Skocz do zawartości
conr4d

Stołek z oparciem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiecie, gdzie można kupić stołek z oparciem? Przyzwoita cena bardzo wskazana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w salce siedze na drewnianym krześle z oparciem :P A żeby nie było za twardo to podkładam poduszke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto na tym oszczędzać. Niestety producenci też są tego zdania... trudno cokolwiek polecić. Ew. kupić stołek, potem dokupić oparcie. Takie rozwiązanie bezproblemowo w dużej części stołków Tama można zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie takiego stołka z racji tego, że mam problemy z kręgosłupem, a cena stołka z oparciem Pearla (700zł) mnie przeraziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział Cień - Tama w swojej ofercie model siedzienia z oparciem.

 

Zerknij tutaj i tutaj. Poszukaj model siedzienia:

HT741 ERGO-RIDER QUARTET WITH BACKREST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o to, do tanszych stolkow Tamy tez oparcie pasuje.

 

Co od Pearla - chyba najtaniej za D-2000BR to 850-900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemyślałeś o tym żeby zrobić pimp my stołek myśle że to by sie dało zrobić małym naładem funduszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używana Yamaha, albo jakaś alternatywa, mało znana firma. Pearl to przegięcie. Moim zdaniem nie warto, chyba że masz kupe kasy i jesteś swietny w swoim fachu. Sa rózne (smieszne) firmy które mają dobre ceny i świetną jakość np. Basix ale on chyba z oparciem nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i przegięcie. Siądź na dowolnej najdroższej Tamie, Mapexie, Gibraltarze, Yamaszce, a potem na Pearlu. Nawet przy różnicy w cenie 200 na niekorzyść Pearla - wytłumacz sam sobie, że to przegięcie. Nie ma nawet podobnego (wygodnego i co ważniejsze - przemyślanego) stołka dostępnego w PL.

 

Coby nie być pustosłownym...

Gibraltar - nie ma absolutnie żadnej regulacji poza góra/dół:

9608MB_sm.jpg

 

Yamaha - to samo:

DS-1100andBKS-110.gif

 

Tama - pomyśleli o regulacji, ale nie podpierają tego co trzeba- czyli kręgosłupa:

ergo-rider.jpg

 

Na dobrą sprawę - czym powyższe stołki w funkcjonalności różnią się od tego:

krzeslo3.jpg

?

 

Ten jest fajniejszy bo ma kółka (do zestawów a'la Portnoy jak znalazł) i kosztuje 1/6 tego co najtańszy z powyższych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie tez ma krzeselko od komputera z tym ze oparcie zwyczajnie wypieprzylem...

 

a czym sie rozni?

 

-waga

-ilosc zajmowanego miejsca w bagazniku

-zaszerokie na moją malą du..e(i sie zapadam) :???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja siedzę na zwykłym drewnianym stołku, tyle, że perkusje mam tak ustawioną, że opieram się często o ścianę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stołek Gibraltara z oparciem i brakuje mi w nim regulacji położenia oparcia w pionie. Mówiąc krótko: grać z plecami na oparciu się nie da, przydaje sie ono jedynie podczas przerw w grze. Mimo tej wady, samo siedzisko w stołu jest bardzo wygodne. Teraz trochę żałuję, że jak 4 lata temu kupowałem stołek to nie kupiłem Tamy, właśnie z powodu większej regulacji położenia oparcia, w sumie jednak Tama też ma wadę - to oparcie jest bardzo malutkie w porównaniu do innych stołków i nie wiem jak by się sprawdziło na dłuższą metę.

Jeszcze jedno - przy kupnie stołka polecam zwrócić uwagę na materiał z którego wykonane jest siedzisko - ze swojej strony zdecydowanie polecam siedziska z tkaniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opiniami, że komfortem jak i funkcjonalnością stołek z oparciem

Pearl D-2000BR przebija wszelkie dostępne w tej cenie Tamy i Yamahy.

Niedługo muszę zakupić tego typu sprzęt więc skoro już wywalić sporo kaski to wg mnie na coś konkretnego.

