Skocz do zawartości
dżawol

Saturn czy Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panów . Założyłem temat , gdyż mój młody znajomy / perkusista grający muzykę lekko-biesiadno-taneczną / posiadający Mapexa Saturna , chce go zamienić na PDP platinum , rekomo na lepsze :?: . Ja , jako amator i nieobyty w różnorakim sprzęcie człowiek , chcę go przekonać , że błądzi . A może to ja błądzę ? Serdecznie proszę o Wasze opinie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasów, gdy oferowano ten model, zmieniła się koncepcja oferty DW i PDP. Platinum to miał byc profesjonalny zestaw oferowany pod marką PDP, ale potem uznano, że profesjonalne będą tylko DW, a PDP to średnia półka i niżej. Dlatego mimo wysokiej jakości Platinum może być kojarzony jako gary niższych lotów. Myślę, że można ten zestaw porównać do dzisiejszego DW Design, może Performance, może coś pomiędzy.

Stwierdzenie, że Platinum jest obiektywnie lepszy od Saturna (któregokolwiek z pierdyliona wersji) jest naciągane. Zagrzybiały i stęchły Saturn pewnie jest gorszy od zadbanego Platinuma, ale jeżeli bębny są w porównywalnym stanie, to jest to ta sama półka. Imho taka zmiana nie ma za wielkiego sensu. Jeżeli komuś sie podoba, chce zmiany, bo mu sie obecny model znudził - to można. Ale o zmianie na lepsze to raczej nie można mówić.

No i pozostaje jeszcze tzw. społeczny dowód słuszności: Saturn zrobił karierę na całym świecie a Platinum nie bardzo, więc Saturn jest lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...