Skocz do zawartości
Michał.Dw

Tama starclasic

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w domu bubingę, bardzo potężny brzmieniowo bęben (choć cienkie korpusy) z mega atakiem i niskim wybrzmiewaniem. Jak każdy dobry zestaw, brzmi strojony wysoko i nisko. Ja akurat lubię nisko. Całą potęgę ujawnia przy graniu mocnej muzyki, choc śpiewa pięknie i przy bluesowych klimatach. W salce mam brzozę, wyraźny atak, ale nie tak niskie wybrzmienie jak w bubindze. Moja brzozowa centrala daje więcej basu, ale jest 24", to dlatego (bubinga 22). Bas ten jednak jest bardziej dudniący, niż punktowy jak w bubindze, ale mam różne naciągi ;). Oba instrumenty można brać w ciemno i będzie dobrze...

Następny bęben, który kupię do domu będzie jednak klonowy (do bluesa, blues rocka, hard rocka).

I jeszcze jedno, nie można się wprawdzie przyczepić do jakości wykonania, ale nie zgadzam się z tymi co pieją, że Tama to najwyższa i powalająca na kolana jakość i w ogóle qrwa mać. Mam dwie Tamy, obie zajebiste, ale widziałem już bębny, które robiły lepsze wrażenie. I właśnie takie sobie kupię, choć wielu twierdzi, że to przereklamowana marka. Ale ja wiem swoje.

Jeśli będziesz w Łodzi, daj znać. Może uda się dopasować, to sam ocenisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tamę starclassic performer brzoza/bubinga i jestem z niej bardzo zadowolony. Kupiłem ją w czerwcu i był to jeden z moich lepszych zakupów w ciagu ostatnich lat. Do wykonania nie moge sie przyczepić jak kolega wyżej. Nieraz siedziałem za DW collectorsem i jesli chodzi o samo wykończenie to Tama na prawdę nie ma sie czego wstydzić. Hybryda brzozy i bubingi daje wyraźny atak, do tego stopnia, że jej dźwięk brzmija sie przez wszystkie ściany i trzy piętra mojego domu. Jest to cecha specyficzna jesli chodzi o brzozę, dźwięk ten nie jest tak ciepły jak w Starclassic Maple. Kwestia gusty. Natomiast bubinga daje tym bębnom duzo dołu. Mam 24" calową centralę i naprawdę jej dźwięk może przestawić narządy wewnętrzne. Myśle, że klonowa Tama bedzie najbardziej optymalnym wyborem dla każdego, nic Cie w jej dźwięku nie zaskoczy, bo jest raczej uniwersalny. Co do Bubingi i B/B to juz kwestia gustu i bardziej konkretnych oczekiwań jakie bębny maja spełnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...