary z średniej połki cenowej

Raczej są to gary z niskiej i średniej półki cenowej. Bo chyba nie twierdzisz, że Z5 to to średnia półka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są to gary z średniej połki cenowej

Raczej są to gary z niskiej i średniej półki cenowej. Bo chyba nie twierdzisz, że Z5 to to średnia półka jest.

Tak jest jak piszesz , wszak są ludzie , którzy na samo hasło " DW-PDP " , sikać będą z zachwytu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Concepty i jakkolwiek może jest to metrykalnie średnia półka, to jest to świetny sprzęt, można na nim ćwiczyć, można grać koncerty, można nagywać w studio. Bęben na lata, jeśli nie chcemy wydać fortuny na np. Collectorsy. Jeśli ktoś ma jakieś pytania co do specyfiki samych bębnów to śmiało pytajcie tu lub na priv, bo jakiś czas już ich używam i sobie chwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończcie patrzeć na półkę bębnów ;)

Bęben, który z definicji jest słaby wcale słabym być nie musi. Baaardzo dużo świetnych bębniarzy gra na sprzęcie niższej klasy, niż wydawałoby się, że powinni.

 

Dobry strój i odpowiednia łapa to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Metalizer" zgadzam sie z tobą Z5 są niskiej jakosci i nie bede zaprzeczał,posiadam Concepta Maple tak jak kolega Adalgrim i przy wymienionych naciagach,i dobrym nastrojeniu można z nich wydobyc przyzwoity dźwięk. :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega Seth napisał, liczy się brzmienie, a nie metryka. Taki FS fusion, który sam posiadam od 7 czy 8 lat, nie bez powodu był bodaj najpopularniejszym i ponoć brzmieniowo najlepszym zestawem z tzw. średniej półki, pokonując mapexy pro m, sonory 3005, ddrum dominion i inne z tej półki cenowej (osobiście nie porównywałem, takie opinie wyczytałem w internecie, głównie na tym forum). Moje garki grały w klubach, duże plenery, nagrywałem na nich demo i nigdy nie zawiodły - dobra jakość wykonania, wysokiej klasy hardware, a nawet atrakcyjny wygląd. Nie każdego stać na beczki za 5 tysi lub więcej. Wszak i w amatke jak się włoży trochę pracy potrafi zabrzmieć, a w klubie, gdzie załóżmy masz nagłośnioną stopę plus werbel nikt się nie zorientuje po brzmieniu czy grasz na bębnach za 3 czy za 6 koła. Takie moje zdanie. Ja zaś gdybym się przesiadał na inne bębny, to byłaby to Tama Starclassic, bo to są najlepsze bębny na jakich miałem okazję grać, i w tym przypadku zdecydowanie juz słychać różnicę :) pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...