Jump to content
dżawol

Saturn czy Platinum

Recommended Posts

Witam Panie i Panów . Założyłem temat , gdyż mój młody znajomy / perkusista grający muzykę lekko-biesiadno-taneczną / posiadający Mapexa Saturna , chce go zamienić na PDP platinum , rekomo na lepsze :?: . Ja , jako amator i nieobyty w różnorakim sprzęcie człowiek , chcę go przekonać , że błądzi . A może to ja błądzę ? Serdecznie proszę o Wasze opinie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od czasów, gdy oferowano ten model, zmieniła się koncepcja oferty DW i PDP. Platinum to miał byc profesjonalny zestaw oferowany pod marką PDP, ale potem uznano, że profesjonalne będą tylko DW, a PDP to średnia półka i niżej. Dlatego mimo wysokiej jakości Platinum może być kojarzony jako gary niższych lotów. Myślę, że można ten zestaw porównać do dzisiejszego DW Design, może Performance, może coś pomiędzy.

Stwierdzenie, że Platinum jest obiektywnie lepszy od Saturna (któregokolwiek z pierdyliona wersji) jest naciągane. Zagrzybiały i stęchły Saturn pewnie jest gorszy od zadbanego Platinuma, ale jeżeli bębny są w porównywalnym stanie, to jest to ta sama półka. Imho taka zmiana nie ma za wielkiego sensu. Jeżeli komuś sie podoba, chce zmiany, bo mu sie obecny model znudził - to można. Ale o zmianie na lepsze to raczej nie można mówić.

No i pozostaje jeszcze tzw. społeczny dowód słuszności: Saturn zrobił karierę na całym świecie a Platinum nie bardzo, więc Saturn jest lepszy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...