Skocz do zawartości
Rift

Werbel do muzyki rockowej

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka Wszystkim! ;)

 

Przymierzam się do kupna werbla, ale niestety jest tyle do wyboru, że mam mętlik w głowie.

Nie znam się na werblach, cenach i co pasuje do jakiego gatunku muzycznego.

 

Może opiszę co gram i jakie brzmienie chciałbym uzyskać. Otóż gram rocka głównie, czasem coś mocniejszego.

 

Robię covery Foo Fighters, Red Hot Chilli Peppers, Linkin Park- ale też fajne brzmienie ma wg mnie werbel perkusisty z Rise Against ;)

 

Chciałbym takie rockowe pierdzielnięcie gdy gram rimshota, ale też, żebym mógł grać duszki ;)

 

Nie gram metalu czy czegoś mocniejszego więc brzmienie werbla z Arch Enemy-"Nemesis" odpada :P

 

Obecnie posiadam werbel Pearla Exporta. Jest spoko, ale pomyślałem nad czymś lepszym :)

 

Podawajcie swoje propozycje i w jakiej cenie dostanę polecany przez Was werbel.

 

Z góry dzięki i Pozdro!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobrym wyborem dal Ciebie, jako osoby o nieskrystalizowanych jeszcze oczekiwaniach, będzie jakiś model 'powszechnie uznany za dobry'.

Pierwsza myśl to Ludwig Supraphonic, albo Ludwig Black Beauty. Niestety, są to drogie instrumenty - Supras w znośnym stanie to wydatek rzędu 1200 zeta (będzie grał, ale nie wyglądał). Taki żeby i grał i wyglądał to 1800-2500. BB ponizej 1500 raczej nie schodzi, chyba że psu z gardła wyciągnięty.

Alternatywę stanowi Ludwig Acrolite - to ten sam korpus co Supraphonic, tylko ma 8 lug zamiast 10 i nieco inne wykończenie (malowanie proszkowe). Były krótkie serie Acrolite bez malowania proszkowogo - te są baaaardzo bliskie Supry. Ceny między 700 a 1000 zeta za wersję 14x5. Wersja 14x6.5 jest rzadka i przez to należy liczyć się z wydatkiem 1300 zeta.

Podobnie zajebistym klasykiem jest Rogers Powertone. Niestety, to raczej rzadki u nas instrument. Jak się trafi za ok 1000 zeta to warto brać.

Te werble to legendy, ale jest parę współczesnych modeli, które tez są spoko. Dobrymi opiniami cieszą się Pearle Sensitone Elite. Występuja jako stalowe, aluminiowe, mosiężne i brązowa. Stalowy można czasem wyrwać za 800, reszta to jakieś 1000-1300. Oczywiście mówię o używanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie wycieczke do jakiegos wiekszego sklepu perkusyjnego, w którym będzie cała ściana zastawiona werblami, i obstukaj po kolei wszystkie z interesującego Cie przedziału cenowego.

Mają troche werbli napewno w ŚCP, tylko że to jest w Chorzowie

http://www.sklep.slaskiecentrumperkusyjne.pl/pl/i/Informacje-o-firmie/4

nigdy tam nie byłem, ale kupowałem przez internet i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajna jest Tama s.l.p. Power Maple, tylko trochę więcej kosztuję.
A na rynku wtórnym praktycznie nie występuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze do tysiaka.

bardzo fajny werbelek tama slp

13" i idealnie wpasowuje sie w podane przez ciebie klimaty muzyczne.

wiem, bo mam rowniez taki werbelek i jest ok za taka cene.

rimshot bardzo glosny, ghost notes mozna spokojnie grac, rim click wychodzi swietnie.

 

w tym momencie (jakies 1,5 roku) jest to najczesciej przeze mnie uzywany werbel - brzmi swietnie, a fortuny nowka nie kosztuje, wiec jakby kto go piwem polal to zal straszny nie bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow!!! :)

 

Muszę przyznać, że werbel http://allegro.pl/tama-s-l-p-czarny-nikiel-13x6-5-lst1365-drumstore-i5562039139.html jest faktycznie dobry do tej muzy, którą chciałbym grać.

 

Nie kosztuje majątek, bo tysiąc to dobra cena. Ja miałem na razie 14", ale mniejszy(13") nie znaczy gorzej, więc warto wypróbować coś nowego.. :)

 

Nówka za 1000zł to niezła cena. Kto wie czy nie zostawię go sobie na wieczność :D

Wielkie dzięki za tą propozycję. Chyba zaopatrzę się w taki werbelek, a na pewno nie będę żałował !! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz filmik do brzmienia, bebniarz pokazuje kilka roznych stylistyk, ja uzywalem go od gospel, funky po rock i metal.

jezdzi ze mna po swiecie, rozbija sie samolotami i ostatnio chcieli mi go zatrzymac ;)

a powaznie, w studio anglicy byli zdziwieni, ze 13 a tak brzmi???

na filmiku nie masz tlumienia. ja polozylem zelek przeciety na pol i... jest moc. a rim click naprawde brzmi swietnie. nie udalo mi sie tak fajnego clicka uzyskac i na 13 black panther i 13 omar hakim itd. krotko mowiac sporo tanszy a BRZMI.

 

pozdrawiam,

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wydać tysiąca na nowego średnica.Można tez dołożyć do konkretnego Ludwika czy Pearla.Za te pieniądze wolałbym poszukać stalowego Mastercrafta/Kingbeata Tamy.Oczywiście polecam mojego Suprasa z najlepszego okresu,bez odlazacego chromu,ale taki nie jest za tysiaka.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...