Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dixon, niestety nie pamiętam modelu, mialem i bylem mile zaskoczony. Był stabilny, mimo ze lekki no i ta cena za statyw prosty zapłaciłem jakieś 120 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sądzicie o firmie yamaha ?

Osobiście nie lubię Yamahy za to, że produkuje wszystko. Niemniej, sprzęt robi solidny. Niestety nie mam pojęcia o modelach HW jakie produkuje.

 

Z własnego doświadczenia mogę polecić Sonor serii 200 i 400, oraz Premier serii 4000. Nigdy się nie zawiodłem. Ale trudno mi powiedzieć, czy spełniają one kryterium lekkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi o lekkość oraz stabilność, jaka firma ?

Bardzo stabilne statywy nigdy nie są lekkie . Ich stabilność wynika z większej masy materiałów do nich użytych. Rurki większej średnicy , więcej rurek , dłuższe nogi / najczęściej podwójne a w lekkich statywach pojedyncze niestety/ - gram do grama , robi się ciężar , bo fizyki nie oszukasz . Wszystkie konstrukcje różnych firm są bardzo podobne do siebie , sedno sprawy jest to samo . Im cięższy statyw , o większym rozstawie nóg / które ważą/ tym stabilniejszy . Lekkie startwy są tańsze , ale i nie do wszystkiego się nadają .

Yamaha , Tama , Pearl , Sonor itd wszystkie one mają szeroki wybór hardwaru .

Ja serdecznie polecam Basix serii 800 . Najwyższej półki hardwar za połowę ceny Tamy , czy Pearla - o DW nie wspomnę . Mam kilka tych łamańców - super żelastwo , naprawdę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ja jestem w posiadaniu statywu pod werbel z firmy Basix tylko nie wiem jaka seria, i właśnie po kilku dokręceniach rurka zaczęła się wgniatać do środka w miejscu regulacji góra-dół, i tak jakoś mnie to zniechęciło do kupna hd z tej firmy, nie wiem może przez to że niska seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, ja jestem w posiadaniu statywu pod werbel z firmy Basix tylko nie wiem jaka seria, i właśnie po kilku dokręceniach rurka zaczęła się wgniatać do środka w miejscu regulacji góra-dół, i tak jakoś mnie to zniechęciło do kupna hd z tej firmy, nie wiem może przez to że niska seria.

 

Ja też nie wiem , co z Twoim statywem . Wiem natomiast , że gdybym potrzebował następnego np łamańca , to wybieram basixa serii 800 . Kawał pożądnego / ale i ciężkiego/ żelastwa . W naprawdę atrakcyjnej cenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominik0303, ogólnie spotkałem się z pochlebnymi opiniami na temat HW Basixa serii 800. Seria 600 podobno też daje radę.

 

Niestety problemem może być wytrzymałość materiałów. Średnie i wysokie półki producentów jak Pearl, Sonor et consortes są wyśmienite pod każdym względem.

Natomiast Basix musiał na czymś przyoszczędzić. Skutkuje to tym, że na pewno HW Basixa sprawdzi się w zestawie, który stoi i nie rusza się przez dłuższy czas. Niestety przy częstym składaniu i rozkładaniu mogą (nie muszą) pojawić się problemy z gwintami, motylkami, etc.

 

I tak jak dżawol pisze. Wraz ze stabilnością rośnie cena i waga. Grunt, to wiedzieć czego się potrzebuje i to nabyć. Nie ma sensu brać Sonora 600 li tylko do salki prób, czy do domu. I tak samo nierozsądne jest branie Basixa 100 jeśli wiesz, że co tydzień masz granie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...