Skocz do zawartości
marcepanowy

ustawienia hi-hatu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jako iż gram już sobie kilka lat, to się nigdy nie zastanawiałem nad tematem. Normalnie pałki starczą mi na długo, czasem strzeli niemal podczas pierwszej próby, ale przyjrzałem się jak potężnie dół od hi-hatu masakruje pałkę prawej ręki. Po jakimś czasie pałki wyglądają jak patyczki i stwierdziłem, że czas z tym coś zrobić. Problem jest w zasadzie tylko na hi-hacie, na innych brachach nie ma tego problemu. Kombinowałem z wysokościami talerzy, z tą śrubką co jest poniżej tej podstawki, gdzie są filce, czyli, że jest pochylony w jedną stronę - po jakimś czasie talerz odwraca się przy graniu do tej "złej" pozycji. W zasadzie wystarczy kilka uderzeń, a pałka ma już spore zadziory. Szkoda mi maltretować tę jedną pałkę, więc zastanawiam sie, czy jest to wina złej techniki, czy można tej bottom skorygować, żeby uderzać w płaską część topu (tak jak to powinno się raczej odbywać :P), a nie w kant bottomu.

 

No nie wiem, czy to jest jasno napisane. Ktoś ma jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pałka się niszczy bo nie uderzasz główką pałki tylko jej krawędzią. W sumie to nie ma w tym nic złego. Wszystko zależy od tego jakie chcesz uzyskiwać brzmienie grając na hi hacie. Jeżeli chcesz grać bardziej rockowo to niestety pałka się będzie niszczyć i nic z tym nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...