Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś coś powie o naciągach Remo Pinstipe, przymierzam się do ich kupna i chciałbym poznać jakieś opinie, może ktoś gra lub grał na takich . Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładam w tym tygodniu na tomy, dam znać jakie wrażenia jak tylko przyjdzie przesyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remo pinstripe.... Sympatyczne podwójne naciągi z wbudowanym tłumikiem.

Brzmienie "tłuste", skupione. Można je bardzo mocno naciągnąć, a mimo to nie brzmią wysoko.

Nadadzą się raczej do mocnej muzyki. Ważnym jest, że brzmią dopiero pewnie uderzone. Głaskane nie brzmią w ogóle.

Niektórzy twierdza, ze zabijają brzmienie bębna, stąd polecane często na słabsze bębny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wbudowanym tłumikie to kolega trochę przesadził. To są po prostu dwuwarstwowe naciągi, nie mają żadnego kołnierza czy krążka typu 'power dot'. Są tak zrobione, że te warstwy się tłumią wzajemnie i przez to mają skupiony dźwięk i krótkie wybrzmienie. Na parametry bardzo podobne do Emperorów, ale na ucho różnica jest spora.

Można spotkać się z opinią, że Pinstripe to brzmienie lat 80-tych i teraz są już passé.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wbudowanym tłumikiem to kolega jednak nie przesadził.

Primo, DC podaje informacje o ringu tłumiącym. No ale zawsze można uznać, że się chłopaki nie znają :p

Secundo - tu własne obserwacje, pinstripe'y są na obrębie 1"-2" sklejone/sprasowane (czy inaczej ze sobą ściśle połączone), a środek naciągu (do tego czarnego okręgu po boku) jest luźny. Między innymi stąd mylnie są uznawane za naciągi olejowe, bo się tam światło załamuje i robi się tęcza kolorów.

Na parametry bardzo podobne do Emperorów, ale na ucho różnica jest spora.

No właśnie przez owy tłumik/ring/stałe połączenie dwóch warstw po obrzeżach. Nazwij to jak chcesz. Ja nazywam tłumikiem, bo to obrazowe jest i taką też funkcję spełnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pinstripe'ów przy Sonorze 1007 i jestem zadowolony. Są już trochę zgrane, bo mają prawie rok, ale na początku byłem zachwycony. Teraz być może poszedłbym w evansa EC2 Clear, bo nagrywałem na nich i brzmienie mają mięsko. Ale pintripe również mięso fajne, nisko można stroić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem wczoraj używane naciągi Remo Pinstripe. O ile w najmniejszym tomie 10' udało mi się go razem z rezo wystroić tak, że jest prawdziwą oazą dla uszu, tak już w większym 12' tomie mam z tym problem, a na dodatek wydaje mi się, że jak już uda mi się zbliżyć do charakteru z pierwszego toma, to po 5 minutowym ogrywaniu rozstraja się, i znów brzmi inaczej. Oczywiście może to być spowodowane faktem, że posiadam jeden z najtańszych zestawów (PDP Mainstage). Natomiast jeśli popatrzę na floortom (z którym na seryjnych naciągach był kosmos, nigdy w żaden sposób nie chciało to zabrzmieć) to jest też nieźle, ale nie tak doskonale jak na 10". Jeśli mam się wypowiedzieć na podstawie najmniejszego najbardziej udanego w tym strojeniu toma, to gorąco polecam Remo Pinstripe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...