Skocz do zawartości
Michab

jakie tanie blachy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym kupić talerze do perkusji amati. Chcę wydać jak najmniej, i zastanawiam się czy lepiej kupić set czy kupować oddzielnie, czy przy kupnie każdy z innego zestawu nie będą źle brzmiały. Zastanawiałem się też nad kupnem ewentualnie samego crasha, ale z czasem i tak bym dokupował resztę.

I jeszcze takie pytanie. W tej perkusji mam hi hat meinl reference class. Taki z otworami ten talerz jest (fabryczne regularne co kilka cm). Ile jest to warte bo szukałem podobnych i nie znalazłem.

Gram muzykę rockową, szukam brzmienia w kierunku Chada Smitha na tyle na ile jest to możliwe.

Jeżeli bym kupował tylko crasha moge dać ok 200zł,

jeżeli cały set 450zł.

Jakie talerze byście polecili w tej sytuacji?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam tego h którego napisałem. Meinl. Hehe, wiem że takie brzmienia da się uzyskać tylko grając na wypasionym sprzęcie+będąc świetnym perkusistą (a może to nawet ważniejsze...) Dlatego napisałem w kierunku, żeby było jasne że nie chodzi mi np o jakieś ultra metalowe czy jazzowe talerze. Trzeba jakoś ukierunkować mniej więcej poszukiwane brzmienie. Dzięki za linki, już przeglądam.

 

[ Dodano: 26-09-2015, 00:38 ]

A co powiecie na Zildjian ZBT set za 500zł?

 

[ Dodano: 26-09-2015, 19:15 ]

Ktoś jeszcze ma jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZXT to syf, fajne tanie i trwałe blaszki to uderzaj w Stagga. Jak chcesz mam ridea za 389 który nowy kosztuje ponad 900pln i crasha za 279. A jeśli chcesz koniecznie mniej wydać to uderzaj w niższe serie Stagga, najdziesz w cenie którą podałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZXT to syf,

Ale kolega pytał o ZBT a to już troche lepsze blaszki,odpowiednik sabiana B8,dla początkujących idealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZXT to syf,

Ale kolega pytał o ZBT a to już troche lepsze blaszki,odpowiednik sabiana B8,dla początkujących idealne.

Generalnie, wszystkie Zildjiany ZcośtamT są słabe.

Marketingowo jest to odpowiednik B8 Sabiana, to się zgadza. Brzmieniowo to juz kwestia gustu.

Z tanich blach można polecić Paiste PST 5,7 i 8.

Staggi DH to też fajne blachy, a Furia i Myra to blachy profesjonalne pełną gębą. Tylko te dwie ostatnie serie nie są juz takie bardzo tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie = nieprofesjonalne, przecież chyba właśnie o to chodzi w tym temacie.

 

Więc generalnie z popularnych marek:

Zildjian ZXT, Sabian B8, Meinl MCS/Classic, Alchemy ART, Amedia, Anatolian, Paiste PST5 itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tanie = nieprofesjonalne, przecież chyba właśnie o to chodzi w tym temacie
Anatolian

Tutaj toś pojechał bez zastanowienia :???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tanie = nieprofesjonalne,

Tak o Anatolianach napisałeś , spójrz na swój post .

W porównaniu z wysokimi seriami Paiste , Zildijan czy Meinl , owszem są tanie . Nie oznacza to jednak że nieprofesjonalne , a Ty stawiasz je na jednej półce z ZXT , B8 itd . Błąd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - robisz offtop.

 

Po drugie - takie kategoryzowanie blach jest bez sensu i w ogóle jest bardzo niezdrowe, profesjonalnie można grać zarówno na B8, jak i na AAXach. A jeśli już musimy tak szufladkować, to Anatoliana wrzuciłbym do semi-pro.

I w takim razie równie dobrze możesz się przyczepić do Amedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quote="Seth"]profesjonalnie można grać zarówno na B8, jak i na AAXach.

Tanie = nieprofesjonalne

Ale sedno Twojej pierwszej wypowiedzi w tym temacie jest takie , że Anatoliana / nie znajac tych blach / porównałeś do talerzy o wiele słabszych. A to błąd . A Ty błędów nie popełniasz ....Teraz próbujesz obracać kota do góry ogonem . Posłuchaj brzmienia Anatoliana róznych serii , wysłuchaj opinii muzyków , a przekonzsz się , ile z tych fantastycznie brzmiących talerzy , śmiało można postawić obok najwyższych modeli znanych firm . Za wiele mniejsze pieniadze .

Co do Amedii - zdecydowanie wybieram Anatoliana.

To wszystko , co w tym temacie mam do powiedzenia.

 

[ Dodano: 10-10-2015, 07:19 ]

Anatoliana wrzuciłbym do semi-pro.

Kolejny błąd

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a tak statystycznie to które z tych lepszych (z brązu ) są w miarę łatwo dostępne i najtańsze przy podobnej jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to będę się na nich skupiał. Tak też i mi się wydawało, że najlepiej na nie zerknąć.

 

[ Dodano: 18-10-2015, 19:25 ]

A jeszcze takie pytanko. Zildjian ZBT waszym zdaniem są przyzwoite? Na podobnym poziomie jak np sabiany? To jest mosiądz czy brąz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZBT to brąz B8 bodajże. Na bank jednak brąz. Jednak wyraźnie słabsze od B8 Sabiana czy PST 5 Paiste'a.

 

Ogólnie Sabian B8 i Paiste PST 5 są, a przynajmniej były bardzo podobne. chcąc kupic jedne albo drugie, najlepiej kierować się ceną. Obie serie sa bardzo fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup Sabiany SBR a bedziesz z bloku mógł nimi rzucać a nic sie nie stanie ! Nie do zajechania !

Z blachy pancernej byłyby jeszcze lepsze... Ale instrument ma, primo - brzmieć, secundo - być wytrzymały. Nigdy odwrotnie. Bo co po wytrzymałości jak ucho krwawi - a takie są SBR (choć i z wytrzymałością przesadzasz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...