Skocz do zawartości
orson666

Dobór materiału na custom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niebawem będę składał zamówienie na werbel.

Nie wiem zbytnio jak się za to zabrać, nie wiem czego tak naprawdę chcę. Nie mam takiego doświadczenia by znać szczególnie charakter i cechy gatunkowe danych materiałów, a chcę, by ten werbel długo mi posłużył i nie był gafą.

-na pewno drewno

-najprawdopodobniej 14x7

-interesują mnie niskie stroje, aktualnie gram na suprze 14x5, stroję ją niziutko, że naciąg ledwo leży

-muzyka - post rock/stoner/prog

Cóż możecie mi poradzić? Kwestią w której jeszcze nie mam żadnego zdania jest grubość, ilość warstw.

Znalazłem m.in. takie coś - http://topdrummer.pl/im-dalej-w-las-tym-wiecej-drzew-o-drewnie-w-perkusji/ . Po zaznajomieniu się myślę, że interesuje mnie klon/mahoń, ale w zasadzie to dalej jestem zorientowany w temacie za mało.

Czy ktoś jest mi w stanie jakoś doradzić? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

niebawem będę składał zamówienie na werbel.

 

Nie wiem zbytnio jak się za to zabrać, nie wiem czego tak naprawdę chcę.

Ja też . Ale mniemam , że werbel ? Powodzenia , wszak werbli są tysiące , Twoje ucho jedno , a pt odpowiedzi nie wiem ile , ale po nich - każda z inna propozycja - jeszcze mniej będziesz wiedział . Sklepy z werblami i nastaw ucha , wcześniej może YT z próbkami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac Twoj post stwierdzam, ze brakuje Ci wiedzy i doswiadczenia z poszczegolnymi gatunkami drewna zeby zabierac sie za zamawianie customowego werbla. Poczytaj sobie na forum pearla o masterworksach ktore zamawiali ludzie bez wiedzy w temacie, mozna sie usmiac ;).

 

Chcesz rady? Kup sobie klonowego mastersa 14x6,5, albo jak chcesz glebiej to ustrzel Pearla Free Floating 14x8". Bedziesz zadowolony z brzmienia i bedziesz mial pewnosc ze nic nie pojdzie nie po Twojej mysli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie wiesz czego chcesz to klasycznie Pearl MMX 6,5".

piekny mily dzwiek. z rimshotem zabija, a jednoczesnie jest bardzo czuly na najdelikatniejsze musniecia.

 

ps. gdybym mial sam kupowac cos robionego na miare bylaby to kopia brady jarrah 7x12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...