Czy ktoś posiada lub miał styczność z tym stołkiem?

http://drumcenter.pl/product.php?id=3323_Pearl_D2000BR_-_sto_ek_perkusyjny

 

Siądź na dowolnej najdroższej Tamie, Mapexie, Gibraltarze, Yamaszce, a potem na Pearlu. Nawet przy różnicy w cenie 200 na niekorzyść Pearla. Nie ma nawet podobnego (wygodnego i co ważniejsze - przemyślanego) stołka dostępnego w PL.

Cieniu czy Twe słowa nadal aktualne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna z tym firm nie wypuściła nowego stołka z oparciem, więc wszystko nadal aktualne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Pearl to przegięcie. Moim zdaniem nie warto, chyba że masz kupe kasy i jesteś swietny w swoim fachu.

A moim zdaniem popartym wieloletnim doświadczeniem zarówno w grze jak i w kupowaniu profesjonalnego sprzętu WARTO. Nie warto kupować najtańszego sprzętu ale dlaczego to już mi się niechce po raz kolejny pisać. Po za tym akurat stołek jest najważniejszą niegrającą częścią zestawu. Lepiej kupić sobie tańszą blaszkę a lepszy stołek. W odwrotnym przypadku później o wiele więcej stracimy np: na leczenie dyskopatii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałem, że to ja jestem dziwny. Teraz widzę, że po prostu mniej cierpliwy ;)

 

Co do stołków jeszcze - w końcu kupiłem klasyczny wzór stołka, na amortyzatorze -D-1000SP. Bardzo wygodny, chociaż trzeba się przyzwyczaić do kołysania :)

D-2000BR planuję także zakupić w przyszłości, o priorytetach zdecydowały gabaryty. D-2000BR jest duży i bardzo ciężki. Idealny do sali czy studia gdzie będzie stał i nie ruszał się, gdzie ma być wygodnie przez długie godziny prób i ćwiczeń. D-1000 jest mobilniejszy, niczym nie ustępuje stabilnością, a godzina koncertu co pewien czas nie zabije moich pleców.

 

Może jeszcze dopowiadając - byłem i nadal jestem za sprzętem z wysokiej półki bo to się po prostu opłaca. Ze względu jednak na masę i wartość takich zabawek (niestety żyjemy w złodziejskim kraju...) stałem się zwolennikiem posiadania dwóch setów - stacjonarnego i mobilnego. Mobilny to lekki i budżetowy, nie znaczy: "byle jaki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam tego "tronu" z powodzeniem i kategorycznie stwierdzam że jego mobilności nic nie można zarzucić. Po zdjęciu siedziska nogi składają się "same". W skrzyni na hardware siedzenie zajmuje 1/3 miejsca ale przy właściwym ułożeniu wszystko co trzeba się mieści.

Na mikroskopijnych scenkach pubowych oparcie jest często zbędne bo jest się "wtłoczonym w ścianę".

Czysta wygoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Teraz pozostanie odszukanie najkorzystniejszej ceny... :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was kto przesidł się na stołek z oparciem odczuł wyraźną ulgę jeżeli chodzi o kręgosłup (zwłszcza w części krzyżowo-lędzwiowej)?

Planuję zakup takiego stołka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

Ja nie wiem po co te oparcia w sumie, chyba tylko aby sie w przerwie oprzeć

Ja się nauczyłem nie garbić podczas gry i jest wszystko cacy, jedynie mnie dupa boli po 3 godzinnym siedzeniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraźną ulgę kręgosłupowi (już po tygodniu) daje 50 brzuszków + 50 yyy... "plecków" ;) dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ari - dobrze że się nie garbisz, odciążasz w ten sposób głównie partie piersiową i szyjną kręgosłupa. Stołek z bardzo niskim oparciem powinien odciążać niższe partie kręgosłupa. Ponieważ jednak te stołki (znanych firm) nie są tanie chciałbym usłyszeć opinię tych co mają taki sprzęt.

Cień - w sumie przez ok. 10 lat chodziłem na siłownię (czs przeszły), ale dzięki za radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...