Skocz do zawartości
Marcin543

Pękające talerze

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotyczy Sabianów b8. Posiadam Thin Crash'a 16" oraz Medium Crasha 18". Kupiłem nówki. Thin 16 po półtorej roku pękł delikatnie na krawędzi ale z gwarancji przysłali nówkę ale już z tym nowym, kanciastym nadrukiem (jakby inna seria). Do chwili obecnej 16 pękła już 3 razy (po gwarancji zacząłem sie bawic w wycinanie boszka półkola z pęknieta czescia i delikatnego szlifowania papierem scienym zeby nie bylo zadziorow w miejscu wyciecia), a 18 pekla raz i tutaj moje pytanie czy moze zbyt mocno uderzam w nie czy to po prostu normalne zuzycie materialu? Dodam ze blachy mam delikatnie przykrecone (nie sa na chama docisniete filcami - maja miejsce zeby sie gibać) oraz pochylone pod katem do mnie tzn. nie sa zrobione na plasko. Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę możliwości jest wiele. Może trafiłeś na wadliwe blachy. Może masz złą technikę uderzania. Może grasz tak dużo, że nastąpiło zmęczenie materiału.

Ja obstawiam nieprawidłową technikę. Odpowiedz sobie na parę pytań:

- czy pałka prześlizguje się po talerzu?

- czy talerz obraca się na śrubie po uderzeniu?

- czy pałka idzie do góry po uderzeniu?

- czy pałki wyglądają jak ogryzione przez psa?

Jeżeli któreś z 3 pierwszych jest na nie albo 4 na tak, to Twoja technika uderzeń ma pewien obszar do poprawy. Możliwe też, że grasz ciężkimi pałami, masz krzepy za dwóch, a kupiłeś sobie 16-to calowego thina. No tak nie można. Cienka szesnastka to jest do studyjnego pykania i ogólnie lekkich klimatów. Jak chcesz naperdalać to potrzebujesz większych blach, takich powyżej 18 cali i raczej nieco grubszych. Cienkie to takie 20-22 cale się nadają do łojenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może masz złą technikę uderzania.

Raczej tak.

Może trafiłeś na wadliwe blachy

Raczej nie , choć prawdopodobne.

Dodając do tego cienkie blachy i ostrą nawalankę , musiało się tak stać :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blacha, która pękła na toczeniu faktycznie mogła mieć jakieś wadę.

Ale jeśli 16" pękła trzy razy, a 18" raz, to na 99,9% źle traktujesz blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odp: nie umiesz grac na talerzach.

rada: zobacz na youtube

siadaj, trenuj i sie ucz.

w przeciwnym wypadku kazda blacha Ci peknie. b8 to dosc wytrzymaly material, strach by Cie wpuscic do porzadnych talerzy (bez urazy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...