Skocz do zawartości
gitarist89

Ile zapłacić za koncert?!

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wszystkim.

Sprawa wygląda następująco. Nie jestem perkusistą lecz gitarzystą. Z tego powody od września zaczyna się moja trasa. Nie mam menago, wszystko organizuję sam (mama jest moją menadżerką ale kwestia wyboru muzyków jest dla mnie). Mam kolege po studiach (AM w Katowicach) jest bębniarzem grał już pare koncertów z Kasią Kowalską i chciałbym aby zagrał trase ze mną lecz nie wiem jaką kwote mu zaproponować od koncertu. Ma profesjonalny sprzęt, troche doświadczenia lecz nie wiem ile mu zaproponować żeby go nie obrazić. 1000?1500? (dodam, że nie chce zaniżać kwoty żeby nie wyjść na jakiegoś oszusta). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to jest twój kolega, to zwyczajnie z nim pogadaj- powiedz mu o jakie granie ci chodzi, ile jest koncertów itd i on sie określi za jaką kwotę będzie w stanie to zrobić. To raz.

A dwa: Chcesz zapłacić perkusiście 1500 zł za koncert. Do tego potrzebujesz jeszcze jakiś muzyków - basista, klawisz? Nie za darmo. Koszty transportu, noclegu dla wszystkich.

Koszt jednego koncertu ok 5000 zł, co przy cenie biletu np. 25 zł zepnie się gdy przyjdzie minimum 200 osób...

 

Dlatego czasem warto kwestie finansowe przeliczać od drugiej strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z dzisiejszym artykułem w Gazecie wynagrodzenie zespołu Shinead O'Connor za trzy koncerty wyniosło 13 500 euro. Zobacz ilu tam jest muzyków, podziel i wyjdzie normalna stawka za jeden koncert. Może być ok 1000 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli mówimy o polskich realiach?

 

To już rzecz dyskusyjna, czy polskie realia można uznać za _normalne_ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000-1500 to jest juz bardzo godziwa stawka za kazdy koncert na trasie. Mysle, ze nie obrazisz go jesli zaproponujesz mu chocby 8 stow za koncert (uwzgledniajac, ze to bedzie zupełnie "na czysto"). To sa nadal bardzo dobre pieniadze, a zajebistym muzykom ciagle zdarzają sie grania z festynowymi "gwiazdami" za taka kase. No i lepiej, zeby kazdy w bandzie mial te sama stawke (nie jest to konieczne, ale bezpieczne). Wez to na spokojnie, uwzglednij wszystkie koszty i nie szalej z wynagrodzeniem. Jesli nie sa to sztuki na ktorych ktos inny bedzie walil ogromna kase, to nikt z muzykow nie powie złego slowa na gaze w okolicach tysiaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nikt z muzykow nie powie złego slowa na gaze w okolicach tysiaca.

Na pewno nikt nie powie ... I , że chce mniej , bo on to nie S.Phillips ... , ale w sumie ... chyba lepiej gra , niż Simon i można cosik dołożyć nawet ..

Hmmmm.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czy nie bardziej opłaca mi się wynająć jakiegoś muzyka z dużym doświadczeniem pokroju Radek Owczarz, Maciek Gołyźniak?? (skoro pieniadze te same, myslalem ze tacy mega pro biorą z 2k)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary - po co ta dyskusja "co by było gdyby?".

Zapytaj go wprost ile chce i będziesz wiedział czy cię stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie czy nie bardziej opłaca mi się wynająć jakiegoś muzyka z dużym doświadczeniem pokroju Radek Owczarz, Maciek Gołyźniak?? (skoro pieniadze te same, myslalem ze tacy mega pro biorą z 2k)

 

Z drugiej strony pomyśl - dokładasz tylko drugie tyle i już masz Dava Lombardo. Może warto? Trochę ryje beret, co? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie realia? W Krakowie nie dostaniesz nic jeżeli sobie sam nie zrobisz bramki, a jeszcze każą dopłacić za wynajem klubu :D

Najczęściej wychodzi się na zero. Tyle dostaje muzyk w Krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gavron, nie przesadzaj, przecież najważniejsze, że dostaje możliwość pokazania się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gavron, to samo mowia wszyscy w Warszawie a jakos od 6 lat jak tu mieszkam to ani razu nie zaplacilem za klub, tylko raz zagralem za darmo (na juwenaliach), w Krakowie zreszta tez gralem i tez mi zaplacili. Prawda jest taka ze mamy ogromna ilosc mlodych zespolow, jesli wlasciciel lokalu ma pewnosc ze zespol sciagnie publicznosc, zagra dobrze i wszystko bedzie dopiete na ostatni guzik to chetnie zaplaci. Jesli natomiast od startu spotka sie z nieprofesjonalnym podejsciem, niechlujnym wygladem itp. to nie dziwne ze kaze placic ze sale, bo wiadomo ze sie nie zwroci ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dave Lombardo za koncert dostawał 700$, wiec ta średnia to raczej średnia jest.
W takim razie czy nie bardziej opłaca mi się wynająć jakiegoś muzyka z dużym doświadczeniem pokroju Radek Owczarz, Maciek Gołyźniak?? (skoro pieniadze te same, myslalem ze tacy mega pro biorą z 2k)
Z drugiej strony pomyśl - dokładasz tylko drugie tyle i już masz Dava Lombardo. Może warto? Trochę ryje beret, co?

Dzwoń do Davea , nie wahaj się nawet minuty . Koledzy dobrze radzą ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...